Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Funt spada w obliczu „wojny na kiełbasy”

Funt spada w obliczu „wojny na kiełbasy”

WIz . lot Był to jeden z najlepszych środkowych wyników w środę po tym, jak dyrektor generalny powiedział, że przyjazna dla budżetu węgierska firma jest na dobrej drodze, aby tego lata latać więcej niż przed pandemią, podczas gdy akcje związane z podróżami otrzymały podwójny strzał dobrych wiadomości.

“Rozpędzamy się. Widzimy mniej restrykcyjne środowisko w środku lata i bardzo prawdopodobne, że za miesiąc lub dwa przekroczymy nasze możliwości w 2019 r. “, powiedział Joseph Faraday. Jego komentarze wywołały rzadką nutę zaufania do branża turystyczna, która uderzyła w koronawirusa.

Powiedział, że Wizz wykorzystywał już około 90% swojej przepustowości przed pandemią w 2019 r., co stawia linię lotniczą przed wieloma europejskimi konkurentami, którzy korzystali z połowy swojej przepustowości przed pandemią. Akcje wzrosły o 152 pensy do 48,10 GBP.

Akcje linii lotniczych stały się zielone po tym, jak Unia Europejska dała zielone światło dla szczepień paszportowych, a Stany Zjednoczone złagodziły ograniczenia w podróżowaniu do 61 krajów, co budzi nadzieję, że tego lata może przynieść ulgę sektorowi.

Właściciel British Airways IAG Akcje były najlepszymi wynikami akcji na FTSE 100, kończący się na 6,5 ​​pikselu na 204,5 piksela. Na FTSE 250biuro podróży zabawka Zajęła drugie miejsce tuż przed Wizz Air, wzrastając o 13,6 punktu do 430p, podczas gdy easyJet Zyskał 19,2 pensów, osiągając 986,2 pensów.

Wzrosty nie wystarczyły, aby zamknąć wskaźniki na plusie, obciążone obawami o inflację, ponieważ liczby bramek chińskich fabryk były wyższe niż oczekiwano. Indeks FTSE 100 zakończył nieznacznie spadek o 14,1 punktu na poziomie 7081,0, a FTSE 250 spadł o 136,5 punktu, zamykając się na poziomie 22 758,9.

Akcje górnicze działały również jako czynnik przeciągania w związku ze słabymi cenami surowców. Zasoby Thungeli Po zwyżce z poprzedniej sesji spadł on na dno stawki, dodając do pierwszego tygodnia handlu. Skończyło się na 13,9 pensa do 130,2 pensa i dołączyli do niego koledzy górnicy Evrase, Anglo American i Antofagasta.

READ  Funt wzrósł do najwyższego poziomu od trzech lat, gdy górnicy podnieśli FTSE o 1%.

Pomógł zrekompensować dalsze straty utrzymujący się spadek wartości funta brytyjskiego spowodowany napiętymi stosunkami między Wielką Brytanią a Unią Europejską. Indeks jest zaśmiecony firmami sprzedającymi usługi w dolarach, więc spadek wartości funta często im pomaga i boli tak samo, jeśli funt się umacnia.

Pod koniec gry w Londynie funt brytyjski był o 0,1 proc. niższy w stosunku do dwóch głównych walut. Za funta można kupić 1,4121 dolara, czyli 1,1588 euro.

Handlowcy walutowi przyglądają się negocjacjom między Wielką Brytanią a UE. Bruksela powiedziała, że ​​może podjąć działania, jeśli rząd Wielkiej Brytanii nie przestanie łamać postanowienia umowy Brexit, którą obie strony podpisały nad Irlandią Północną.

Gdzie indziej akcje brytyjskiej grupy farmaceutycznej Grupa Clinigen Spadł 221 pensów do 615 pensów, co jest najniższym poziomem od końca zeszłego roku. Spadek następuje po obniżce ceny docelowej przez RBC po tym, jak firma prognozuje skorygowane roczne zyski w przedziale 114–117 mln funtów, poniżej oczekiwań rynkowych.

Grupa stwierdziła, że ​​​​biznes cierpi z powodu globalnego spadku leczenia raka, ponieważ szpitale są rozpraszane przez leczenie koronawirusem.