Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Grupa wsparcia twierdzi, że niezmotywowani nauczyciele są nadal odrzucani przez niektóre szkoły

Grupa wsparcia twierdzi, że niezmotywowani nauczyciele są nadal odrzucani przez niektóre szkoły

Reprezentująca je grupa stwierdziła, że ​​nieszczepieni nauczyciele nadal spotykają się z dyskryminacją ponad dwa miesiące po zniesieniu obowiązku szczepień w sektorze edukacji.

Rosa Woods/Personel

Reprezentująca je grupa stwierdziła, że ​​nieszczepieni nauczyciele nadal spotykają się z dyskryminacją ponad dwa miesiące po zniesieniu obowiązku szczepień w sektorze edukacji.

Prawie trzy miesiące od zniesienia mandatów na szczepionki w sektorze edukacji, jak podała grupa wsparcia, niektóre szkoły i przedszkola nadal nie zatrudniają niezaszczepionych nauczycieli pomimo niedoborów kadrowych.

Nauczycielom, którzy odmówili przyjęcia szczepionki przeciw Covid-19, zabroniono wstępu do szkoły po 15 listopada, ale mandaty zostały zniesione przez rząd 5 kwietnia.

Mimo to niektóre szkoły i przedszkola nadal nie zatrudniają nieszczepionych nauczycieli, twierdzi Rachel Mortimer, przewodnicząca nowozelandzkiej grupy Teachers Speak with the Science, która podjęła działania sądowe w celu odwołania mandatów.

W ogłoszeniach dla pracowników w Gazecie Edukacyjnej przynajmniej jedna szkoła i przedszkole podaje, że zatrudni tylko zaszczepionych nauczycieli.

Czytaj więcej:
* Nauczyciele „pozostają w zawieszeniu” pomimo zniesienia obowiązków dotyczących szczepień
* Ministerstwo Edukacji: Szkoły nadal mogą zakazać nieszczepionych nauczycieli
* Covid-19: Dyrektorzy szkół cieszą się z „zaplecza” instrukcji dotyczących szczepień w szkołach

Mortimer powiedziała, że ​​skontaktowali się z nią niezaszczepieni nauczyciele, którzy starali się o pracę, ale nie udzielili wywiadów, mimo że szkoły te wysyłają uczniów do domów na krótki okres z powodu braku nauczycieli.

To było bolesne i bolesne, powiedziała, którzy nadal odrzucali szkoły, gdy instrukcje już nie istniały.

Calliope Philodos, 24-letnia nauczycielka, która nie została zaszczepiona z powodu problemów z sercem w jej rodzinie, wysłała swoje CV do szkół w Wellington po zniesieniu mandatów, ale nie otrzymała odpowiedzi.

Nie chciała być zła z powodu swojego kłopotliwego położenia, ale powiedziała, że ​​to wyczerpujące.

Zdecydowałem się przejść do niezależnego doradztwa i zacząłem budować stronę internetową, aby połączyć nauczycieli z rodzinami.

Tanya Miller, 30-letnia nauczycielka, która odmówiła szczepienia, powiedziała, że ​​kilka szkół powiedziało jej pod koniec maja, siedem tygodni po zniesieniu mandatów, że nadal nie zatrudniają niezaszczepionych nauczycieli.

READ  Naukowcy zatrudnieni przez Big Oil, którzy dawno temu przewidzieli kryzys klimatyczny

Od tego czasu dostała pracę nauczyciela, ale pozostała „uśpiona i słaba” po tym doświadczeniu.

Sean Teddy, szef operacji i integracji Departamentu Edukacji, powiedział w tym miesiącu, że rady szkolne są podmiotem prawnym odpowiedzialnym za zdrowie i bezpieczeństwo w szkołach.

Po zniesieniu mandatu szczepień dla pracowników sektora edukacji radom szkolnym doradzono, aby zrewidowały swoje podejście do zarządzania ryzykiem zakażenia i przenoszenia Covid-19 w szkołach i kura.

„W ramach tego rady będą musiały ustalić, czy jakiekolwiek role w ich szkole nadal muszą być wykonywane przez pracownika lub pracownika, który został zaszczepiony przeciwko Covid-19”.

Szkoły i kura musiały rozważyć dodatkowe środki BHP potrzebne do lepszej ochrony uczniów i personelu.

Im więcej warstw ochrony, takich jak dobre praktyki higieniczne, mycie rąk, wentylacja, czyszczenie i dezynfekcja, tym trudniej jest przejść wirusowi.

„Wspieranie dostępu do szczepionek Covid-19 dla wszystkich kwalifikujących się pracowników i studentów jest jednym z takich środków” – powiedział Teddy.