Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Google publikuje w Polsce miliardy 2 miliardów centrów danych

Amerykańska firma technologiczna Google zaprezentowała w środę nowe centrum danych w chmurze w Warszawie – pierwsze tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej – z inwestycją prawie 2,0 miliarda dolarów (1,7 miliarda).

Premier Mattus Moravsky powiedział, że nowe centrum zapewni „doskonałą obsługę instytucji prywatnych i publicznych” oraz wzmocni bezpieczeństwo, ponieważ dane będą przechowywane w Polsce.

Podoba ci się ta historia?

Odbieraj wiadomości e-mail z najlepszymi nowościami technicznymi dnia w 5 minut!

Proszę czekać …

„Mamy nadzieję, że nowy region Google Cloud… pomoże wyjść z epidemii i przyczyni się do rozwoju gospodarki cyfrowej w Polsce i krajach sąsiednich” – powiedziała Magdalena Digiv, Country Manager Google Cloud.

Pix Aliu powiedział, że amerykańskie firmy zainwestowały w Polsce około 60 miliardów dolarów, a Google „dodaje 2 miliardy dolarów do tej liczby, rozszerzając usługi w chmurze”.

Polska gospodarka po raz pierwszy weszła w recesję w ubiegłym roku po upadku komunizmu trzy dekady temu w związku z kryzysem koronawirusowym, ale oczekuje się, że w tym roku znów się poprawi.

Rząd położył nacisk na rozwój sektora technologicznego.

Microsoft ogłosił w zeszłym roku, że zainwestuje w Polsce 1 miliard dolarów, w tym stworzenie nowego regionalnego centrum danych w chmurze, aby rozszerzyć swoją działalność.

Jeden ze światowych liderów w dostarczaniu usług chmurowych Google i Microsoft – firma warta setki miliardów dolarów.

Oprócz pobierania opłat za usługę operatorzy chmury mogą gromadzić duże ilości danych i otwierać wiele strumieni przychodów.

READ  Adrian Formo: Celem sensacji M-Sportu jest powrót na podium w Polsce