Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Infuzja młodego płynu mózgowego ożywia pamięć u starszych myszy

Naukowcy ze Stanford odkryli, że mogą poprawić pamięć starszych myszy poprzez moczenie płynu mózgowo-rdzeniowego (CSF) w ich mózgach – dziwne, ale fascynujące odkrycie, które może ostatecznie doprowadzić do sposobów na zmniejszenie uszkodzeń poznawczych związanych ze starzeniem się.

Wyczerpujące doświadczenie zostało opublikowane w charakter temperamentuInfuzja wpłynęła na komórki mózgu zwane oligodendrocytami.

„Są to komórki, które zasadniczo izolują przewody między neuronami w mózgu – to jak plastikowa owijka na kablu” – powiedział neurobiolog ze Stanford, Tony Wyss-Coray. STATYSTYKA.

Ta izolacja, zwana mieliną, jest kluczem do skutecznej komunikacji komórek, a młody płyn mózgowo-rdzeniowy spowodował, że starsze myszy produkowały więcej tych komórek w celu lepszej segregacji.

„To bardzo fascynujące badanie, które wydaje mi się naukowo solidne” – powiedział Matt Kaeberlin, badacz starzenia się z University of Washington, który nie był zaangażowany w badanie. New York Times. „To dodaje coraz więcej dowodów na to, że możliwe jest, a być może zaskakująco łatwe, przywrócenie funkcji w starzejących się tkankach poprzez celowanie w mechanizmy starzenia biologicznego”.

Płyn mózgowo-rdzeniowy (CSF) zapewnia składniki odżywcze i warstwę ochronną dla mózgu i rdzenia kręgowego.

Zupa mózgowa: Mózg i rdzeń kręgowy są wypełnione płynem mózgowo-rdzeniowym, który: Zapewnia Warstwa ochronna dla tych ważnych organów i składników odżywczych dla komórek nerwowych. Test płynu mózgowo-rdzeniowego może być używany do diagnozowania niektórych schorzeń neurologicznych, ale wciąż musimy się wiele nauczyć.

„Dziedzina ta była o dekady w tyle za innymi dziedzinami neuronauki” – powiedziała New York Times Maria Letinen, badaczka CSF z Boston Children’s Hospital. „Jest to w dużej mierze spowodowane ograniczeniami technicznymi w badaniu płynu znajdującego się głęboko w mózgu, który jest stale poruszany”.

Lehtinen napisał esej towarzyszący badaniu dla charakter temperamentu.

Zbieranie płynu mózgowo-rdzeniowego do infuzji było trudnym wyzwaniem. Wymagało to wydobycia maleńkich kropelek płynu z setek myszy, co było pracochłonnym procesem, który zabierał Tal Eramowi rok rocznie neurobiologowi ze Stanforda. Wspomniałem o naturze.

READ  Zaburzenia snu są związane ze zwiększonym ryzykiem porażenia mózgowego u starszych mężczyzn

Aby wprowadzić go do starszych myszy, Iram wszczepił im w plecy małą pompkę, która powoli dostarcza płyn do ich mózgów przez kilka dni, aby uniknąć wzrostu ciśnienia w mózgu.

Naukowcy odkryli, że mogą poprawić pamięć starszych myszy, wprowadzając do ich mózgów płyn mózgowo-rdzeniowy.

Oznaki poprawy: Aby sprawdzić, czy płyn mózgowo-rdzeniowy ma wpływ na pamięć, badacz musi najpierw: wygląd zewnętrzny Czystą pamięć można przetestować. Czasopismo Nature donosiło, że szokowały one stopy 20-miesięcznych myszy błyskami światła i dźwięku.

Stworzyło to skojarzenie między światłami i dźwiękami szoku, nawet jeśli szok nie nadszedł, tak że myszy instynktownie zamarzają, gdy pojawiają się światła i dźwięki.

Młode myszy zapamiętają takie doświadczenie tygodniami, Wes-Korei NPR powiedział. „Kiedy się starzeją, po prostu o tym zapominają. Po kilku dniach nie pamiętają, że byli w złym środowisku.”

Zespół wstrzyknął mały płyn mózgowo-rdzeniowy 8 starszym myszom, z 10 myszami kontrolnymi, które otrzymały placebo. Trzy tygodnie później myszy wystawiono na działanie światła i dźwięku bez wstrząsu. Natura poinformowała, że ​​myszy, które otrzymały płyn mózgowo-rdzeniowy, zamarzały przez około 40% czasu, odzwierciedlając pamięć urazu, podczas gdy myszy kontrolne zamarzały tylko przez 18% czasu.

Analizując płyn mózgowo-rdzeniowy i jego wpływ na oligodendrocyty izolujące nerwy, zespół wybrał w szczególności jedno białko, które wydawało się mieć wpływ, zwane Fgf17.

STAT poinformował, że kiedy myszy otrzymywały tylko infuzje Fgf17, wykazywały podobną poprawę pamięci, a przeciwciała zaprojektowane do blokowania białka miały szkodliwy wpływ na pamięć, czyniąc je mniej skutecznymi w teście labiryntu.

Ich badanie wskazuje, że płyn mózgowo-rdzeniowy jest „aktywnym” płynem, zdolnym do odmładzania mózgu, powiedział Wyss-Cory STAT. „Jest to więc źródło zupełnie nowej biologii, za którą ludzie dopiero zaczynają podążać”.

Chociaż te badania są fascynujące, prawdopodobnie jeszcze wiele lat dzieli je od dotarcia do ludzi.

Długa droga ludzi: Jednak, jak zawsze w naukach medycznych, ważne jest, aby pamiętać, że szczury mogą kłamać. Wiele myszy zostało wyleczonych z raka lub choroby Alzheimera, czego skutki nie są widoczne u ludzi.

READ  Właściwe odżywianie może sprzyjać rekonwalescencji po urazowym uszkodzeniu mózgu

Trudność w ekstrakcji płynu mózgowo-rdzeniowego może być istotną przeszkodą w zastosowaniu klinicznym, powiedziała Nature Julie Andersen, naukowiec z Buck Institute for Research on Aging. Byłby inwazyjny, a inne potencjalne skutki są nieznane.

Jednak syntetyczna forma Fgf17 może być bardziej potencjalnie terapeutyczna, mówi Wyss-Cory STAT, chociaż taka rzecz nadal wymagałaby lat rozwoju.

„Ogólnie rzecz biorąc, ludzie szukają świętego Graala starzenia się i myślą, że zostanie uwolniony magiczny czynnik, który odwróci tę sytuację”, biochemik z Mount Sinai Medical Center, Jeffrey Haines, który nie był zaangażowany w badanie. powiedział New York Times.

„Nie sądzę, żeby to było takie proste”.

Bardzo nam się podoba! Jeśli masz komentarz na temat tego artykułu lub masz radę dotyczącą przyszłej historii Freethink, napisz do nas na [email protected]