Francja przetrwała wielką panikę podczas Pucharu Świata w Rugby przeciwko odważnemu Urugwajowi

Na Stade Pierre Mauroy, Lille: Francja 27 (Antoine Hastoy, Beto Mufaka, Luis Bel-Biller próbuje; Melvin Jamment 3 konwersje, 2 rzuty karne) Urugwaj 12 (Nicolas Freitas, próbuje Baltazar Amaya; nawrócenie Felipe Echeverri). HT: 13-5

Po zdecydowanym występie przeciwko Nowej Zelandii Francja była mniej przekonująca w meczu z Urugwajem.

W czwartek (piątek czasu nowozelandzkiego) Francuzi wygrali 27:12 z żywiołową drużyną Los Terros, która wcale nie była przestraszona historią gospodarzy.

49 000 widzów na Stade Pierre Maurois, przyzwyczajonych bardziej do piłki nożnej niż do rugby w północnej części Francji, nie było zachwyconych występem Francji, więc po ostatnim gwizdku rozległy się gwizdy i szyderstwa.

Trener Fabien Galthie dokonał 12 zmian w wyjściowej jedenastce, która tydzień temu wysłała Nową Zelandię, a zmienniki nie stanęły na wysokości zadania.

Francji udało się wykonać trzy próby, z których ostatnią wykonał skrzydłowy Louis Piel-Billard, który został najmłodszym francuskim zawodnikiem, który zagrał na mundialu. Dla gospodarzy gole zdobyli także Antoine Hastoy i Beato Mofaka, a 12 punktów zdobył Melvin Jaminet.

Urugwaj dostał dwie próby od Nicolasa Freitasa i Baltazara Amayi. Kolejna próba Los Teros została odrzucona, podczas gdy we Francji dwie próby zostały odrzucone.

Po stracie bramki w szóstej minucie Francuzi zebrali się, by przejąć inicjatywę, ale nie byli w stanie w pełni wykorzystać swojej dominacji na początku meczu.

Gospodarze naprawdę mieli problemy po żółtej kartce Romaina Taofinoa i do przerwy prowadzili tylko 13-5.

Felipe Perchesi z Urugwaju ratuje Jabina Villiersa z Francji w Lille.

Mike’a Hewitta/Getty Images

Potem Urugwaj był o jeden punkt straty i Francuzi musieli kopać głębiej. Podopieczni Bielle-Biarreya wreszcie zdobyli bramkę w ciągu ośmiu minut. Urugwaj walczył jednak do końca, Francja popełniała błędy i mecz zakończył się żółtą kartką.

Francja po raz pierwszy od 20 lat chce zająć pierwsze miejsce w grupie na Pucharze Świata, a następnie zmierzy się z Namibią.

READ  Kolarstwo: Tobias Foss odniósł oszałamiające zwycięstwo w World Trial Championship na czas w Wollongong

Urugwaj zmierzy się z Włochami w swoim drugim meczu grupowym, wzmocniony mocnymi atakami przeciwko swojemu prezydentowi Luisowi Lacalle Pou.