Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gwiazda radia BBC cierpi na „zbyt wielu białych kolegów”

Gwiazda radia BBC cierpi na „zbyt wielu białych kolegów”

Nihal Artanayake, prezenterka na żywo w BBC Radio 5, powiedziała, że ​​jego przeważnie „białe” środowisko pracy odbija się na jego zdrowiu psychicznym.

„Przybycie na konferencję bardzo na mnie wpływa i widzę tylko białych ludzi” – powiedziała prezenterka na środowej konferencji prasowej poświęconej różnorodności.

Stwierdził, że reakcja jego kolegów, gdy powiedział im, że jest to reakcja obronna, że ​​nie są rasistami, i dodał, że nie ma to sensu.

Przemawiając na konferencji Journalism Diversity Fund (JDF) w BBC Media City w Salford, powiedział: „Widziałem, jak wiele osób opuszczało ten budynek, ponieważ nie mogły sobie poradzić z tamtejszą kulturą”.

Powiedział też, że inni odkryli, że muszą starać się być określonym typem osoby, aby wyprzedzić nadawcę, i dodał: „Jeśli chcesz, aby dziennikarze osiągali postęp, muszą być sobą”.

Dodał: „Nie sądzę, aby ani jeden muzułmanin był zaangażowany w procesy redakcyjne wyższego szczebla” w BBC Radio 5 Live.

Kontynuował: „Najtrudniej jest wejść do pokoju, rozejrzeć się i nie ma nikogo, kto wygląda jak ty”.

– Dostaniesz za to klapsa w Londynie.

Nadawca przedstawił te uwagi w wywiadzie na scenie z Joe Adetunji, redaktorem The Conversation, podczas corocznej konferencji JDF na temat równości, różnorodności i włączenia społecznego organizowanej przez Krajową Radę ds. Szkolenia Dziennikarzy.

JDF przyznaje stypendia początkującym dziennikarzom z różnych środowisk, którzy nie mają środków finansowych, aby utrzymać się poprzez szkolenie.

Artanayake dodał, że zauważył różnicę od czasu przeprowadzki na północ po 20 latach mieszkania w Londynie.

Powiedział: „Odkąd się tu przeprowadziłem, nazywają mnie «słowem na F» – w Londynie to się nie zdarza. W Londynie dostaniesz za to klapsa, nawet ode mnie”.

Po wywiadzie producentka BBC Radio 5 Live, Cheryl Farley, powiedziała, że ​​organizacji zależy na rozwiązaniu problemu braku różnorodności w swoich redakcjach.

READ  Legenda jazzu Pharaoh Sanders umiera w wieku 81 lat | Muzyka

Po zaproszeniu stypendystów JDF do oprowadzenia po biurze informacyjnym pod koniec konferencji powiedziała im: „BBC potrzebuje was znacznie bardziej niż wy ich, ponieważ jeśli nie będziemy reprezentować naszych odbiorców, przyszłość BBC będzie zagrożona. ” ponury.”

Skontaktowano się z BBC w celu uzyskania komentarza.