Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gigabyte przedstawia trzy monitory do gier OLED z HDMI 2.1 i rozmiarami TV

Gigabyte ogłosił trzy nowe monitory do gier 4K OLED, które są wyposażone w HDMI 2.1, nieco trudne do znalezienia złącze ekranu, które umożliwia gry w rozdzielczości 4K z wysoką częstotliwością odświeżania (Przez TweakTown). Oprócz posiadania jednych z najlepszych technologii dostępnych w telewizorach lub monitorach, wszystkie trzy mają rozmiary, które dominują na biurku. Dla mnie Opublikowana informacja prasowa Karty graficzne, Ekrany będą również wyposażone w standard VESA HDR 1000 i będą dostępne w trzech rozmiarach: 32, 43 i zadziwiającym (w każdym razie dla monitora do gier; wrócimy do tego) 48 cali.

Wersja 48-calowa jest trochę inna i wywołała burzę debat w krawędźPo prostu odłóżmy to na chwilę. Monitory 32-calowe i 43-calowe, nazwane odpowiednio FI32U i FV43U, będą miały panele 144 Hz. Gigabyte twierdzi również, że FI32U będzie miał czas reakcji 0,5 ms, co czyni go jednym z najszybszych monitorów do gier 4K na rynku. Chociaż FV43U ma wolniejszy czas reakcji 1 ms, jest to prawdopodobnie coś, co nawet najbardziej rywalizujący gracze mogą mieć problem z zauważeniem.

48-calowy model, nazywany FO48U, różni się nieco od pozostałych dwóch modeli. Oprócz spadku częstotliwości odświeżania z 144 Hz do 120 Hz, jest to również większy rozmiar telewizora w domu w centrum rozrywki – w szczególności 48-calowy telewizor LG CX OLED, który ma wiele takich samych specyfikacji, jak wersja Gigabyte, z jego wejściami HDMI. Częstotliwość odświeżania 2,1 do 120 Hz.

Więc co się tutaj dzieje? Gigabyte prawdopodobnie będzie używał tych samych paneli OLED co LG. To sprawia, że ​​trudno jest zrozumieć, dlaczego ktoś miałby chcieć jechać z nimi na telewizorze LG (zwłaszcza, że ​​teraz możesz wyjść i kupić wersję LG). Pomimo swojej nazwy, Gigabyte nie wydaje się oczekiwać, że wiele osób będzie go używać przy biurku; Ich strona internetowa wyraźnie stwierdza, że ​​jest to „przestrzeń do gier lub salon”.

READ  Rozwiązanie Google Roku to łącze YouTube TV w aplikacji YouTube

Jednak 48-calowy telewizor LG był hitem zeszłego roku jako ekran dla ludzi, którzy wydają się chcieć siedzieć blisko akcji. Nie ma wątpliwości, że będzie wciągająca … przynajmniej do momentu, gdy będziesz musiał podnieść szyję, aby zobaczyć miniaturową mapę lub inne elementy HUD. Ale jeśli to gigabajt on jest Idąc wypróbować telewizor, czego jeszcze nie masz w ofercie LG? G-Sync i FreeSync? LG to dostało. Niższa cena dzięki niższej potencjalnej mocy obliczeniowej i inteligentnym funkcjom? Firma Gigabyte nie ogłosiła cen, ale wątpimy, że będzie tańsza. (LG sprzedaje za 1500 USD). Funkcje gier (przepraszam, „taktyczne”), takie jak „korektor czerni”, które mają ułatwiać dostrzeganie wrogów? Cóż, słuszna uwaga. Telewizor LG jest przeznaczony do oglądania filmów i grania w gry, podczas gdy Gigabyte wydaje się dodawać kilka funkcji przeznaczonych dla graczy.

Nie oznacza to, że nie ma powodu do istnienia. Niektórzy ludzie wolą jego estetykę niż LG (może będzie miał RGB, aby naprawdę się sprzedać). A może Gigabyte nas zaskoczy i będzie taniej. Dopóki nie znamy cen, trudno to ocenić. Wygląda jednak na to, że gdyby się wyróżniał, nie byłby to z powodu swojej wyjątkowości – co jest naprawdę wstydem, biorąc pod uwagę, że inne modele wydają się oferować wiele funkcji, które trudno znaleźć nigdzie indziej.