Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Estonia zezwala na wjazd bez kwarantanny osobom przybywającym z Bułgarii, Polski, Węgier i Liechtensteinu

Estonia zezwala na wjazd bez kwarantanny osobom przybywającym z Bułgarii, Polski, Węgier i Liechtensteinu

Rząd Estonii zaktualizował listę krajów objętych dziesięciodniową klauzulą ​​ograniczenia przy wjeździe do kraju w celu kontrolowania rozprzestrzeniania się COVID-19 i jego odmian. Ten ostatni przeniósł również kilka krajów na listę krajów, do których nie będą miały zastosowania ograniczenia wjazdu.

Zgodnie z raportami SchengenVisaInfo.com, nowo zaktualizowana lista krajów wchodzi w życie dzisiaj, 24 maja i będzie obowiązywać do 30 maja.

W komunikacie prasowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych ujawniono, że od dziś przybywający ze Słowacji będą podlegać ograniczeniom kwarantanny przy wjeździe do Estonii, ponieważ kraj ten został przeniesiony na listę krajów dotkniętych koronawirusem.

Z wyjątkiem Słowacji, ograniczenia wjazdu mają obecnie zastosowanie do Andory, Austrii, Belgii, Cypru, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Grecji, Węgier, Włoch, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Holandii, Słowenii i Hiszpanii.

Należy zauważyć, że indeks Watykanu wynosi zero. Jednak podróżując stamtąd do Estonii przez Włochy, wszyscy przyloty będą podlegać dziesięciodniowym ograniczeniom.

W związku z tym wszyscy przybywający z jednego z krajów Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub Strefy Schengen, którzy odnotowali wskaźnik zakażeń wyższy niż 150 przypadków na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni, będą podlegać wymaganiom dziesięcioletniej kwarantanna dzienna.

Z drugiej strony ograniczenia swobody przemieszczania się nie będą miały zastosowania do Bułgarii, Polski, Węgier i Liechtensteinu, ponieważ kraje odnotowały mniej przypadków koronawirusa w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Z wyjątkiem nowo dodanych krajów, ograniczenia nie mają zastosowania do Irlandii, Islandii, Malty, Norwegii, Portugalii, Rumunii, San Marino, Finlandii, Węgier i Wielkiej Brytanii.

W zeszłym tygodniu Monako zostało przeniesione na listę krajów, które nie będą już podlegać wymogom kwarantanny po wjeździe do Estonii.

Pochodzą z innych krajów

Zgodnie z zaleceniem Rady Unii Europejskiej kraje UE powinny stopniowo zacząć znosić zakazy wjazdu dla przyjazdów z Australii, Izraela, Korei Południowej, Rwandy, Singapuru, Tajlandii i Nowej Zelandii oraz uzyskiwać dostęp do zakazów w celach innych niż istotne.

READ  Mobilum Technologies ogłasza wyniki Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia i powołanie nowego dyrektora

Obecnie osoby przybywające ze wszystkich wyżej wymienionych krajów trzecich mogą wjechać do Estonii. Jednak ze względu na wskaźnik infekcji w Korei Południowej i Tajlandii, który wynosi ponad 16 przypadków na 100 000 mieszkańców, przybysze z tych dwóch krajów muszą zostać poddani kwarantannie w Estonii.

Mimo to resort wskazał, że okres samoizolacji może ulec skróceniu dla osób pochodzących z Unii Europejskiej oraz z krajów trzecich, jeśli w szóstym dniu kwarantanny uzyskany zostanie negatywny wynik testu na COVID-19.

„Przebywając w Estonii, drugi test można zdać nie później niż szóstego dnia po zdaniu pierwszego testu za granicą. Każdy powinien być zwolniony z obowiązku izolowania się na 10 dni przed terminem, jeśli wyniki obu testów są negatywne”, Czyta oświadczenie ministerstwa.

Ministerstwo proponuje unikanie wszelkich niepotrzebnych podróży, ponieważ możliwości podróży i powrotu mogą się zmienić w dowolnym momencie.

Wcześniej Estonia zniosła wymogi kwarantanny dla wszystkich osób przekraczających granicę między Estonią a Łotwą w celach podstawowych.