Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Firma chłodnicza Icepak została uznana winną i ukarana grzywną po przypadkowym porażeniu prądem kolegi

Firma, w której pracownik został porażony prądem podczas załadunku kontenerów transportowych, została uznana za winną i ukarana grzywną po tym, jak została pozwana przez Worksafe NZ. foto/123RF

Pracownik, który doznał oparzeń i zespołu stresu pourazowego po porażeniu prądem podczas pracy, otrzymał 30 000 dolarów odszkodowania za szkody psychiczne.

Pracownik, który prosił o zachowanie anonimowości ze względu na zły stan zdrowia, został porażony prądem, gdy jego kolega użył niewłaściwej wtyczki w niewłaściwym gnieździe podczas ładowania kontenerów transportowych ruchomym przenośnikiem.

Firma Icepak zajmująca się chłodniami i logistyką z North Island została uznana za winną i ukarana grzywną w wysokości 8 000 USD w styczniu tego roku za niepowiadomienie WorkSafe NZ o incydencie w miejscu pracy, który miał miejsce w 2020 roku.

Została również uznana za winną niewywiązania się z obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa swoim pracownikom, ale zamiast ukarania wyższą grzywną, opłata została odroczona na 18 miesięcy, aby Icepak zastosował się do nakazu sądowego lub został ukarany dodatkową grzywną w wysokości 165 000 USD.

Icepak to ta sama firma, która wcześniej została skazana za śmiertelną eksplozję w chłodni na przedmieściach Hamilton w 2008 roku, w której zginął oficer straży pożarnej Derek Lovell, a siedmiu innych strażaków zostało rannych.

Firma jest obecnie własnością Hall’s Group, która powiedziała NZME, że chociaż incydent, w którym pracownik został porażony prądem, miał miejsce przed jego własnością, nie wahali się przyjąć odpowiedzialności, wspierając zaangażowanego pracownika i w pełni współpracując z WorkSafe i procesem sądowym.

W sierpniu 2020 r. pracownik przebywał w fabryce Icepak Oringi w pobliżu Dannevirke wraz z innymi pracownikami zespołu załadunkowego.

Po załadowaniu pierwszego kontenera wyjął wtyczkę zasilającą poruszający się przenośnik i umieścił ją na górze przenośnika.

READ  Ekspert WHO ds. zdrowia publicznego na temat zagrożeń związanych z Omicron

Jednak po wyjęciu go z gniazdka, wtyczka oderwała się od obudowy zabezpieczającej i pierścienia blokującego, który pozostał w gnieździe.

Elektryk ustalił później, że pracownicy mogli „wykształcić nawyk wyciągania wtyczki autobusu bez poluzowywania pierścienia blokującego” – powiedział Palmerston North County Court na rozprawie w zeszłym roku.

Elektryk powiedział, że uszkodzenie zostało najprawdopodobniej spowodowane wyciągnięciem wtyczki przez mężczyznę.

Po wyjęciu wtyczki pracownik pomagał innym przenieść przenośnik do drugiego kontenera w celu załadunku.

Gdy była już na swoim miejscu, inny pracownik wziął wtyczkę z miejsca, w którym była umieszczona na taśmie przenośnika i włożył ją do jednego z pobliskich gniazdek, ale nie był skonfigurowany do pobierania gniazdka.

Były pracownik (niewidoczny na zdjęciu) firmy Icepak z North Island otrzymał 30 000 dolarów odszkodowania za szkody emocjonalne po tym, jak został porażony prądem w pracy.  Obraz/Stuart Monroe
Były pracownik (niewidoczny na zdjęciu) firmy Icepak z North Island otrzymał 30 000 dolarów odszkodowania za szkody emocjonalne po tym, jak został porażony prądem w pracy. Obraz/Stuart Monroe

Kiedy pracownik wrócił do kontenera, zobaczył drugiego pracownika leżącego na podłodze kontenera.

W swojej decyzji sędzia Lance Rowe stwierdził, że mężczyzna siedział na przenośniku lub go dotykał i został porażony prądem z przenośnika, ponieważ był on nieprawidłowo podłączony do niewłaściwego gniazda.

Pracownik początkowo skarżył się, że nie czuje swojego lewego boku i ma trudności z chodzeniem.

W oświadczeniu ofiary opisał, jak był przerażony, gdy został porażony prądem, zemdlał i upadł na ziemię, doznając poparzeń dłoni i nóg.

Kierownik budowy zabrał go do centrum medycznego w Dannevirk, skąd został wysłany na oddział ratunkowy w Palmerston North Hospital w celu oceny uszkodzeń narządów wewnętrznych.

Nie mógł wrócić do pracy i musiał zamieszkać z matką, ponieważ nie był w stanie utrzymać się z otrzymywanego zasiłku.

Niepokój, wyczerpanie i cierpienie z powodu nocnych lęków opuściły go, dopóki psychiatra nie zdiagnozował u niego zespołu stresu pourazowego.

Sędzia Rowe powiedział, że mężczyzna nadal miał drętwienie w ramionach i często czuł się tak, jakby miał zemdleć.

Czuje się, jakby wciąż dostawał wstrząsów. Nie rozumie, co się z nim dzieje i bardzo go to boli”.

READ  Światowi przywódcy muszą to zobaczyć na własne oczy - Prezydent Ukrainy

Oceniając kary, sędzia Rowe zwrócił uwagę na dobre wyniki Icepak Oringi w zakresie bezpieczeństwa oraz, w tym przypadku, niewielkie odchylenie od obowiązujących norm bezpieczeństwa i higieny pracy.

Jednakże, chociaż firma zapewniła szkolenie nowych pracowników, w tym podłączanie i odłączanie przenośnika taśmowego, nie zapewniła zdrowia i bezpieczeństwa swoich pracowników, zapewniając odpowiednie szkolenie w zakresie bezpiecznego korzystania z wtyczek i przewodów elektrycznych związanych z przenośnikiem oraz ryzyka porażenia prądem elektrycznym w przypadku niewłaściwego użytkowania.

Incydent dotyczący pracownika był zdarzeniem podlegającym zgłoszeniu, ale WorkSafe zostało zgłoszone dopiero po dwóch tygodniach i to przez członka rodziny, a nie przez firmę.

Ustalając odszkodowanie za obrażenia emocjonalne, sędzia Roe odniósł się do podobnej sprawy, w której pracownik, który został porażony prądem podczas pracy, otrzymał 60 000 USD.

Potwierdził jednak znaczące płatności dokonane przez Icepak na rzecz swojego pracownika, w tym płatności ex gratia (kwoty przekraczające świadczenia z tytułu rozwiązania stosunku pracy) w wysokości 31 000 USD, koszty wsparcia medycznego i psychologicznego oraz doradztwa w wysokości 4 789 USD oraz płatności uzupełniające w celu uzupełnienia jakiejkolwiek niepełnosprawności podczas pobytu na Praca. ACC od 28 094 USD.

„Co do zasady, sąd powinien zachęcać firmy do wzięcia na wczesnym etapie odpowiedzialności za przyznane przewinienie poprzez dobrowolne naprawienie poniesionej szkody przez poszkodowanego.

„To są działania dobrego obywatela korporacyjnego lub właściciela firmy.

„Nałożenie dodatkowego nakazu odszkodowania oprócz tego, co zostałoby wydane w innym przypadku, może zniechęcić poszkodowanego pracownika do terminowej pomocy finansowej” – powiedział sędzia Rowe.

Oceniając grzywnę, powiedział, że to kwestia szczęścia, że ​​​​wypadek nie był śmiertelny, biorąc pod uwagę prądy elektryczne, ale wina Icepaka spadła w kierunku dolnej części średnicy.

READ  Koronawirus: ostatnia epidemia COVID-19 w społeczności – wtorek 23 listopada

„Chociaż wypadek był niewątpliwie poważny i mógł być poważniejszy, w tym przypadku niebezpieczeństwo się zmaterializowało i wymagało zastosowania mechanizmów bezpieczeństwa, które Icepak zastosował, aby nieoczekiwanie go przezwyciężyć”.

Oprócz skazania i ukarania grzywną firma została zobowiązana do zapłaty kosztów w wysokości 6243 USD, czyli połowy kosztów prokuratora generalnego.

Rzecznik Hall powiedział, że firma zaakceptowała postanowienia i była w pełni zaangażowana w spełnienie wymagań, co obejmowało poprawę edukacji pracowników w zakresie najlepszych praktyk w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa, szeroko zakrojone szkolenia dla przywódców i zaangażowanie znacznych zasobów, aby tak się stało.

„Bezpieczeństwo naszych pracowników jest absolutnym priorytetem, co znajduje odzwierciedlenie w nieustannej misji bezpieczeństwa naszej firmy, która pomaga rozwijać naszą działalność we właściwym kierunku”.