Heath mówi, że Mistrzowie Europy w piątek w Polsce

K1 200m na ​​Mistrzostwach Europy w Canoe Sprint w Bosnonie. Liam Heath, który zdobył srebro w wyścigu, został Super Sixerem w europejskich medalach swojej kariery.

Aktualny mistrz olimpijski, który tego lata w Tokio chce zdobyć trzy ze swoich sportowych medali, kontynuował swoje produkcje z drugim miejscem, które trafiło do fotofini.

Heath ukończył wyścig w 35,407 sekundy, ale stracił dwie setne sekundy przez Sandera Dodkę z Węgier.

Szwed Better Menning ukończył etap na trzecim miejscu, z jedną dziesiątą sekundy za Dodką.

„Oczywiście wszyscy idziemy na nasze wyścigi z zamiarem wygrania, ale jest to bardzo ekscytujące, gdy jest ciasno” – powiedział Heath.

„Wiesz, że to szybko się rozwija, gdy miksujesz w tak wysokiej jakości polu. Wiem, że to blisko finisz.

„Na polach wysokiej jakości, najlepszych w Europie, zawsze dobrze jest być zaangażowanym w wyścig, dostosowując się do rutyny i najlepszych w rzeczach, nad którymi pracujemy podczas treningu.

„Każda dobra wydajność na tym poziomie zapewnia kolejną warstwę doświadczenia, z której można się uczyć, i pomaga budować pewność siebie.

„Każdy ma bardzo różne strategie treningowe, więc to niesamowite, że wszyscy możemy skończyć z tak małą marżą, ale to jest tak ekscytujące.

„Jakość wyścigów na całym świecie nie pogorszyła się w tym roku, więc jest to kolejny ciężki trening dla Tokio i powrót do pełnej mocy”.

Heath zdobył dwa medale w piątek w ciągu trzech tygodni, dodając do złota Pucharu Świata, które zdobył na Zazet na Węgrzech.

Wydarzenie, które powróciło do akcji dopiero po raz pierwszy od wybuchu epidemii Govt-19 w kwietniu, było kolejną udaną podróżą Heatha z grami trwającymi dłużej niż 47 dni.