Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jacinda Ardern rozmawia z prezydentem USA Joe Bidenem przed spotkaniem APEC COVID-19

Para omówiła również biuletyny dotyczące szczepień w Nowej Zelandii i Pacyfiku oraz znaczenie dostępności szczepionek.

Biały Dom powiedział, że prezydent Biden wykorzystał zaproszenie, by pochwalić Ardern za jej „nieugięte i skuteczne przywództwo” oraz debatę na Pacyfiku.

„Omówili nasze zainteresowanie utrzymaniem wolnego i otwartego regionu Indo-Pacyfiku, a prezydent Biden podkreślił trwałe zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w ten region.

„Liderzy omówili nasze bliskie partnerstwo w wielu kwestiach, w tym staraniach na rzecz wsparcia globalnego ożywienia gospodarczego i powstrzymania pandemii COVID-19.

“Prezydent Biden pochwalił premier Ardern za jej konsekwentne i skuteczne przywództwo podczas pandemii. Prezydent Biden wyraził poparcie Stanów Zjednoczonych dla Wezwania do działania Christchurch.

„Omówili również naszą współpracę i zaangażowanie z państwami wyspiarskimi Pacyfiku” – powiedział Biały Dom. w obecnej sytuacji.

Biden podziękował również Ardern za zorganizowanie rekolekcji twojego taty

Ardern Ogłoszono to w poniedziałek po raz pierwszy w historii APEC, liderzy gospodarek członkowskich odbędą dodatkowe spotkanie poświęcone COVID-19 i jego skutkom gospodarczym.

Chce przedyskutować „natychmiastowe działania w celu osiągnięcia bardziej skoordynowanych działań regionalnych”, a także kroki na rzecz długoterminowego wzrostu. .

„Liderzy będą dzielić się informacjami, abyśmy mogli nadal budować na naszym wspólnym zrozumieniu reakcji zdrowotnej regionu na COVID-19 i kształtować wspólną reakcję gospodarczą” – powiedział wtedy Ardern.

Wcześniej w piątek chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych Potwierdził, że prezydent Xi Jinping weźmie udział w spotkaniu.

„To ważne spotkanie, które odbywa się w krytycznym czasie, kiedy świat stoi w obliczu ponownego pojawienia się COVID-19, a międzynarodowa współpraca przeciwko wirusowi weszła w nowy etap” – powiedział rzecznik Zhao Lijian. „Chiny przywiązują dużą wagę do roli APEC jako ważnej platformy regionalnej współpracy gospodarczej.

Nieformalne spotkanie odbywa się w warunkach napiętych stosunków między kilkoma gospodarkami członkowskimi, w szczególności między Chinami a Stanami Zjednoczonymi, które coraz głośniej mówią o łamaniu praw człowieka w tym kraju azjatyckim.

READ  Przypadki wirusa Everest Covid wspinają się do bazy, Nepal widzi falę Indian

Nowa Zelandia wyraziła również obawy dotyczące niektórych działań w Chinach, ale ministrowie twierdzą, że nasze stosunki z nią pozostaną „oczekiwane” i „szanowane” pomimo różnic.

Współpraca Gospodarcza Azji i Pacyfiku (APEC) to regionalne forum gospodarcze z 21 członkami, reprezentującymi 2,9 miliarda ludzi.

Region odpowiada za 60 procent światowego PKB i 48 procent światowego handlu.

W tym roku szczyt jest gospodarzem Nowej Zelandii, choć prawie wszystkie spotkania odbywają się z powodu trwającej pandemii.