Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hydrogen – Hydrogen utopia rozwija projekty wodorowe z tworzyw sztucznych w Polsce

RZZO ściśle współpracuje z samorządem, a LOI został podpisany w obecności i przy pełnym poparciu Beta Climax, burmistrza Astro Vilkopolsky, zwyczajnego miasta ok. 70 tys. mieszkańców oraz zastępcy burmistrza Mikołaja Kostki. Firma, wraz z burmistrzem, wykazała duże zaufanie do technologii HUI, umowy podpisanej w Citi Hall, która stanowiła punkt zwrotny zarówno dla Astro, jak i HUI.

Proces wodorowego przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych firmy HUI, który wykorzystuje technologię Powerhouse Energy Group PLC (PHE) DMG, jest wydajną, solidną, naukowo ugruntowaną i przyjazną dla środowiska technologią. Ustawienia są skalowalne i można je dostosować do specyfiki i atrybutów witryny. Zakład można wybudować na powierzchni 1,5 hektara i łatwo wyposażyć w istniejące obiekty utylizacji odpadów. HUI posiada wyłączne prawa do sprzedaży technologii PHE DMG na Węgrzech, w Polsce i Grecji oraz wyłączne prawa do reszty świata. Nawiązał silne sojusze z wiodącymi graczami, takimi jak Linde (wiodąca globalna grupa gazów przemysłowych), Sveco (jeden z wiodących europejskich konsultantów w zakresie inżynierii, technologii środowiskowych i architektonicznych) oraz Electron Thermal Processing (holenderski dostawca specjalistycznych systemów obróbki cieplnej). W celu zapewnienia pomyślnego wydania swoich systemów.

RZZO powstało w związku ze zmianami wprowadzonymi w gospodarce odpadami w Polsce oraz nowymi przepisami prawnymi w tym zakresie, z myślą o usprawnieniu istniejących obiektów i procesów. Ma wieloletni kontrakt z miastem Astro Vilkopolsky na gospodarowanie odpadami komunalnymi i rozwinął kilka nowoczesnych obiektów gospodarki odpadami w regionie. Zgodnie z listem intencyjnym RZZO zgodził się, w ramach umowy przyrzeczonej, na udostępnienie gruntu urządzeń niezbędnych do eksploatacji odpadów tworzyw sztucznych HUI dla elektrowni wodorowej, miejsca zapewniającego wszelką niezbędną pomoc w uzyskaniu pozwolenia oraz surowców odpadowych tworzyw sztucznych niezbędnych do eksploatacji system.

Planowana instalacja w RZZO jest w stanie przetworzyć 40 ton odpadów z tworzyw sztucznych dziennie i produkować do 2-3 ton wodoru dziennie oraz wytwarzać energię elektryczną i cieplną. RZZO dokłada wszelkich starań, aby pomóc zakładowi w pozyskiwaniu środków finansowych na zakład z dotacji krajowych lub lokalnych i/lub środków prywatnych. RZZO udzieliło pełnej pomocy w znalezieniu nieprzyznanych partnerów dla wodoru i energii produkowanej przez zakład. Energia cieplna wytworzona przez zakład jest pompowana do systemu ciepłowniczego.

READ  Volodymyr Nosov, CEO WhiteBIT, wypowiedział się na temat szczegółów wejścia giełdy kryptowalutowej na polski rynek

Ogólnie rzecz biorąc, HUI odnosi się do obszarów, w których dostępne jest znaczące zainteresowanie sektora prywatnego lub potencjalne wsparcie finansowe i/lub znaczne dotacje i pożyczki finansowane przez UE i/lub rząd, tj. Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji UE. Powstały społeczności oparte na paliwach kopalnych, aby pomóc w przejściu na neutralność klimatyczną. Flagowy projekt HUI ma siedzibę w Koninie.

Po podpisaniu umowy między HUI a miastem Cohn w lutym 2021 r. OOŚ została już przedłożona przez Sweco, renomowaną firmę inżynieryjną znajdującą się w pobliżu istniejącego miejskiego zakładu utylizacji odpadów, a projekt zostanie ukończony w przyszłym roku. . Utworzenie obiektu opartego na podobnym modelu w Ostrowie to ekscytująca szansa, a oba zakłady mogą jednolicie wykazać korzyści płynące z rozwiązania podwójnych zagrożeń środowiskowych związanych ze spalaniem plastiku i paliw kopalnych, ponieważ Polska robi wszystko. Dekarbonizacja gospodarki w kontekście uzależnienia od paliw kopalnych z pokolenia na pokolenie.

„Ambicje RZZO jako firmy, która ściśle współpracuje z lokalnym samorządem Astro Vykopolsky, wyraźnie pokazują, że mają oni ambicję, aby razem utrzymać przewagę w grze” – powiedziała dyrektor generalna HUI Aleksandra Binkowska. „Ich przedsiębiorczy sposób myślenia i perspektywa są przekonujące. Dążenie do wdrażania przyszłych technologii w regionie jest elektryzujące. Moje doświadczenia z RZZO i urzędnikami miejskimi są bardzo pozytywne i mam nadzieję, że każdy z nich pomoże systemowi utylizacji odpadów z tworzyw sztucznych HUI do wodoru w regionie.

Po więcej informacji:

Hydrogen Utopia International PLC (HUI)