Japonia po pokonaniu Samoa nadal jest w ćwierćfinale RWC

Praca zespołowa Japonii pokonała indywidualną siłę Samoa i wygrała mecz Pucharu Świata w Rugby zaskakująco dobrym wynikiem 28-22.

Oczekuje się, że Argentyna zdobędzie w sobotę dodatkowy punkt nad Chile, a ostatni mecz Japonii w grupie D z Pumami w przyszłym tygodniu będzie walką, w której zwycięzca bierze wszystko o miejsce w ostatniej ósemce.

Starania Samoa o awans do pierwszego ćwierćfinału od 1995 roku zakończyły się, a druga porażka z rzędu wysłała lidera grupy, Anglię, do ćwierćfinału.

Reprezentacja Japonii po raz pierwszy w Pucharze Świata 2019 na własnym terenie dotarła do ćwierćfinału, ale jej poziom i tegoroczne wyniki wskazują, że daleko jej do ponownej rywalizacji. Jednak na Stade Toulouse wykazali się cierpliwością, inteligencją i zdyscyplinowaniem, podczas gdy Samoa nie.

Próba nawrócenia w końcówce meczu dała Samoa 90 niesamowitych sekund na cudowny powrót. Zostali zmuszeni do opuszczenia boiska w połowie meczu, ale wrzut został skradziony i Japonia pokonała Samoa po raz trzeci z rzędu w Pucharze Świata w Rugby.

Obrońca Lomano Lemeke, grający po kontuzji Simisi Masirewy, która zakończyła turniej, podkreślił swój pierwszy start od prawie dwóch lat z przerwami, które doprowadziły do ​​pierwszych prób w Japonii wioślarzy grzbietu Petera Labuschagne’a i Michaela Leacha.

Prowadzili 17-3, dopóki żółta kartka Shoty Horiego nie wyeliminowała Jonathana Tomatiniego z Samoa, a prostytutka z Samoa Silala Lahm przekroczyła linię bramkową przed przerwą.

Druga żółta kartka dla Samoa w 47. minucie drogo ich kosztowała. Skrzydłowy Ben Lahm zaledwie w swoim drugim teście uderzył głową Labuschagne’a ramieniem.

Zanim ziemianka zdążyła zmienić kolor karty na czerwoną, Japonia zamieniła rzut karny na rzut rożny i trzecią próbą zaatakowała kapitana Kazukiego Himeno.

Rikiya Matsuda nie był w stanie strzelić gola z linii bocznej, gdyż nie trafił swojego pierwszego gola w turnieju po oddaniu 13 kolejnych strzałów w trzech meczach. Następnie jednak zamienił dwa kolejne rzuty karne, aby utrzymać presję na Samoa, które desperacko i na próżno walczyło o utrzymanie swoich nadziei na turniej.

READ  Wellington Millie Care Zespół Canterbury Wizards topnieje z powodu upału na stadionie Hagley Oval

Japonia 28 (Próby: Peter Labuschagne, Michael Leitch, Kazuki Himeno; Rikiya Matsuda 2 konwersje, 3 rzuty karne)

Samoa 22 (Seilala Lam, Duncan Paia’aua, Christian Leali’ifano próbuje; kara D’Angelo Leuila, Leali’ifano 2 konwersje)