Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Indeks FTSE 100 posiada zyski;  Akcje amerykańskie zaczynają pełną parą przed minutami Fed

Indeks FTSE 100 posiada zyski; Akcje amerykańskie zaczynają pełną parą przed minutami Fed

Oczekuje się, że Dow otworzy się o 25 punktów wyżej, podczas gdy S&P 500 ma wzrosnąć o 8 punktów, a Nasdaq ma skoczyć o 81 punktów

Oczekuje się, że główne indeksy Wall Street rozpoczną środową sesję na zielono, ponieważ handlowcy czekają na protokół z czerwcowego posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku Rezerwy Federalnej (FOMC).

Widzowie spodziewają się, że indeks Dow Jones Industrial Average wzrośnie o 25 punktów, podczas gdy S&P 500 ma wzrosnąć o 8 punktów, a Nasdaq o 81 punktów.

„Wszystkie oczy będą zwrócone na protokół z posiedzenia FOMC, który zostanie opublikowany dzisiaj. Protokół z posiedzenia Fed w połowie czerwca, na którym amerykański bank centralny przyjął bardziej jastrzębią postawę. Na czerwcowym posiedzeniu Fed ogłosił, że spodziewa się podnieś stopy Odsetki są dwukrotnie wyższe w 2023 r., w przeciwieństwie do żadnego przed 2024 r. – powiedziała Sophie Griffiths z OANDA.

Jeśli minutes ze spotkania będą miały silny jastrzębi trend, może to zaniepokoić inwestorów. Jednak spotkanie to odbyło się trzy tygodnie temu i można je teraz uznać za przestarzałe, zwłaszcza w świetle wyższej stopy bezrobocia w czerwcowym raporcie o zatrudnieniu poza rolnictwem oraz wczoraj słabszych danych ISM o usługach – dodała.

Po powrocie do Londynu FTSE 100 był w stanie utrzymać się na stałym poziomie podczas handlu w porze lunchu, wzrastając o 31 punktów do 7131 około godziny 12.15.

11.45: Mądrość jest wyceniana na 8 miliardów funtów po bezpośrednim wpisie

Niecierpliwie oczekiwany notowanie firmy zajmującej się transferami pieniędzy () wydaje się być udaną akcją, która została otwarta do obrotu w rekordowym segmencie rynku głównego o godzinie 11 rano.

Zamiast tradycyjnej pierwszej oferty publicznej, firma zdecydowała się na bezpośrednie wprowadzenie 994 milionów akcji na giełdę, co oznacza, że ​​akcje otrzymały wycenę z Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych, a nie stałą cenę IPO, więc giełda mogła przeprowadzić Aukcja.

Kiedy handel poaukcyjny został otwarty późnym rankiem, akcje zostały wycenione na około 800 pensów za akcję, co dało firmie wycenę około 8 miliardów funtów, co stanowi środek szacowanego przedziału wyceny od 7 miliardów do funtów 9 miliardów.

READ  Inflacja cen w sklepach w Wielkiej Brytanii prawie się podwaja w styczniu | inflacja

Ceny pojawiły się wraz z wiadomościami od firmy, że OwnWise, program nagród dla akcjonariuszy dla klientów Wise, przekroczył swoich subskrybentów ponad 125 000 wyrazów zainteresowania w Wielkiej Brytanii i UE.

Wracając do akcji blue chipów, FTSE 100 stracił nieco na sile późnym rankiem, ale nadal zyskał 34 punkty przy 7,134 około 11.40.

10.25: 100 cali wysokości w FTSE

Wraz z postępem porannej sesji w Londynie, FTSE 100 nadal rosła, wzrastając o 44 punkty do 7145 tuż przed 10.30.

Górnicy znajdowali się na szczycie porannego zwyżkowego stosu akcji, z () zyskując największe 2,8% do 1443 punktów, a następnie BHP PLC (), który wzrósł o 2,7% do 2191 punktów.

Inni górnicy również zyskali na FTSE 100, z () skokiem o 2,6% przy 2976 pikselach i () wzrostem o 2,2% do 6014 punktów.

Górnicy w większości śledzą wzrost cen surowców w związku z oczekiwaniami na rozpoczęcie nowego „gigantycznego cyklu” dla sektora.

9.39: Ceny domów w Wielkiej Brytanii spadają w czerwcu

Ceny domów w Wielkiej Brytanii spadły o 0,5% od maja do czerwca, co było pierwszym miesięcznym spadkiem od stycznia, kiedy zaczęły pojawiać się efekty wycofywania się ze święta skarbowego.

Według danych Halifax, jednego z największych kredytodawców hipotecznych w Wielkiej Brytanii, roczna stopa wzrostu cen domów spadła do 8,8% z najwyższego od 14 lat poziomu 9,6% w maju.

Wydaje się jednak, że niewielki spadek cen domów nie spowodował stopniowego wycofywania głównych producentów domów z Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych, a akcje ( ) wzrosły o 3,4% do 650,6 pensa na wczesnym etapie obrotu po tym, jak firma stwierdziła, że ​​zamówienia na nieruchomości pozostają „bardzo silne” i oczekuje, że w tym roku jego przychody ponownie wzrosną powyżej 2 miliardów funtów.

Indeks FTSE 100 był również wyższy w Redrow, z indeksem PLC (wzrost o 1,6% do 166,1 punktu, podczas gdy PLC() skoczył o 2% do 3092 punktów.

READ  Ceny domów zmierzają w przeciwnym kierunku, ponieważ oprocentowanie kredytów hipotecznych się podwaja

Może to wynikać z faktu, że według niektórych analityków, pomimo spadku, rynek mieszkaniowy będzie nadal rósł.

Obniżenie opłaty skarbowej pod koniec czerwca powinno dać jaśniejsze pojęcie o sile podstawowych sił wspierających ceny domów. Rodziny zamożne i posiadające domy wychodzą z pandemii w stosunkowo dobrej kondycji finansowej. Jeśli weźmiemy pod uwagę zmieniające się preferencje mieszkaniowe, bardzo niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych oraz silne ożywienie gospodarcze, sugeruje to, że korekta cen nieruchomości w najbliższej przyszłości jest mało prawdopodobna” – powiedział Martin Beck z EY ITEM Club.

Indeks FTSE 100 również był na minusie, zyskując 37 punktów do 7,137 tuż po 9:30.

8:35: FTSE 100 rusza na porywający start

FTSE 100 był bardziej interesujący niż oczekiwano, chociaż według obserwatorów rynku inwestorom brakowało prawdziwej inspiracji przed półrocznym sezonem sprawozdawczym.

Mogą też później mieć oko na piłkę nożną.

Na rynku prym wiodły firmy naftowe, wspierane przez wyższe ceny ropy naftowej.

Shell () awansował o 2,3% na szczyt listy FTSE, podczas gdy BP () wzrósł o 1,5%.

Akcje BHP () wzrosły o 2,1%, a Rio Tinto () o 1,8% wraz z cenami rudy żelaza.

Ocado () znalazł się na szczycie listy spadkowej FTSE, o 3,3%, na co wydaje się mieć wpływ dokonana po wynikach ponowna ocena perspektyw dla przekształconej w technologię grupy spożywczej.

Patrząc w przyszłość, protokół z posiedzenia Rezerwy Federalnej USA, po zamknięciu Londynu, prawdopodobnie zdominuje nastroje w nadchodzących dniach, jeśli jego ton będzie szczególnie ostrożny w kwestii inflacji.

6.50: Cichy start

Oczekuje się, że indeks FTSE 100 otworzy się nieco wyżej w środę, ponieważ inwestorzy czekają na protokół z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej.

IG spodziewa się, że wiodący indeks giełdowy otworzy się w okolicach 4 punktów po zakończeniu wtorkowej sesji o 64 punkty poniżej 7100.

Ostrożny początek nastąpił po mieszanych wynikach na Wall Street, kiedy Dow Jones Industrial Average zamknął się o 0,6% niższy na poziomie 34577, podczas gdy S&P 500 spadł o 0,2% do 4 343. Nasdaq był pozytywną anomalią, wzrastając o 0,17% do rekordowego poziomu 14663.

READ  Pepco Group została wyceniona na 4,3 miliarda funtów przed jej pierwszą ofertą publiczną w Warszawie

Rynki w Azji były dziś rano bardziej negatywne, japoński Nikkei 225 stracił 1,2%, podczas gdy Hang Seng z Hongkongu stracił 0,81%.

Inwestorzy mogą dziś chcieć zachować suchość w proszku przed protokołami z czerwcowego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC), który ustala kurs Rezerwy Federalnej USA.

Głównymi punktami minutes będą prawdopodobnie te, które skupiają się na decyzji banku centralnego o prognozowaniu dwóch podwyżek stóp procentowych do końca 2023 r., a także komentarzu na temat perspektyw gospodarki.

Na rynkach walutowych funt szterling wzrósł o 0,01% do 1,38 dolara w stosunku do dolara, chociaż może nastąpić pewien ruch w oparciu o komentarze Rezerwy Federalnej dotyczące przyszłego obrazu makroekonomicznego.

O rynkach:

Funt szterling: 1,38 USD, wzrost o 0,01%

Ropa Brent: 74,55 USD za baryłkę, wzrost o 0,03%.

Udać się: 1798 USD za uncję, wzrost o 0,12%

Bitcoin: 34785 USD, spadek o 0,07%

6.50: Wczesne rynki – Azja/Australia

Większość akcji spadła w środę w regionie Azji i Pacyfiku, ponieważ ceny ropy naftowej nadal się wahały.

Po skoku do najwyższego poziomu od sześciu lat we wtorek, wzrosty zmalały, ceny ropy naftowej w USA spadły o ponad 2%, podczas gdy ceny ropy Brent spadły o ponad 3%.

Ekstremalna zmienność nastąpiła po odłożeniu rozmów pomiędzy OPEC a jego sojusznikami-producentami ropy naftowej po tym, jak grupa nie osiągnęła porozumienia w sprawie polityki wydobywczej na sierpień i dalsze lata.

W Japonii Nikkei 225 spadł o 1,36%, a Kospi w Korei Południowej o 0,77%.

Chiński Shanghai Composite Index wzrósł o 0,35%, podczas gdy indeks Hang Seng w Hongkongu spadł o 1,12%.

Akcje w Australii wzrosły, a indeks S&P/ASX 200 wzrósł o 0,62%.

Przeczytaj nasz raport ASX tutaj