Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

FTSE 100: Kryzys gazowy, Evergrande i amerykańskie zasady podróżowania doprowadzają rynki do krachu

FTSE 100 na żywo 3 grudnia: zmienność na giełdzie, zmienna Omicron, ceny ropy, spotkanie OPEC, kontrakty terminowe na ropę Brent, płace poza rolnictwem w USA, bezrobocie w USA, Rezerwa Federalna USA

T

FTSE 100 pozostaje zasadniczo niezmieniony, ponieważ inwestorzy oczekują później comiesięcznych publikacji danych dotyczących zatrudnienia w USA.

Dobry wynik zwiększy presję na decydentów federalnych, aby przyspieszyć erozję poparcia dla pandemii.

Ceny ropy wzrosły o 3%, a akcje BP wzrosły po modernizacji City, ale FTSE 100 straciła wcześniejszy wzrost o 0,7%.

Aktualizacje na żywo

1638539817

Numery pracy w USA nie spełniają oczekiwań

Właśnie opublikowano dane z rynku pracy USA za listopad i ich brakuje. Płace poza rolnictwem pokazują, że w zeszłym miesiącu w Stanach Zjednoczonych powstało 210 000 nowych miejsc pracy, znacznie poniżej oczekiwań ekonomistów na poziomie 550 000 i spadku z 546 000 w październiku.

Pomimo spowolnienia tworzenia miejsc pracy bezrobocie spadło z 4,5% do 4,2%.

Richard Flynn, dyrektor zarządzający Charles Schwab UK, powiedział: „Pozytywny trend spadku bezrobocia byłby mile widziany, ale dzisiejsza niska liczba miejsc pracy niewątpliwie zwiększy ostrożność inwestorów. Liczba ta była rozczarowaniem w stosunku do oczekiwań, w dużej mierze napędzanym przez ciągłe wąskie gardła w globalnym łańcuchu dostaw oraz niedobór siły roboczej.

Wall Street otwiera się za nieco ponad pół godziny. Kontrakty terminowe na Nasdaq wzrosły o pół procenta, podczas gdy kontrakty terminowe na Dow i S&P 500 są pozytywne.

1638534712

FTSE trzyma się wczesnych zysków

FTSE 100 jest w górę w porze lunchu, o około 30 punktów. Kontynuując korzyści z wyższych cen ropy, awans BP na szczyt indeksu, Shell nie pozostaje daleko w tyle.

Neil Wilson, starszy analityk rynku w Markets.com, mówi: „Zmienna omikron nadal jest siłą napędową, a wiadomości płyną wokół jej spreadu i stwarza ryzyko powstania dużej zmienności w najbliższym czasie. To jest nadrabianie zaległości w sesji w USA, którą jesteśmy w Europie dziś rano po słabym zamknięciu. Kontrakty terminowe w USA wskazują na płaskie otwarcie po wczorajszym odbiciu.Obserwatorzy Fed mają do przyjrzenia się dzisiejszym firmom pozarolniczym, ale teraz chodzi o inflację.

„Inwestorzy wracają do niektórych wyprzedanych nazw, co wskazuje, że widzą okazję do zakupu, jeśli omicron nie jest tak zły, jak się obawiano”.

1638529915

PMI pokazują, że ponowne otwarcie amerykańskiego działu podróży zapewnia międzynarodowe wsparcie dla usług w Wielkiej Brytanii

Firmy z sektora usług, w tym linie lotnicze i biura podróży, odnotowały wzrost liczby nowych firm Praca Z zagranicy w listopadzie IHS Markit / CIPS UK obserwuje uważnie Usługi Znaleziono badanie PMI.

Wynika to głównie z większej liczby rezerwacji podróży i wyższych wydatków za granicą goście. Niektóre firmy twierdzą, że ożywienie w międzynarodowych podróżach służbowych również zwiększyło sprzedaż eksportową.

Rosną jednak obawy, że wariant Omicron zakończy boom, a nawet odwróci wzrosty. Nowy format już skłonił rządy na całym świecie do zaostrzenia ograniczeń w podróżowaniu – zwiększając reżimy testów i zakazując lotów do krajów, w tym RPA, gdzie miały miejsce sekwencje.

1638527731

FTSE 100 traci impet pomimo wzrostu ropy

Giełda FTSE 100 zrezygnowała z początkowych zysków, pozostając zasadniczo na niezmienionym poziomie z poprzedniego wieczoru na poziomie 7129, pomimo silnej sesji w akcjach energetycznych w związku z wyższymi cenami ropy i dużą modernizacją City dla BP.

Kontrakty terminowe na ropę Brent, które wczoraj spadły do ​​66 USD za baryłkę, powróciły powyżej 71 USD po tym, jak kartel naftowy OPEC pozostawił otwarte drzwi do dalszych zmian w produkcji.

Zespół naftowy Deutsche Banku powiedział dziś: „Zmienność inspirowana przez firmę Omicron i obawy dotyczące możliwej nadpodaży ropy w 2022 r. są zrozumiałe, ale uważamy, że spadek o 12 USD za baryłkę ropy Brent w ciągu ostatniego tygodnia okaże się nadmierną reakcją”.

Zauważyli, że zapasy ropy naftowej są poniżej średniej pięcioletniej i że wielu członków OPEC ma trudności z wypełnieniem swoich kwot.

Deutsche Bank klasyfikuje teraz BP jako „kupuj” po tym, jak podniósł swoją cenę docelową o 26% do 404 pensów, co oznacza wzrost akcji o 5,35 pensów do 341,95 pensów na szczycie indeksu FTSE 100. Royal Dutch Shell wzrósł o 15 pensów do 1644,2 pensów, w porównaniu z celem banku na 2038p.

Między innymi, właściciel British Airways IAG, który przesunął się z wtorkowego minimum 127,5 pensa, dodał 1,6 punktu do 133,9 punktu. To było 154,3 piksele przed odkryciem wariantu.

FTSE 100 wzrósł o 9,53 pkt do 7 138,60, ale wcześniej w sesji był na poziomie 7 196. Lokalny indeks FTSE 250 wzrósł o 114,37 punktu do 22 799,37, a TUI Holidays wzrósł o 3%.

Sieć remontów domów Wickes skoczyła o 10%, ponieważ poprawiła prognozy zysków w związku z utrzymującym się silnym popytem na usługi Do It For Me. Akcje poprawiły się o 22,2 pensa do 237,2 pensa, ale analitycy Liberum uważają, że jest warte 450 pensów.

1638525047

Ogólnokrajowy szef kłusownictwa TSB na najwyższe stanowisko

Debbie Crosby wylądowała dziś na najwyższej pozycji w Krajowe Stowarzyszenie Budownictwa, aby stać się odpowiedzialnym za zarządzanie jedną z najważniejszych instytucji finansowych w Wielkiej Brytanii.

Jako największa spółka joint venture należąca do jej członków, Nationwide istnieje jako wieczna równowaga wobec banków.

Mówi, z pewnymi dowodami, że skoro nie ma udziałowców, może oferować lepsze oferty na oszczędności i Kredyty hipoteczne.

Crosby, 51 lat, jest obecnie w programie Dyrektor wykonawczy niespokojnych TSB. Wcześniej tęskniła za najwyższą posadą w CYBG, a teraz w Virgin Money.

1638520788

Wysokie straty w towarach komórkowych dotowane przez Davida Beckham

Towary komórkowe, konopny produkt do pielęgnacji skóry firma wspierane przez David Beckham, jego straty wzrosły w ciągu ostatniego roku, ponieważ zainwestował w uruchomienie produkcji i oferowanie jej społeczeństwu.

Firma produkująca towary komórkowe, która zadebiutowała w Londynie w lutym, straciła 3,3 mln funtów w ciągu dwunastu miesięcy do końca sierpnia. Firma, która dopiero niedawno wprowadziła na rynek swój pierwszy produkt, nie wygenerowała żadnych przychodów. Firma pozyskała 13 milionów funtów ze swojego notowania i nadal ma w banku nieco ponad 9 milionów funtów.

Straty były znacznie wyższe niż 330 000 funtów odnotowane w 2019 r. Ten skok był spowodowany kosztami IPO, inwestycjami w zakładanie firmy oraz jednorazową opłatą w wysokości 900 000 funtów powiązaną z programem premii giełdowych dla kierownictwa i personelu.

1638520507

Akcje IAG nadal rosną

FTSE 100 wzrósł o 0,7%, czyli 52,89 punktu, do 7182,10, wciąż daleko od poziomu 7310 widzianego przed zmiennością Omicron.

Zapasy ropy doprowadziły do ​​dzisiejszego ożywienia, ponieważ ropa Brent szybko odrobiła straty po czwartkowym posiedzeniu OPEC.

BP również skorzystał na podwyższeniu poziomu przez Deutsche Bank do wzrostu o 2% lub 7,85 pensów do 344,45 pensów, podczas gdy Royal Dutch Shell dodał 22,6 pensów do 1651,80 pensów.

Właściciel British Airways, IAG, w ostatnim czasie nadal się poprawiał, zwiększając się o 2,68 pensa do 135 pensów. Akcje kosztowały 154,3 pensa, zanim odkryto alternatywę i zamknięto ją na 127,5 pensa we wtorek.

Indeks FTSE 250 poprawił się o 150,48 punktów do 22 835,32, a easyJet o 2%.

1638519079

Brent rośnie, akcje BP są modernizowane

Kontrakty terminowe na ropę Brent spadły wczoraj poniżej 66 USD za baryłkę w pewnym momencie po tym, jak OPEC i jego sojusznicy zawiesili obecne plany produkcyjne.

Wytchnienie okazało się tylko tymczasowe, ponieważ dzisiaj cena powróciła powyżej 71 USD po tym, jak kartel pozostawił otwarte drzwi do dalszych działań w oczekiwaniu na rozwój pandemii.

Zespół naftowy w Deutsche Bank powiedział: „Zmienność inspirowana przez firmę Omicron i obawy dotyczące możliwej nadpodaży ropy w 2022 r. są zrozumiałe, ale uważamy, że spadek o 12 USD za baryłkę ropy Brent w ciągu ostatniego tygodnia okaże się zbyt szybką reakcją. ”

Zauważyli, że zapasy ropy naftowej są nadal poniżej średniej pięcioletniej i że wielu członków OPEC ma trudności z wypełnieniem swoich kwot.

1638518103

Trend poprawy rynku pracy w USA

Dzisiejszy raport o zatrudnieniu w USA za listopad jest niecałe dwa tygodnie przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej, na którym decydenci zdecydują, czy przyspieszyć tempo cięć wsparcia gospodarczego.

Amerykańscy ekonomiści z Deutsche Bank oczekują wzrostu zatrudnienia poza rolnictwem o 600 tys., co byłoby najszybszym tempem od lipca i sprowadziłoby stopę bezrobocia do po pandemicznego minimum 4,4%.

Więcej oznak zachęty pojawiło się w opublikowanym wczoraj wieczorem cotygodniowym raporcie o roszczeniach, w którym liczba ta była lepsza niż oczekiwano 222 000.

Rezerwa Federalna obniża poziom zakupów obligacji o 10 miliardów dolarów w obligacjach skarbowych i 5 miliardów dolarów miesięcznie w papierach wartościowych zabezpieczonych hipoteką, ale przewodniczący Jerome Powell w tym tygodniu wskazał, że może być potrzebne szybsze tempo w związku z obawami o inflację.

1638517366

Ceny ropy wzrosły, a indeks FTSE 100 wzrósł

Oczekuje się, że niestabilny tydzień zakończy się dla rynków akcji, ponieważ wahają się one w odpowiedzi na zmiany wokół wariantu Omicron do dzisiejszego maksimum.

CMC Markets spodziewało się, że indeks FTSE 100 wzrośnie o 34 punkty do 7 163, przy czym nastroje wzmocniło silne ożywienie na rynkach amerykańskich ostatniej nocy po tym, jak tygodniowe liczby bezrobotnych wskazywały na utrzymującą się odporność na rynku pracy.

Miesięczne dane o zatrudnieniu poza rolnictwem mają zostać opublikowane jeszcze dziś, a mocne dane prawdopodobnie zwiększą presję na Rezerwę Federalną, aby przyspieszyć likwidację ogromnego programu skupu obligacji.

Zaufanie na giełdzie zostanie również przetestowane później, wraz z opublikowaniem danych w Wielkiej Brytanii i Europie, obejmujących poziomy aktywności w sektorze usług.

Tymczasem ceny ropy znów rosną po tym, jak OPEC i jego sojusznicy uzgodnili wczoraj, że w styczniu będą trzymać się istniejących planów produkcyjnych o dodatkowe 400 000 baryłek dziennie.

Ten ruch wynika z apeli światowych przywódców, aby zrobić więcej w celu ograniczenia presji inflacyjnej.

Niepewność co do wpływu zmiennej Omicron na popyt spowodowała, że ​​cena ropy spadła o ponad 10 dolarów za baryłkę, a OPEC zasygnalizował, że jest gotowy do „natychmiastowych dostosowań” w przypadku spowolnienia światowej gospodarki.

Zastaw pomógł kontraktom terminowym na ropę Brent wzrosnąć o 2% do 70,87 USD, a kontrakty West Texas Intermediate (WTI) do 67,73 USD za baryłkę.

„O ile nie dojdzie do znaczącej eskalacji w Omicron, będę nadal twierdził, że minima z tego tygodnia dla Brent i WTI prawdopodobnie reprezentują średnioterminowe minima”, powiedział Jeffrey Halley, komentator rynku w Oanda.