Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Inwestować w polskie doliny wodorowe – mówi firma deweloperska

Obraz autorstwa Shutterstock.com

Środki przeznaczone na projekty przyczyniające się do rozwoju technologii wodorowych w ramach krajowego programu restrukturyzacji sięgają 800 800 mln (947,4 mln USD) – cytuje raport PAP-medium Warsaw Business Journal.

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) uczestniczy w tworzeniu pięciu dolin wodorowych, które mają powstać w Polsce do 2030 roku. „Jesteśmy w trakcie rewolucji energetycznej” – powiedział Pave Kolkyaski, wiceprezes zarządu ARP. Wywiad z PAP.

Według wiceprezesa przyszłymi polskimi ośrodkami wodorowymi są: Dolnośląska Dolina Wodorowa, Podkarpackie DW, Wielkopolskie DW, Mazowiecka DW i Śląskie Zagłębie Wodorowe. Pierwszy list (LoI) podpisany przez ARP w sprawie utworzenia Doliny Wodorowej Podkarbaca w Rzzzowie został podpisany 18 maja br.

Zdaniem Golziowskiego Dolina Wodoru to szansa na rozwój polskiego przemysłu, instytucji współpracujących i ośrodków badawczo-rozwojowych. „Jesteśmy zainteresowani inwestowaniem w rozwój innowacyjnych technologii produkcji energii.

W skład Grupy Kapitałowej ARP wchodzą firmy zajmujące się bezemisyjnymi mechanizmami transportu, a także produkujące szereg urządzeń, które mogą znaleźć zastosowanie w łańcuchu dostaw gospodarki wodorowej – podkreślił.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Tworzenie czasopisma godnego tej nazwy to kosztowna sprawa. Przez 27 lat wiadomości biznesowe, współpracując z wydawcami, redaktorami i reporterami Budapest Business Journal, dostarczały Ci rzetelnych informacji, prawdy, dokładności, bez obaw i życzliwości.

Firmy prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwalałby im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla ich wydajności. Ostatnio niektórzy testowali pomysł zaangażowania swoich najważniejszych partnerów, swoich czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Zapraszamy do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support BBJ i możesz wybrać, jak często i jak często przesyłasz nam swoje wpisy.