Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Funkcjonariusze zajmujący się oszustwami aresztują jedną osobę podczas nalotu o świcie na brytyjskiego dostawcę części do silników lotniczych |  Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Funkcjonariusze zajmujący się oszustwami aresztują jedną osobę podczas nalotu o świcie na brytyjskiego dostawcę części do silników lotniczych | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Podczas nalotu śledczy z Biura ds. Poważnych Nadużyć Finansowych w towarzystwie funkcjonariuszy Narodowej Agencji ds. Przestępczości przejęli materiały z lokalizacji w Wielkim Londynie.


Środa 6 grudnia 2023 o 15:10, Wielka Brytania

Jedna osoba została aresztowana w ramach dochodzenia w sprawie oszustwa prowadzonego przeciwko firmie dostarczającej części do silników kilku dużym liniom lotniczym.

Biuro ds. Poważnych Nadużyć Finansowych (SFO) ogłosiło w środę, że dokonało nalotu na nieruchomość i wszczęło nowe dochodzenie w sprawie AOG Technics Ltd.

Firma dostarcza części silników do wielu głównych linii lotniczych w Wielkiej Brytanii i za granicą.

w sierpniu. Urząd Lotnictwa Cywilnego ogłosił, że prowadzi dochodzenie wobec tej samej firmy pod zarzutem „dostarczania dużej liczby podejrzanych, niezatwierdzonych części”.

Od rozpoczęcia dochodzenia niektóre samoloty zostały uziemione w Wielkiej Brytanii i USA.

Nick Evegrave, dyrektor Biura ds. Poważnych Nadużyć Finansowych, powiedział: „To dochodzenie dotyczy bardzo poważnych zarzutów oszustwa związanego z dostawą części zamiennych do samolotów, którego konsekwencje będą prawdopodobnie dalekosiężne.

„SFO jest na najlepszej pozycji, aby agresywnie przyspieszyć to dochodzenie i jesteśmy zdeterminowani, aby ustalić fakty tak szybko, jak to możliwe”.

Śledczy z Biura ds. Poważnych Nadużyć Finansowych, w towarzystwie funkcjonariuszy Narodowej Agencji ds. Przestępczości, przejęli materiały z lokalizacji w Wielkim Londynie i obecnie przesłuchiwana jest jedna osoba.

To limitowana edycja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Od 2015 roku firma AOG z siedzibą w Wielkiej Brytanii dostarcza na całym świecie części zamienne do najlepiej sprzedającego się na świecie silnika do samolotów pasażerskich (CF56) i najczęściej używanego silnika do samolotów towarowych (CF6).

Części były sprzedawane głównie zagranicznym firmom, które montowały części do linii lotniczych, a także niektórym brytyjskim liniom lotniczym, dostawcom usług serwisowych i części zamiennych.

READ  Liczba osób z przewlekłą chorobą w Wielkiej Brytanii wzrosła w lipcu do 2,5 mln | Krajowy Urząd Statystyczny

Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA), Federalna Administracja Lotnictwa Stanów Zjednoczonych (FAA) i Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej wydały na początku tego roku ostrzeżenia dla linii lotniczych, które mogły zakupić lub zainstalować części AOG i nadal radzą sobie z konsekwencjami dla bezpieczeństwa.