Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Franklin pomaga GP kobiet w zdobyciu srebrnego medalu na Igrzyskach Europejskich w Polsce — zdjęcie 1 z 1

Franklin pomaga GP kobiet w zdobyciu srebrnego medalu na Igrzyskach Europejskich w Polsce — zdjęcie 1 z 1

Mallory Franklin Windsor poprowadził zawodniczek Team GB w slalomie kajakowym do srebrnego medalu w konkurencji C1 kobiet na Igrzyskach Europejskich w Krakowie w ten weekend.

Wielka Brytania zdobyła swoje pierwsze medale w konkursie, gdzie zespół kobiet C1 zabrał do domu doskonałe srebro, a zespół mężczyzn C1 brąz w dniu finałów drużynowych.

Franklin (Windsor & District Club), Kimberly Woods (Rugby) i Sophie Ogilvy (CR Cutts) stworzyli kilku mocnych uderzeń, atakując złożone i wymagające krakowskie pole. Mimo dotarcia do ósmej bramki, trio było najszybsze w pierwszym splicie i zdeterminowane do miejsca na podium. Dodatkowe dotknięcie Bramki 16 również nie straciło ich dużo czasu i zdobyli 120,34, aby przekroczyć linię mety jako pierwsi z trzema łodziami do pokonania.

Czesi wykonali świetną passę, aby objąć prowadzenie, ale Francja i Słowacja nie mogły dorównać Brytyjczykom, co oznaczało, że wyszły z dobrym srebrnym medalem.

Mallory powiedział: „Zbliżaliśmy się do końca, aby bardzo szybko wiedzieć, czy zdobyliśmy medal, czy nie, ale wciąż musieliśmy czekać na kilka ostatnich zestawów, ale zdobycie srebra było niesamowite.

Kim powiedział: „W tej chwili wciąż się trzęsę i nie wiem dlaczego. Myślę, że jesteśmy naprawdę silną drużyną i jest to prawdopodobnie jedno z najlepszych kopnięć, jakie wykonaliśmy jako zespół. Wstyd nam za zejście z czołówki, ale Czesi to silna drużyna i są szczęśliwi, że zdobyli srebro dla Team GB.

Sophie powiedziała: „Jestem zdenerwowana po tym. To był ciężki dzień, więc wyjście i bieganie, zwłaszcza z tymi dziewczynami, to wspaniały zespół, z którego można być tak szczęśliwym”.

Adam Burgess (Stafford Weston), Ryan Westley (Lower Wharf) i James Kettle (Lee Valley) zapewnili sobie kontynuację świętowania medali, zdobywając brązowy medal w drużynowym finale C1 za Niemcami i Słowacją.