Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Harry i Meghan „nie zaproszeni” na przyjęcie państwowe – relacja

Harry i Meghan „nie zaproszeni” na przyjęcie państwowe – relacja

Książę i księżna Sussex podobno nie zostali zaproszeni na oficjalne przyjęcie w Pałacu Buckingham w niedzielę wieczorem (czasu lokalnego).

W przyjęciu, którego gospodarzami będą Król i Królowa, zaplanowano udział głów państw oraz oficjalnych gości z zagranicy.

Brytyjska gazeta The Telegraph poinformowała, że ​​początkowo Harry i Meghan zostali zaproszeni, ale urzędnicy pałacowi nalegali, aby w wydarzeniu brali udział tylko pracujący członkowie rodziny królewskiej.

Oświadczenie z Pałacu Buckingham zapowiadające przyjęcie mówiło, że królowi i królowej „będą towarzyszyć członkowie rodziny królewskiej” w organizacji wydarzenia.

The Telegraph donosi, że przyjęcie będzie „cichą aferą”, a goście będą proszeni o ubranie się w garnitury lub żakiety, bez czapek i ozdób.

Raport mówi, że goście będą „przywitani przez członków rodziny królewskiej, w tym księcia i księżną Walii, księżniczkę królewską, hrabiego i hrabinę Wessex”.

Głowy państw zaczęły przybywać do Londynu przed pogrzebem królowej w poniedziałek.

Była to premier Jacinda Ardern Jeden z pierwszych światowych przywódców, który złożył hołd zmarłemu królowi Po przyjeździe do Londynu wcześnie w piątek.

Jest jednym z kilku przywódców, w tym prezydenta USA Joe Bidena i jego francuskiego odpowiednika Emmanuela Macrona, którzy wezmą udział w państwowym pogrzebie.

Będziemy mieć pełną relację z pogrzebu królowej Elżbiety II w poniedziałek w 1News Special od 19:30 w TVNZ 1 i na 1News.co.nz.

READ  Nekrolog: Sir Ian Parker – niezłomny prawnik