Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak oglądać Wielki Finał Eurowizji 2024 w telewizji, BBC iPlayer oraz słuchać radia i BBC Sounds

Jak oglądać Wielki Finał Eurowizji 2024 w telewizji, BBC iPlayer oraz słuchać radia i BBC Sounds

Wielki finał 68. Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się w sobotę 11 maja 2024 roku.

BBC Studios po raz kolejny w imieniu Ukrainy w maju 2023 r. wyprodukuje relację BBC z największego i najczęściej oglądanego konkursu piosenki na świecie po 67. Konkursie Piosenki Eurowizji zorganizowanym przez BBC w Liverpoolu.

Po zwycięstwie Lauren w Liverpoolu za pomocą „Tattoo”, 68. edycja konkursu odbyła się w Szwecji, a wielki finał był transmitowany na żywo z Malmö Arena. To już siódmy raz, kiedy Szwecja jest gospodarzem konkursu z udziałem gwiazdy Hollywood i doświadczonego moderatora Eurowizji. Malin Akerman i Petra Mead.

W Wielkim Finale wystąpią wszystkie zespoły, które pomyślnie dotarły do ​​swoich półfinałów wraz z Wielką Brytanią, Francją, Hiszpanią, Niemcami i Włochami tworzącymi Wielką Piątkę. Dołączą do nich zeszłoroczni zwycięzcy, Szwecja, którzy również zakwalifikują się automatycznie.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o wielkim finale oraz o tym, jak go oglądać i słuchać w BBC.

Kiedy odbędzie się Wielki Finał Eurowizji 2024 w telewizji, BBC iPlayer, radiu i BBC Sounds?

Wielki finał Konkursu Piosenki Eurowizji 2024 będzie transmitowany na żywo w sobotę 11 maja 2024 r. o godzinie 20:00 (czasu BST) w BBC One, BBC iPlayer, BBC Radio 2 i BBC Sounds.

Kim są prezenterzy Eurowizji 2024 Malin Akerman i Petra Meade?

Ulubiona przez fanów Petra Meade to szwedzka komik, która w 2024 r. po raz trzeci będzie gospodarzem Eurowizji. Wcześniej była gospodarzem konkursu piosenki w Malmö w 2013 r. i w Sztokholmie w 2016 r. wraz ze zwycięzcą Eurowizji w 2015 r. Månsem Zelmerlöwem. Duet wykonał przerywnik zatytułowany Love, Love, Peace, Peace.

Szwedzko-amerykańska aktorka Malin Akerman urodziła się w Sztokholmie, wychowała w Kanadzie, a obecnie mieszka z rodziną w Los Angeles. Jej ojciec mieszka obecnie w Szwecji, a ona po raz pierwszy była gospodarzem Eurowizji w Malmö.

W 2023 r. Graham Norton będzie dzielił swój czas pomiędzy główną scenę i stanowisko komentatorskie, ale w tym roku będzie z wami na żywo w BBC One i BBC iPlayer jako brytyjski komentator wielkiego finału Eurowizji 2024.

READ  Aktor z Downton, Dan Stevens, szokuje One Show z Borisem Johnsonem

W BBC Radio 2 i BBC Sounds Scott Mills i Rylan poprowadzą komentarze na falach radiowych.

Kim jest rzecznik jury dostarczający głosy brytyjskiej publiczności na Eurowizję 2024?

Wielokrotnie nagradzana aktorka Joanna Lumley dołączy do rodziny BBC Eurowizji jako oficjalny rzecznik Eurowizji w Wielkiej Brytanii, prezentując na żywo wyniki brytyjskiego Jury Krajowego podczas Wielkiego Finału w sobotę 11 maja.

Wieloletnia fanka Eurowizji, Joanna Lumley, jest w nastroju na rolę rzecznika prasowego. Joanna mówi: „Dobry wieczór, Malmö, tu Joanna! Z radością ogłaszam głosowanie brytyjskiego jury w tegorocznym konkursie Eurowizji. To fantastyczny zaszczyt przyznawać słynne „punkty drzemki”!”

Joanna podąża śladami poprzednich rzeczników, w tym Catherine Tate, AJ Ododo, Amanda Holden, Nigella Lawson, Mel Giedroyc, Richard Osman, Alex Jones, Cheryl Baker, Katerina Leskanich z Katerina and the Waves i wielu innych.

Które kraje biorą udział w Wielkim Finale Eurowizji 2024? Jaka jest kolejność wielkiego finału Eurowizji?

Nadawcy publiczni z 37 krajów przystąpili do Konkursu Piosenki Eurowizji 2024, ale w wielkim finale może wziąć udział tylko 26 zespołów.

Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania i Wielka Brytania (znana również jako Wielka Piątka) automatycznie kwalifikują się co roku. Szwecja, jako zwycięzca konkursu piosenki 2015, również automatycznie awansuje do wielkiego finału.

Chorwacja, Cypr, Finlandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Portugalia, Serbia, Słowenia i Ukraina zakwalifikowały się do wielkiego finału w pierwszym półfinale, który odbył się 7 maja.

Armenia, Austria, Estonia, Gruzja, Grecja, Izrael, Łotwa, Holandia, Norwegia i Szwajcaria zakwalifikowały się do drugiego półfinału, który odbył się 9 maja.

Kolejność występów w wielkim finale Eurowizji jest następująca:

1. Szwecja – Marcus i Martinus – Niezapomniane

2. Ukraina – Alyona Alyona i Jerry Hill – Teresa i Maria

3. Niemcy – ISAAK – Zawsze w biegu

4. Luksemburg – Tali – zawodnik

READ  Królowa opuszcza Pałac Buckingham, aby pracować z domu w zamku Windsor

5. Holandia – Joost Klein – Urubaba (nie wystartuje ze względu na dyskwalifikację)

6. Izrael – Aden Golan – Huragan

7. Litwa – Pas Sylwestra – Loktilak

8. Hiszpania – Nebulosa – fałsz

9. Estonia – 5MIINUST x Puuluup – (nendest) narkootikumidest ei Tea me (küll) midagi

10. Irlandia – Bambi Thug – Doomsday Blue

11. Łotwa – Dons – Holo

12. Grecja – Marina Satti – Zari

13. Wielka Brytania – Olly Alexander – Zawroty głowy

14. Norwegia – Jet – Ulveham

15. Włochy – Angelina Mango – Lanoia

16. Serbia – Tia Dora – Ramunda

17. Finlandia – Windows95man – Nie ma żadnych zasad!

18. Portugalia – Yolanda – Greto

19. Armenia – Ladaneva – Jaco

20. Cypr – Celia Kapsis – Kłamca

21. Szwajcaria – Nemo – Kodeks

22. Słowenia – Kruk – Weronika

23. Chorwacja – Baby Lasagna – Rim Tim Tag Dim

24. Gruzja – Notsa Bozaladze – strażak

25. Francja – Slimane – Mont Amour

26. Austria – Kalin – Sindhi

Akty interwałowe i goście muzyczni wielkiego finału Eurowizji 2024

Występy otwierające i przerwowe są na razie trzymane w tajemnicy, ale wiemy, że zwyciężczyni Eurowizji 2023 Lauren powróci na scenę Konkursu Piosenki Eurowizji, aby wziąć udział w specjalnym dodatkowym występie.

Byli zwycięzcy Eurowizji Charlotte Pirelli, Carola i Conchita Forrest wystąpią w koncercie w hołdzie ABBA, z tej okazji wystąpi także szwedzka grupa popowa Alcazar.

Dowiedz się, kto reprezentuje Olly Alexander w Wielkiej Brytanii na Eurowizji 2024

Wielokrotnie nagradzany gwiazdor muzyki Olly Alexander ze swoją piosenką Dizzy wywiesi flagę Wielkiej Brytanii w Malmö.

„Dizzy” opowiada o przytłaczającym uczuciu miłości, które ktoś ci daje, które zwala cię z nóg i wywraca świat do góry nogami – wyjaśnia Olly. „Piosenka jest o tym uczuciu i bardzo ją kocham. Bardzo ją kocham. Nie mogę się doczekać, aż ją wykonam”.

READ  Według doniesień Pedro Pascal prowadzi rozmowy w sprawie roli Reeda Richardsa w Fantastycznej Czwórce

Ollie pragnie, aby jego występ był „naprawdę niezapomniany” dla publiczności. „Chcę zostawić im coś, czego nigdy nie zapomną i oczywiście mam nadzieję, że dodam do występu element zawrotu głowy i uchwycę emocje płynące z piosenki”.

Jak działa wielkie głosowanie finałowe Eurowizji

Podczas Wielkiego Finału w sobotę, 11 maja, głosowanie rozpocznie się tuż przed wykonaniem pierwszej piosenki.

Widzowie w domach będą mogli oddawać swoje głosy w trakcie wykonywania piosenek, zamiast czekać, aż wszystkie zgłoszenia zostaną przesłane, jak miało to miejsce od rozpoczęcia publicznego głosowania w 1997 r. (z wyjątkiem lat 2010 i 2011, kiedy głosowanie również rozpoczęło się na początku spektaklu).

Więcej szczegółów na temat procedur głosowania można znaleźć na stronie bbc.co.uk/eurovision