Holandia, Polska i Ukraina dopełniają eliminacje Mistrzostw Świata FIH Hockey5s kobiet 2024

Mistrzostwa Eurohockey5s kobiet 2023 zakończyły się dziś w Wałczu w Polsce, kiedy Holandia zdobyła złoto i wraz z Polską i Ukrainą zakwalifikowała się do FIH Hockey5s World Cup Oman 2024 w rywalizacji kobiet.

Holandia i Polska były dominującymi zespołami odpowiednio w grupach A i B, wygrywając wszystkie cztery mecze w oszałamiającym stylu i zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie. Ukraina w grupie A i Szwajcaria w grupie B zajęły drugie miejsce, wygrywając trzy mecze i przegrywając jeden.

W pierwszym meczu półfinałowym Holandia pokonała Szwajcarię po imponującym występie w drugiej połowie, zwiększając stratę o jednego gola w pierwszej połowie i wygrywając 5: 0, a pięciu różnych graczy strzeliło gola. Drugi półfinał okazał się znacznie bliższy, ponieważ gospodarze, Polska, przeżyli późny powrót Ukrainy i wygrali 3:2!

Holandia i Polska, dzięki zwycięstwu w półfinale, zapewniły sobie miejsce w kolejnym FIH Hockey World Cup Oman 2024! Mając trzecie miejsce w wygranych, Szwajcaria i Ukraina spotkały się w meczu o brązowy medal. Ukraina zaprezentowała imponujący pokaz ofensywnego hokeja, strzelając trzy gole w każdej połowie, aby wyprzedzić Szwajcarię i zakwalifikować się do inauguracyjnych Mistrzostw Świata!

Mówiąc o wielkim osiągnięciu swojej drużyny, Alina Fadiejewa, kapitan reprezentacji Ukrainy, powiedziała: „Jestem bardzo zadowolona z tak doskonałego meczu naszej drużyny. Chciałabym podziękować wszystkim naszym kibicom, którzy obejrzeli mecz. Mamy wiele emocji. Wiele szans na zwycięstwo i awans do finału. Ale cieszymy się, że dzisiaj wygraliśmy i jedziemy na mistrzostwa świata. To zwycięstwo całej Ukrainy!”

W finałach Holandia, która była najbardziej imponującą drużyną w turnieju, kontynuowała swoją znakomitą passę i prowadziła trzema bramkami w ciągu pierwszych 10 minut meczu. Polakom udało się odrobić jedną bramkę pod koniec pierwszej połowy, ale zdecydowanie Holendrzy jako pierwsi weszli na szachownicę w drugiej połowie, by w 22. minucie odzyskać trzybramkowe prowadzenie. pod koniec pierwszej połowy, gdyż mecz zakończył się zwycięstwem Holandii 7:0. 3.

READ  Iga Świątek przekaże swoją wygraną do Ostrawy na rzecz polskiej organizacji zdrowia psychicznego

Nord de Bat, kapitan reprezentacji Holandii, mówiła po zwycięstwie swojej drużyny: „Naprawdę świetnie, to był wspaniały mecz z Polską. Atmosfera była naprawdę miła i graliśmy dobrze. Łatwo było się zmotywować, zwłaszcza grając przeciwko naszym drużynie z rodzinnego miasta. Mieliśmy świetne wsparcie. „Naprawdę z naszymi rodzinami tutaj”.

Inauguracyjny FIH Hockey5s World Cup 2024 odbędzie się w Maskacie w Omanie w dniach 24-31 stycznia 2024 r. 16 drużyn rywalizuje w turniejach mężczyzn i kobiet.

W rywalizacji kobiet Namibia, Republika Południowej Afryki i Zambia z Afryki zakwalifikowały się do mistrzostw świata wraz z gospodarzem Omanem. Stany Zjednoczone, Urugwaj i Paragwaj zakwalifikowały się z Pan American. Poza Holandią, Polską i Ukrainą, które zakwalifikowały się teraz z Europy, trzy drużyny z Oceanii i Azji zakwalifikują się do mistrzostw świata jeszcze w tym roku.

W rywalizacji mężczyzn Holandia, Polska i Szwajcaria z Europy, Egipt, Kenia i Nigeria z Afryki zakwalifikowały się do mistrzostw świata wraz z gospodarzem, Omanem. Stany Zjednoczone, Trynidad i Tobago oraz Jamajka zakwalifikowały się do kwalifikacji w Ameryce Północnej. Trzy drużyny z Oceanii i Azji również zakwalifikują się do Mistrzostw Świata w dalszej części roku.