Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Estonia przedłuża wymagania dotyczące kwarantanny i negatywnych wyników testów dla wszystkich podróżnych do 25 kwietnia

Estonia przedłuża wymagania dotyczące kwarantanny i negatywnych wyników testów dla wszystkich podróżnych do 25 kwietnia

Rząd estoński ogłosił, że wszystkie osoby, które chcą wjechać do Estonii z krajów o wysokim wskaźniku zakażenia COVID-19, będą podlegać dziesięciodniowemu ograniczeniu swobody przemieszczania się.

Na podstawie oświadczenia opublikowanego przez rządy tego kraju obywatele Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i krajów strefy Schengen, które zgłosiły wskaźnik infekcji wynoszący ponad 150 osób na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich dwóch tygodni, będą musieli przejść testy i zostać w izolacji przez dziesięć dni, zgodnie z SchengenVisaInfo.com.

Decyzja, która będzie obowiązywać do 25 kwietnia, obejmuje następujące kraje: Andorę, Austrię, Belgię, Bułgarię, Hiszpanię, Holandię, Chorwację, Islandię, Włochy, Grecję, Cypr, Litwę, Liechtenstein, Luksemburg, Łotwę, Monako, Norwegię , Polska, Francja, Szwecja, Rumunia, Niemcy, San Marino, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Dania, Czechy i Węgry.

Watykan ma obecnie indeks zerowy. Jeśli jednak ludzie podróżują stamtąd do Estonii przez Włochy, będą musieli pozostać odizolowani od siebie przez dziesięć dni.

Obywatele Malty, Irlandii, Portugalii, Finlandii i Wielkiej Brytanii są zwolnieni z ograniczeń swobodnego przemieszczania się, ponieważ w ciągu ostatnich dwóch tygodni zgłosili wskaźnik zarażenia na poziomie nieco poniżej 150 osób na 100 000 mieszkańców.

Wymagania dla obywateli krajów trzecich

Na zalecenie Rady Europejskiej obywatele Nowej Zelandii, Rwandy, Singapuru, Tajlandii i Korei Południowej będą mogli wjechać do Estonii zarówno w celach podstawowych, jak i innych, bez podlegania decyzji rządu.

Jednak osoby z krajów trzecich, które nie znajdują się na liście zaleceń Rady UE, będą musiały poddać się kwarantannie przez dziesięć dni po wjeździe do Estonii.

Okres samoizolacji można skrócić, wykonując drugi test PCR w Estonii sześć dni po pierwszym teście, przy czym oba testy dały wynik negatywny.

„Osoby, które nie chcą ograniczać swojej swobody poruszania się przez 10 dni po przybyciu do Estonii, mogą wykonać test reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) na koronawirusa za granicą, do 72 godzin przed przybyciem do Estonii. Podczas pobytu w Estonii, drugi test można zdawać nie później niż szóstego dnia. Po pierwszym teście przeprowadzonym za granicą, ” Oświadczenie wyjaśnia.

READ  Nowa generacja pojazdów elektrycznych BMW otrzyma nową technologię akumulatorów na 620 mil

Do tej pory Estonia zgłosiła 117011 przypadków COVID-19, podczas gdy 1082 osoby zmarły.

Ponad 101 470 osób w pełni wyzdrowiało z choroby, podczas gdy według danych Worldometer jest 14 458 aktywnych przypadków.

Rząd estoński nałożył ograniczenia na swobodę przemieszczania się, próbując dalej powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby, przy czym okres ten był kilkakrotnie przedłużany do tego momentu, po uwzględnieniu sytuacji wirusa Corona w innych krajach.