Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gwiazda NBA LeBron James kwestionuje swoją emeryturę po tym, jak Lakers odpadli z play-offów

Gwiazda NBA LeBron James kwestionuje swoją emeryturę po tym, jak Lakers odpadli z play-offów

LeBron James zakwestionował swoją emeryturę po tym, jak jego Lakers pokonali Denver Nuggets, mimo że James miał najwięcej bramek po połowie niezrównanej kariery Jamesa w NBA.

James zdobył osobisty rekord 31 punktów w pierwszej połowie meczu 4 finałów Konferencji Zachodniej we wtorek (NZT), ale spudłował dwa potencjalne strzały w ostatniej chwili, gdy Nuggets zakończyli sezon Lakers z rekordem 113-111. zwycięstwo.

38-letni James skończył z 40 punktami, 10 zbiórkami i dziewięcioma asystami i był sfrustrowany po znakomitym awansie Los Angeles pod koniec sezonu, który zakończył się serią czterech porażek. Chociaż czołowy strzelec NBA mówił o sobie jako członek Lakers w przyszłym sezonie, James powiedział również, że nie zdecydował się na przejście na emeryturę.

„Zobaczymy, co stanie się w przyszłości” – powiedział James w ostatniej odpowiedzi na swojej konferencji prasowej po meczu. „Nie wiem. Nie wiem. Szczerze mówiąc, mam wiele do przemyślenia. Tylko dla mnie osobiście, idąc do przodu w grze w koszykówkę, mam wiele do przemyślenia. „

James ma kontrakt z Lakers na 46,9 miliona dolarów na następny sezon, ale jest odpowiedzialny za swoją przyszłość po tym, jak na początku tego roku pobił rekord kariery Kareema Abdula-Jabbara.

Wcześniej nie sugerował tak wielu osobistych sporów na temat rozwiązania kontraktu z Anthonym Davisem, a jego gra nie spadła znacząco po dwóch dekadach w NBA – chociaż jego zdrowie stało się mniej solidne, szczególnie w stopach i kostkach.

Podniebne sporty

Denver Nuggets wygrali finały NBA, gdy LeBron James spudłował dwa strzały, aby utrzymać sezon Lakersów przy życiu.

„Chodzi mi o dostępność i bycie bystrym, takie rzeczy” – powiedział James. „Bycie na podłodze, bycie w szatni, wsiadanie do autobusów, wsiadanie do samolotu, takie rzeczy.

„To zdecydowanie wyzwanie. To był bardzo trudny sezon dla mnie, dla naszego klubu piłkarskiego i oczywiście wiemy wszystko, co wydarzyło się na początku sezonu (2-10 Lakers na początku sezonu). To była świetna, świetna jazda. „

READ  Pierwsze XV prawo kłusownictwa w Oakland „niszczy” marzenia ucznia

James przegapił sezon regularny przez miesiąc z powodu kontuzji stopy, ale wrócił z szeregiem znakomitych występów w play-offach, gdy Lakers pokonali drugie rozstawione Memphis i wyeliminowali obrońcę tytułu Golden State. Nie miało to większego znaczenia dla Jamesa, którego frustracja kipiała w kilku momentach po grze 4.

Sędzia zatrzymał napastnika Denver Nuggets Aarona Gordona (50 l.) po mocnym meczu z napastnikiem Los Angeles Lakers LeBronem Jamesem.

Ashley Landis / AP

Sędzia zatrzymał napastnika Denver Nuggets Aarona Gordona (50 l.) po mocnym meczu z napastnikiem Los Angeles Lakers LeBronem Jamesem.

„Nie lubię mówić, że to był udany rok, ponieważ w tym momencie mojej kariery nie gram o nic innego niż zdobywanie trofeów” – powiedział James. „Wiesz, nie jestem poruszony pojawieniem się na konferencji (Finals). Zrobiłem to dużo i nie jest dla mnie zabawą, że nie jestem częścią dostania się do Finałów (NBA). „

W 282. meczu play-off NBA James stracił 21 punktów w dynamicznej pierwszej kwarcie czwartego meczu. Dodał jeszcze 10 w drugiej połowie, grając prawie całą połowę gry typu „zrób to albo zgiń” przeciwko najlepiej rozstawionym Nuggetsom.

Ale James miał tylko dziewięć punktów, trafiając 4 z 12 rzutów w drugiej połowie i nie wykorzystał dwóch okazji do zdobycia gola w ostatniej minucie. Zrobił dziwaczny upadek z wyskoku, który chybił na 26 sekund przed końcem, a jego ostatnia jazda do obręczy została udaremniona przez Jamala Murraya z Denver i Aarona Gordona przy brzęczyku.

LeBron James argumentuje wezwanie w drugiej połowie Game 4 przeciwko Denver Nuggets.

Ashley Landis / AP

LeBron James argumentuje wezwanie w drugiej połowie Game 4 przeciwko Denver Nuggets.

Ale pierwsza połowa była dla LeBrona nieciekawa: oddał 11 ze swoich 13 strzałów i trafił cztery trzypunkty, nie tracąc go w połowie z największą liczbą punktów w swojej karierze, która rozpoczęła się w 2003 roku i obejmowała cztery mistrzostwa NBA.

James dodał cztery zbiórki i cztery asysty, a także został ukarany faulem technicznym po fizycznej wymianie z Gordonem, kiedy obaj zostali zablokowani na końcu kortu.

READ  Los Angeles Lakers wyznaczyli asystenta Milwaukee Bucks, Darvina Hamma, na głównego trenera, podają źródła
Napastnik Los Angeles Lakers LeBron James strzela przeciwko Denver Nuggets.

Mark J Terrell/AP

Napastnik Los Angeles Lakers LeBron James strzela przeciwko Denver Nuggets.

James walczył z długim biegiem wcześniej w serii, zdobywając trzy za 19 w swoich pierwszych trzech meczach. Poprawił swój strzał w 4. meczu, aw pierwszej kwarcie trafił nawet za trzy punkty, kiedy jego podanie lobem do Rui Hachimury przypadkowo wpadło do kosza.

James ma już najwyższą średnią punktacji w historii NBA w meczach play-off (33,5 punktu na mecz) spośród wszystkich graczy, którzy rozegrali co najmniej 10 takich meczów.

Po tym, jak w tym roku nie udało mu się zdobyć tytułu, James wyraźnie zastanawia się, czy chce to wszystko powtórzyć. Jedną z głównych przeszkód na drodze do jakichkolwiek myśli o przejściu na emeryturę jest jego od dawna wyrażane pragnienie gry w sezonie NBA razem z synem, Brunim, który tej jesieni rozpocznie pierwszy rok w USC i nie będzie mógł dołączyć do ligi aż do jesieni 2017 roku. Najwcześniej w 2024 r.

Napastnik Los Angeles Lakers, LeBron James, sygnalizuje po odegraniu hymnu narodowego przed czwartym meczem serii finałów Konferencji Zachodniej NBA przeciwko Denver Nuggets.

Ashley Landis / AP

Napastnik Los Angeles Lakers, LeBron James, sygnalizuje po odegraniu hymnu narodowego przed czwartym meczem serii finałów Konferencji Zachodniej NBA przeciwko Denver Nuggets.

„Myślę, że pomyślę o mojej karierze, kiedy skończę, ale nie wiem” – powiedział James, gdy poproszono go o ocenę swojego 20. sezonu.

„Jedyną rzeczą, o którą się martwię, jest dostępność dla moich kolegów z drużyny i nie podoba mi się fakt, że nie rozegrałem tylu meczów, ile bym chciał z powodu kontuzji. ​​Jedyne, na czym mi zależy, to być dostępnym dla moich kolegów z drużyny”.