Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Firmy ubezpieczeniowe prawdopodobnie podniosą składki ubezpieczeniowe dla obszarów dotkniętych powodziami i osunięciami ziemi

Firmy ubezpieczeniowe prawdopodobnie podniosą składki ubezpieczeniowe dla obszarów dotkniętych powodziami i osunięciami ziemi

Tower Insurance podnosi stawki składek dla tych, którzy mieszkają na obszarach narażonych na powodzie lub osunięcia ziemi.

Firma twierdzi, że dzieje się to w obliczu zmieniającego się klimatu i środowiska ryzyka – i śledzi straty w wysokości 5,1 miliona dolarów z powodu wydarzeń takich jak huragan Gabriel i powodzie w Oakland.

Oznacza to jednak, że konsumenci nadal będą tkwić w środku, zwłaszcza jeśli inni ubezpieczyciele pójdą w ich ślady.

W rozmowie z Breakfast This Morning, ekspert ds. ryzyka ekonomicznego, Belinda Storey, powiedziała, że ​​w związku z pojawiającymi się ciągłymi skutkami zmian klimatu wzrost składek wśród dostawców usług jest nieunikniony.

„Nieuniknione jest, że w naszych najbardziej ryzykownych lokalizacjach nastąpi znaczny wzrost składek ubezpieczeniowych.

„Dla tych, którzy doświadczają znacznych podwyżek składek, może to wyglądać na podbijanie cen, ale jestem przekonany, że nawet gdy inflacja spadnie, składki w tych lokalizacjach wzrosną, ponieważ odzwierciedlają ryzyko”.

Jeśli chodzi o innych ubezpieczycieli, Storey powiedział, że będzie to zależeć od indywidualnych decyzji każdej firmy – ale prawdopodobnie pójdą za Tower w ciągu następnego roku.

„Jest mało prawdopodobne, że będą chcieli kontynuować natychmiast po tym.

„Spodziewałbym się, że wiele firm ubezpieczeniowych opóźni przynajmniej ten cykl odnawiania o kolejne 12 miesięcy.

„Po prostu dlatego, że nie chcieliby politycznej uwagi, która wiąże się z tymi podwyżkami cen natychmiast po wydarzeniu”.

Rebecca Stiles z Consumer NZ powiedziała, że ​​„to tylko kwestia czasu”, zanim inni ubezpieczyciele dołączą do Tower – co utrudniłoby życie konsumentom.

„Konsumentom jest teraz naprawdę ciężko – przy kryzysie kosztów życia to tylko kolejny koszt.

„Większość ubezpieczycieli ustala ceny w społecznościach, więc ryzyko rozkłada się na całą społeczność, podczas gdy Tower robi to w dużej mierze w oparciu o poziom indywidualny.

READ  Palace zostawia Meghan Markle „oszołomioną” telefonem: „Szantaż!”

„Więc to tylko kwestia czasu, zanim inni ubezpieczyciele pójdą w ich ślady”.

Storey powiedział, że otwartość wieży na piony i ich sytuację finansową jest dobrą rzeczą.

„Chcą prowadzić bardziej bezpośrednie rozmowy z opinią publiczną na temat wyceny ich ryzyka i tego, jak zamierzają pokryć swoje ubezpieczenie w przyszłości” – powiedziała.

Stiles powiedział, że istnieje wiele rzeczy, które konsumenci mogą zrobić, aby zrekompensować wyższą cenę, na przykład zdecydować się na nadwyżkę – co oznacza, że ​​ludzie mogą zapłacić 2500 USD za roszczenie zamiast 500 USD.

„To może prowadzić do niższych składek ubezpieczeniowych”.