Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Grupa wsparcia twierdzi, że niezmotywowani nauczyciele są nadal odrzucani przez niektóre szkoły

Reprezentująca je grupa stwierdziła, że ​​nieszczepieni nauczyciele nadal spotykają się z dyskryminacją ponad dwa miesiące po zniesieniu obowiązku szczepień w sektorze edukacji.

Rosa Woods/Personel

Reprezentująca je grupa stwierdziła, że ​​nieszczepieni nauczyciele nadal spotykają się z dyskryminacją ponad dwa miesiące po zniesieniu obowiązku szczepień w sektorze edukacji.

Prawie trzy miesiące od zniesienia mandatów na szczepionki w sektorze edukacji, jak podała grupa wsparcia, niektóre szkoły i przedszkola nadal nie zatrudniają niezaszczepionych nauczycieli pomimo niedoborów kadrowych.

Nauczycielom, którzy odmówili przyjęcia szczepionki przeciw Covid-19, zabroniono wstępu do szkoły po 15 listopada, ale mandaty zostały zniesione przez rząd 5 kwietnia.

Mimo to niektóre szkoły i przedszkola nadal nie zatrudniają nieszczepionych nauczycieli, twierdzi Rachel Mortimer, przewodnicząca nowozelandzkiej grupy Teachers Speak with the Science, która podjęła działania sądowe w celu odwołania mandatów.

W ogłoszeniach dla pracowników w Gazecie Edukacyjnej przynajmniej jedna szkoła i przedszkole podaje, że zatrudni tylko zaszczepionych nauczycieli.

Czytaj więcej:
* Nauczyciele „pozostają w zawieszeniu” pomimo zniesienia obowiązków dotyczących szczepień
* Ministerstwo Edukacji: Szkoły nadal mogą zakazać nieszczepionych nauczycieli
* Covid-19: Dyrektorzy szkół cieszą się z „zaplecza” instrukcji dotyczących szczepień w szkołach

Mortimer powiedziała, że ​​skontaktowali się z nią niezaszczepieni nauczyciele, którzy starali się o pracę, ale nie udzielili wywiadów, mimo że szkoły te wysyłają uczniów do domów na krótki okres z powodu braku nauczycieli.

To było bolesne i bolesne, powiedziała, którzy nadal odrzucali szkoły, gdy instrukcje już nie istniały.

Calliope Philodos, 24-letnia nauczycielka, która nie została zaszczepiona z powodu problemów z sercem w jej rodzinie, wysłała swoje CV do szkół w Wellington po zniesieniu mandatów, ale nie otrzymała odpowiedzi.

Nie chciała być zła z powodu swojego kłopotliwego położenia, ale powiedziała, że ​​to wyczerpujące.

Zdecydowałem się przejść do niezależnego doradztwa i zacząłem budować stronę internetową, aby połączyć nauczycieli z rodzinami.

Tanya Miller, 30-letnia nauczycielka, która odmówiła szczepienia, powiedziała, że ​​kilka szkół powiedziało jej pod koniec maja, siedem tygodni po zniesieniu mandatów, że nadal nie zatrudniają niezaszczepionych nauczycieli.

READ  Szczyt G7: Donald Trump wskazuje, że nadal wierzy we Władimira Putina o amerykańskich agencjach wywiadowczych podczas nękania Joe Bidena

Od tego czasu dostała pracę nauczyciela, ale pozostała „uśpiona i słaba” po tym doświadczeniu.

Sean Teddy, szef operacji i integracji Departamentu Edukacji, powiedział w tym miesiącu, że rady szkolne są podmiotem prawnym odpowiedzialnym za zdrowie i bezpieczeństwo w szkołach.

Po zniesieniu mandatu szczepień dla pracowników sektora edukacji radom szkolnym doradzono, aby zrewidowały swoje podejście do zarządzania ryzykiem zakażenia i przenoszenia Covid-19 w szkołach i kura.

„W ramach tego rady będą musiały ustalić, czy jakiekolwiek role w ich szkole nadal muszą być wykonywane przez pracownika lub pracownika, który został zaszczepiony przeciwko Covid-19”.

Szkoły i kura musiały rozważyć dodatkowe środki BHP potrzebne do lepszej ochrony uczniów i personelu.

Im więcej warstw ochrony, takich jak dobre praktyki higieniczne, mycie rąk, wentylacja, czyszczenie i dezynfekcja, tym trudniej jest przejść wirusowi.

„Wspieranie dostępu do szczepionek Covid-19 dla wszystkich kwalifikujących się pracowników i studentów jest jednym z takich środków” – powiedział Teddy.