Gwiazda NBA LeBron James kwestionuje swoją emeryturę po tym, jak Lakers odpadli z play-offów

LeBron James zakwestionował swoją emeryturę po tym, jak jego Lakers pokonali Denver Nuggets, mimo że James miał najwięcej bramek po połowie niezrównanej kariery Jamesa w NBA.

James zdobył osobisty rekord 31 punktów w pierwszej połowie meczu 4 finałów Konferencji Zachodniej we wtorek (NZT), ale spudłował dwa potencjalne strzały w ostatniej chwili, gdy Nuggets zakończyli sezon Lakers z rekordem 113-111. zwycięstwo.

38-letni James skończył z 40 punktami, 10 zbiórkami i dziewięcioma asystami i był sfrustrowany po znakomitym awansie Los Angeles pod koniec sezonu, który zakończył się serią czterech porażek. Chociaż czołowy strzelec NBA mówił o sobie jako członek Lakers w przyszłym sezonie, James powiedział również, że nie zdecydował się na przejście na emeryturę.

„Zobaczymy, co stanie się w przyszłości” – powiedział James w ostatniej odpowiedzi na swojej konferencji prasowej po meczu. „Nie wiem. Nie wiem. Szczerze mówiąc, mam wiele do przemyślenia. Tylko dla mnie osobiście, idąc do przodu w grze w koszykówkę, mam wiele do przemyślenia. „

James ma kontrakt z Lakers na 46,9 miliona dolarów na następny sezon, ale jest odpowiedzialny za swoją przyszłość po tym, jak na początku tego roku pobił rekord kariery Kareema Abdula-Jabbara.

Wcześniej nie sugerował tak wielu osobistych sporów na temat rozwiązania kontraktu z Anthonym Davisem, a jego gra nie spadła znacząco po dwóch dekadach w NBA – chociaż jego zdrowie stało się mniej solidne, szczególnie w stopach i kostkach.

Podniebne sporty

Denver Nuggets wygrali finały NBA, gdy LeBron James spudłował dwa strzały, aby utrzymać sezon Lakersów przy życiu.

„Chodzi mi o dostępność i bycie bystrym, takie rzeczy” – powiedział James. „Bycie na podłodze, bycie w szatni, wsiadanie do autobusów, wsiadanie do samolotu, takie rzeczy.

„To zdecydowanie wyzwanie. To był bardzo trudny sezon dla mnie, dla naszego klubu piłkarskiego i oczywiście wiemy wszystko, co wydarzyło się na początku sezonu (2-10 Lakers na początku sezonu). To była świetna, świetna jazda. „

READ  Wellington Phoenix strzelił dwa gole w późnych godzinach i zremisował 2:2 z Melbourne City

James przegapił sezon regularny przez miesiąc z powodu kontuzji stopy, ale wrócił z szeregiem znakomitych występów w play-offach, gdy Lakers pokonali drugie rozstawione Memphis i wyeliminowali obrońcę tytułu Golden State. Nie miało to większego znaczenia dla Jamesa, którego frustracja kipiała w kilku momentach po grze 4.

Sędzia zatrzymał napastnika Denver Nuggets Aarona Gordona (50 l.) po mocnym meczu z napastnikiem Los Angeles Lakers LeBronem Jamesem.

Ashley Landis / AP

„Nie lubię mówić, że to był udany rok, ponieważ w tym momencie mojej kariery nie gram o nic innego niż zdobywanie trofeów” – powiedział James. „Wiesz, nie jestem poruszony pojawieniem się na konferencji (Finals). Zrobiłem to dużo i nie jest dla mnie zabawą, że nie jestem częścią dostania się do Finałów (NBA). „

W 282. meczu play-off NBA James stracił 21 punktów w dynamicznej pierwszej kwarcie czwartego meczu. Dodał jeszcze 10 w drugiej połowie, grając prawie całą połowę gry typu „zrób to albo zgiń” przeciwko najlepiej rozstawionym Nuggetsom.

Ale James miał tylko dziewięć punktów, trafiając 4 z 12 rzutów w drugiej połowie i nie wykorzystał dwóch okazji do zdobycia gola w ostatniej minucie. Zrobił dziwaczny upadek z wyskoku, który chybił na 26 sekund przed końcem, a jego ostatnia jazda do obręczy została udaremniona przez Jamala Murraya z Denver i Aarona Gordona przy brzęczyku.

LeBron James argumentuje wezwanie w drugiej połowie Game 4 przeciwko Denver Nuggets.

Ale pierwsza połowa była dla LeBrona nieciekawa: oddał 11 ze swoich 13 strzałów i trafił cztery trzypunkty, nie tracąc go w połowie z największą liczbą punktów w swojej karierze, która rozpoczęła się w 2003 roku i obejmowała cztery mistrzostwa NBA.

James dodał cztery zbiórki i cztery asysty, a także został ukarany faulem technicznym po fizycznej wymianie z Gordonem, kiedy obaj zostali zablokowani na końcu kortu.

READ  NRL 2021: Kraj pochodzenia, Blues Nowej Południowej Walii, Queensland Maroons
Napastnik Los Angeles Lakers LeBron James strzela przeciwko Denver Nuggets.

Mark J Terrell/AP

James walczył z długim biegiem wcześniej w serii, zdobywając trzy za 19 w swoich pierwszych trzech meczach. Poprawił swój strzał w 4. meczu, aw pierwszej kwarcie trafił nawet za trzy punkty, kiedy jego podanie lobem do Rui Hachimury przypadkowo wpadło do kosza.

James ma już najwyższą średnią punktacji w historii NBA w meczach play-off (33,5 punktu na mecz) spośród wszystkich graczy, którzy rozegrali co najmniej 10 takich meczów.

Po tym, jak w tym roku nie udało mu się zdobyć tytułu, James wyraźnie zastanawia się, czy chce to wszystko powtórzyć. Jedną z głównych przeszkód na drodze do jakichkolwiek myśli o przejściu na emeryturę jest jego od dawna wyrażane pragnienie gry w sezonie NBA razem z synem, Brunim, który tej jesieni rozpocznie pierwszy rok w USC i nie będzie mógł dołączyć do ligi aż do jesieni 2017 roku. Najwcześniej w 2024 r.

Napastnik Los Angeles Lakers, LeBron James, sygnalizuje po odegraniu hymnu narodowego przed czwartym meczem serii finałów Konferencji Zachodniej NBA przeciwko Denver Nuggets.

„Myślę, że pomyślę o mojej karierze, kiedy skończę, ale nie wiem” – powiedział James, gdy poproszono go o ocenę swojego 20. sezonu.

„Jedyną rzeczą, o którą się martwię, jest dostępność dla moich kolegów z drużyny i nie podoba mi się fakt, że nie rozegrałem tylu meczów, ile bym chciał z powodu kontuzji. ​​Jedyne, na czym mi zależy, to być dostępnym dla moich kolegów z drużyny”.