Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Indy Cars: Scott McLaughlin i Scott Dixon zajęli ósme i dziewiąte miejsce w Indianapolis

Rinus VeeKay z Holandii dzierży trofeum po wygraniu wyścigu samochodowego IndyCar na torze Indianapolis Motor Speedway.

Daron Cummings / AP

Rinus VeeKay z Holandii dzierży trofeum po wygraniu wyścigu samochodowego IndyCar na torze Indianapolis Motor Speedway.

Kierowcy z kiwi Scott McLaughlin i Scott Dickson zajęli ósme i dziewiąte miejsce, a Rinus Vikkai kontynuował ruch młodzieżowy IndyCar po pierwszym zwycięstwie w karierze na torze Indianapolis Motor Speedway.

Holender zdominował tor szosowy w GMR Grand Prix, stając się po raz trzeci zwycięzcą pięciu wyścigów w tym sezonie – najwięcej w tym sezonie od 2013 roku.

20-latek jest czwartym zwycięzcą w wieku 24 lat lub młodszym, który dotarł w tym sezonie do Victory Lane, dołączając do Alexa Palo, Coltona Herthy i Pato Owarda w tym, co szybko zmienia się w bramkarza w IndyCar.

Tylko Dickson, sześciokrotny mistrz IndyCar, dotarł do tej pory w tym roku na Victory Lane dla Veterans, ponieważ w przyszłym tygodniu seria rozpocznie przygotowania do Indianapolis 500.

Scott Dickson, w praktyce ścigający się w IndyCar na torze Indianapolis Motor Speedway, gdzie zajął dziewiąte miejsce.

Michael Conroy / AP

Scott Dickson, w praktyce ścigający się w IndyCar na torze Indianapolis Motor Speedway, gdzie zajął dziewiąte miejsce.

Czytaj więcej:
* Marzenie Scotta McLaughlina spełnia się, gdy doprowadza idola Scotta Dixona do granic możliwości
* Scott Dickson i Scott McLaughlin uciekają z masywnego wypadku IndyCar w Teksasie
* Scott Dickson walczy ze Scottem McLaughlinem o zwycięstwo IndyCar w Teksasie

Holender Rinus Fekkai w drodze po zwycięstwo w Indianapolis.

Daron Cummings / AP

Holender Rinus Fekkai w drodze po zwycięstwo w Indianapolis.

VeeKay przeciął Palou i Jimmiego Johnsona w śmiałym trójstronnym podaniu, aby wcześnie pokazać, jak twardy był w Indy, a następnie gonił rzymskiego bramkarza Romaina Grosjeana, aby objąć pierwsze prowadzenie w wyścigu na 45.okrążeniu.

Grosjean odzyskał prowadzenie, gdy VeeKay dojechał, co doprowadziło do możliwego drugiego starcia. Ale tym razem Grosjean nie mógł pokonać Vikai w terenie, a VeeKay z łatwością wyprzedził Grogana, zanim Grosjean wrócił na właściwy tor.

VeeKay pokonał go do mety w około pięć sekund.

READ  Rugby: Debiut Rogera Toivasa-Cheeka w Auckland zostanie odwołany

„Wiedziałem, że mamy samochód” – powiedział VeeKay po 33 okrążeniach. „Było bardzo szybko”.

Holendrzy świętowali Rinus Vichai.

Daron Cummings / AP

Holendrzy świętowali Rinus Vichai.

VeeKay wygrał wyścig Eda Carpentera, pierwsze zwycięstwo zespołu od czasu wygrania go przez Josepha Newgarden w 2016 roku. Od tego czasu Newgarden przeszedł do Team Penske i wygrał dwa mistrzostwa IndyCar.

Grosjean prowadził 44 okrążenia i po raz pierwszy od 2015 roku w Formule 1 zajął drugie miejsce na podium. Francuz przeżył katastrofę pożarową w Bahrajnie w listopadzie zeszłego roku, która pozostawiła poważne blizny na jego rękach i oznaczała koniec jego kariery w Formule 1.

Zdobył pole position w wyścigu tylko podczas swojego trzeciego debiutu w IndyCar – jego pierwszego od 10 lat – a publiczność na Indy wiwatowała przy ogrodzeniu po jego ukończeniu.

Grogan powiedział: „Bahrajn był okropny, ale dla mojego życia było to wspaniałe doświadczenie, a ludzie naprawdę mnie wspierają i czuję to”. „Wsparcie, które otrzymuję jest niesamowite. Właśnie widziałeś, jak się uśmiecham tutaj w Stanach Zjednoczonych i cieszymy się, że możemy tu ścigać się”.

Najlepsza część?

Powiedział: „Czołowe wyścigi, po to przyszedłem”.

Palou zajął trzecie miejsce, a za nim Newgarden, Graham Rahal, Simon Pagenaud, Alexander Rossi, Scott McLaughlin, Dickson i Marcus Erickson.