Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Inteligentna podkładka wykorzystuje nanoczujniki, aby „świecić” w przypadku infekcji

Inteligentna podkładka wykorzystuje nanoczujniki, aby „świecić” w przypadku infekcji

Dobrze oczyszczoną i zregenerowaną ranę przykrywa się bandażem, który musi często pozostawać na miejscu przez pewien czas, aby chronić ranę przed patogenami. Chociaż jest oczyszczony, zawsze istnieje możliwość, że infekcja może się rozwinąć niezależnie od tego, i tu pojawia się nowy rodzaj „inteligentnego” opatrunku.

Celem inteligentnej podkładki jest diagnozowanie infekcji, gdy zaczynają się formować, dając lekarzom szansę wyleczenia problemu, zanim stanie się większym problemem. System działa poprzez wprowadzenie ultradrobnych nanoczujników do włókien gazy. Czujniki te składają się z jednościennych nanorurek węglowych, które wychwytują nadtlenek wodoru wytwarzany w obecności szkodliwych bakterii.

Kiedy nanoczujniki wychwytują nadtlenek wodoru, jego blask zmienia się w sposób, który można wykryć za pomocą „małego urządzenia do noszenia”. Dla mnie Badacze. To urządzenie bezprzewodowo wysyła ostrzeżenie do smartfona użytkownika, aby poinformować go, że może być konieczna pomoc medyczna.

Inteligentna podkładka może być szczególnie pomocna dla diabetyków, których rany goją się dłużej i są bardziej podatne na infekcje. Dzięki wczesnej identyfikacji potencjalnych infekcji może to umożliwić lekarzom wczesne leczenie problemu i potencjalnie uchronić pacjenta przed poważniejszymi skutkami, w tym takimi jak amputacja.

Niezbędne są dodatkowe badania nad inteligentnymi opatrunkami, a następnym krokiem jest faza, która obejmuje weryfikację technologii za pomocą szalki Petriego wypełnionej tym samym typem komórek, które znajdują się w ranie skóry. Test obejmował małe opatrunki, takie jak te pokazane powyżej, ale naukowcy zauważają, że te same nanoczujniki mogą być również używane w dużych opatrunkach.

READ  Badanie proteomiczne 2002 guzów identyfikuje 11 molekularnych podtypów wszystkich nowotworów w 14 typach nowotworów