Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Epidemia wirusa Covid 19 w wariancie Omicron: 4790 nowych przypadków chorób zimowych szkodzących pracownikom

chory tej zimy? nie jesteś sam. Obraz / 123RF

Obecnie w społeczności jest 4790 nowych przypadków Covid-19, a siedmiodniowa średnia cyrkulacji wciąż spada.

Ministerstwo Zdrowia podało, że dziś kurs wynosi 5608, a w ostatnią sobotę 7405.

Pojawia się, gdy eksperci ostrzegają, że tej zimy Covid-19 połączył się z przeziębieniami i grypą, aby zakłócić pracę siły roboczej w całym kraju.

Większość osób wraca do zdrowia po Covid-19 w domu, ale na dzień dzisiejszy w szpitalu jest 648 osób z wirusem. Spośród nich 19 znajduje się na oddziale intensywnej terapii.

Wskaźniki hospitalizacji również spadają po tym, jak ostatnia fala Omicron osiągnęła szczyt, a siedmiodniowa średnia krocząca spadła z 797 w zeszłym tygodniu do 703 dzisiaj. Średni wiek pacjentów w szpitalu z Covid-19 to 64 lata.

Na dzień dzisiejszy w Nowej Zelandii potwierdzono 1638 zgonów, a Covid-19 jest albo główną przyczyną, albo czynnikiem przyczyniającym się. Średni stopniowany siedmiodniowy wzrost całkowitej liczby zgonów przypisywanych Covid-19 wynosi 14.

W weekend nie zgłoszono żadnych nowych zgonów.

Spośród 648 osób hospitalizowanych dzisiaj z wirusem, 133 przebywa w Auckland, 91 w Canterbury, a po 51 w Waitemata i hrabstwie Manukau. reszta w Northland: 34; Waikato: 60; Zatoka Obfitości: 26; Jeziora: 15 Hawkes Bay: 24; średnia centralna: 25; Whanganui: 7; Taranaki: 23; tiara: 2; Wairarapa: 5; stolica i wybrzeże: 20; Dolina Chat: 11; Nelson Marlborough: 18; Zachodnie Wybrzeże: 4, Południe Canterbury: 21 i Południe: 27.

Prawie 1,6 miliona osób wyzdrowiało z wirusa, prawie wszyscy po zarażeniu wysoce zaraźliwymi wariantami omikronów podczas dwóch głównych fal w tym roku, przy czym fala zimowa teraz się cofa.

Jednak podczas naszych chłodniejszych miesięcy w szkołach i miejscach pracy krążyły również przeziębienia i grypa, a tej zimy tygodniowe nieobecności z powodu choroby stały się normą.

Ludzie byli zachęcani do noszenia masek, gdy przebywali poza domem, w razie potrzeby zaopatrywali się w dopalacze, izolowali i poddawani byli badaniom, jeśli są chorzy.

READ  Najnowszy raport Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu przedstawia ponury obraz

Ministerstwo podało, że w ciągu ostatnich 24 godzin zgłoszono wyniki ponad 10 200 szybkich testów antygenowych, a także 2774 testów PCR.

Spośród szpitali w hrabstwach ze szpitalami trzeciego stopnia (Auckland, Canterbury/West Coast, South, Manukau, Waikato, Capital & Coast/Haut, Waitemata i Northland) 58 jest nieszczepionych lub niekwalifikuje się do nich.

Dwóch było częściowo zaszczepionych, 80 zaszczepiono dwukrotnie, a 306 zostało zaszczepionych.

Covid-19 i choroby zimowe sprawiły, że miejsca pracy są pełne, w tym SkyCity w Auckland, gdzie odnotowano 75-procentowy wzrost zachorowań wśród pracowników w porównaniu z 2019 r.

Claire Walker, szefowa ludzi i odpowiedzialna za kulturę, powiedziała Radio New Zealand, że SkyCity niesamowicie pracuje nad godzinami otwarcia i skróceniem godzin w niektórych miejscach z powodu niedoborów personelu.

„To oczywiście wyzwanie, ale musimy zachęcać chorych pracowników, aby nie przychodzili do pracy”.

Dyrektor naczelny Mark Rose powiedział, że Rees Hotel and Luxury Apartments w Queenstown nabył około 15 procent ich zimowych pokojówek.

Powiedział, że hotel przeszedł przez Covid-19 tylko po to, aby zarazić grypą tłum pracowników.

„Większość naszego zespołu miała Covid około miesiąc temu, ale od tego czasu grypa krążyła. Recepcja W pewnym momencie co druga osoba miała grypę… co jest naprawdę złe.

„Ludzie są na wakacjach od kilku dni”.

Koronawirus choroba

Administracja zakasała rękawy, by przejąć inne obowiązki.

„Pracowałem 78 godzin tygodniowo, zmywałem naczynia przez 10 zmian, zajmowałem pokoje i prowadziłem wahadłowiec. Cały nasz zarząd rozdawał wszystko, co robił, rozbierał pokoje, cokolwiek to zabrało”.

Według NZ Statistics w kwartale kończącym się w czerwcu około 55 000 osób podało chorobę jako powód do wzięcia tygodnia wolnego od pracy, dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku.

W tym samym kwartale około 60 000 było nieobecnych lub pracowało mniej godzin z powodu świąt.

READ  Dochodzenie ATSB wykazało, że australijski pilot spał w punktach kontrolnych przez 40 minut

Według Stats NZ Insights i dyrektora generalnego populacji RNZ Seana Broughtona więcej osób pracowało mniej.

„Mieliśmy ponad 90 000 osób, które wykonywały swoją główną pracę, ale z powodu choroby pracowały w skróconym wymiarze godzin… to wzrost o 40 procent rocznie”.

Rzecznik Health New Zealand powiedział, że mobilność przypadków Covid-19 wraz z chorobami zimowymi prawdopodobnie utrzyma się w nadchodzących tygodniach.

„Po raz pierwszy Nowa Zelandia zarządza obecnie wysoką częstością występowania Covid-19 wraz z corocznym sezonem grypowym, a także wzrostem innych chorób zimowych.

„W ostatnich tygodniach widzieliśmy kilka zachęcających znaków w liczbach Covid-19, ale… liczba przypadków pozostaje wysoka, a ze względu na połączony stres związany z zimą nasz system opieki zdrowotnej potrzebuje wszelkiego wsparcia, jakie może uzyskać”.

Nie wrócimy do setek codziennych przypadków Covid-19 w dającej się przewidzieć przyszłości, mówi dr David Welch, modelarz, nawet gdy najnowsza fala Omicron słabnie.  Zdjęcie / Jade Bradley
Nie wrócimy do setek codziennych przypadków Covid-19 w dającej się przewidzieć przyszłości, mówi dr David Welch, modelarz, nawet gdy najnowsza fala Omicron słabnie. Zdjęcie / Jade Bradley

Chociaż ostatnia epidemia osiągnęła szczyt, prawdopodobnie każdego dnia będą tysiące nowych przypadków Omicron w przewidywalnej przyszłości, powiedział wczoraj projektant chorób zakaźnych, dr David Welch.

Welch, starszy wykładowca informatyki na University of Auckland, powiedział, że w przeciwieństwie do wyeliminowania poprzednich wariantów Covid-19 w 2020 i 2021 roku, Omicron pozostanie w społeczności, dopóki nie zastąpi go nowy szczep.

Oznacza to, że prawdopodobnie spadnie do około 3000 nowych przypadków dziennie, dopóki nie nadejdzie następna fala, powiedział.

Subskrybuj Premium