Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hasła iCloud dla Windows obsługują teraz kod 2FA

W zeszłym roku Apple zaktualizował plik iCloud dla Windows z menedżerem haseł Po raz pierwszy, aby użytkownicy mogli uzyskiwać dostęp do swoich haseł przechowywanych w pęku kluczy iCloud i zarządzać nimi na swoim komputerze z systemem Windows. Teraz narzędzie iCloud zostało zaktualizowane o obsługę generatora kodów uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA).

Generator kodów 2FA w iCloud dla Windows

Jak zauważyli użytkownicy w redditNajnowsza wersja iCloud Passwords for Windows (która jest częścią iCloud Utility dla Windows) obsługuje teraz kody uwierzytelniania dwuskładnikowego, znane również jako 2FA. Obsługa 2FA została po raz pierwszy dodana do pęku kluczy iCloud w systemie iOS 15 I macOS Monterey, a teraz w końcu działa również z systemem Windows.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni, dwuskładnikowy kod uwierzytelniający jest dodatkową warstwą bezpieczeństwa, o którą można poprosić podczas logowania do witryny lub aplikacji. Kody te mogą być generowane przez menedżerów haseł, takich jak 1Password, LastPass i iCloud Keychain.

Ponieważ pęk kluczy iCloud dodał obsługę kodów uwierzytelniania dwuskładnikowego, użytkownicy iPhone’ów, iPadów i komputerów Mac nie potrzebują już aplikacji innych firm do zapisywania i przechowywania tych kodów. A teraz użytkownicy systemu Windows, którzy polegają na narzędziu iCloud Passwords, mogą również uzyskać dostęp do generatora kodów 2FA. Istnieją jednak pewne ograniczenia.

W systemie Windows hasła iCloud działają tylko w Microsoft Edge i Google Chrome. Oznacza to, że użytkownicy preferujący inne przeglądarki internetowe, takie jak Mozilla Firefox, muszą otwierać narzędzie iCloud Passwords za każdym razem, gdy muszą wygenerować kod 2FA za pomocą pęku kluczy iCloud.

Dzięki najnowszej aktualizacji użytkownicy systemu Windows mogą również dodawać i wyświetlać notatki dodane do ich haseł pęku kluczy iCloud — funkcja wprowadzona w systemie iOS 15.4. W listopadzie 2021 r. Apple dodał również opcję zezwalania użytkownikom Twórz silne hasła za pomocą iCloud Passwords w systemie Windows.

READ  Fidżi wezwali do zaszczepienia się, gdy przybywa Moderna

Chociaż iCloud Keychain nie ma tylu funkcji, co jego konkurenci, może być dobrą alternatywą dla bezpłatnego menedżera haseł dla użytkowników, którzy mają co najmniej jedno urządzenie Apple. iCloud dla Windows to Dostępne bezpłatnie w sklepie Microsoft Store. Wymaga komputera z systemem Windows 10 lub nowszym.

Przeczytaj także:

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple: