Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Epidemia Covid 19 Omicron: 1653 nowych przypadków Covid, 254 hospitalizowanych i 12 zgonów

Czy można ponumerować dni systemu sygnalizacji świetlnej? Rząd jest pod lupą po pomyłce i nowym iPhonie Apple tutaj w najnowszym nagłówku New Zealand Herald. Wideo / NZ Herald

Ograniczenia Covid-19 w Nowej Zelandii mogą wkrótce przejść do przeszłości, ponieważ rząd planuje spotkać się w poniedziałek, aby zdecydować, czy system sygnalizacji świetlnej pozostanie, czy nie.

Dzieje się to w czasie, gdy przypadki infekcji i hospitalizacji w kraju odnotowały najniższe wskaźniki od lutego.

Obecnie w Nowej Zelandii jest 1653 nowych przypadków Covid-19 w społeczności, 254 osoby są hospitalizowane z wirusem, w tym siedem na oddziale intensywnej terapii i kolejne 12 zgonów związanych z wirusem.

Siedmiodniowa średnia krocząca numerów emisji społeczności spadła z ostatniego czwartku 2023 r. do 1595 dzisiaj.

Spośród 12 osób, które dzisiaj umierają: dwie z okolic Auckland, dwie z Waikato, jedna z Central Central, jedna z okolic Wellington, dwie z Nelsona Marlborough, trzy z Canterbury i jedna z południa. Canterbury.

Dwóch było po pięćdziesiątce, jeden po sześćdziesiątce, trzech po siedemdziesiątce, dwóch po osiemdziesiątce, a czterech po ponad 90 latach. Wśród nich było dziesięć kobiet i dwóch mężczyzn.

Obecnie istnieje łącznie 1941 potwierdzonych zgonów, które można przypisać Covid-19, albo jako przyczyna zgonu, albo jako czynnik przyczyniający się.

Siedmiodniowa średnia śmiertelność wynosi pięć.

W społeczności jest 11158 aktywnych spraw, z których z dzisiejszych 89 niedawno wyjechało za granicę.

Siedmiodniowy ciągły wskaźnik hospitalizacji wynosi 259, aw zeszły czwartek 319.

Są to Szpital Northland: 2; Waitemata: 53; Prowincje Manukau: 41; Auckland: 42; Waikato: 26; Zatoka Obfitości: 1; Jeziora: 4 Hawkes Bay: 1; środkowa część środkowa: 7; Whanganui: 2; Taranaki: 0; tyrawete: zero; Wairarapa: 3; stolica i wybrzeże: 12; Hut Valley: 10; Nelson Marlborough: 3; Canterbury: 37; Zachodnie Wybrzeże: 2, Południowe Canterbury: 3; Południe: 5.

READ  Przedłużone zamknięcie bańki Transtasman, kraje w pogotowiu الدول

Średni wiek osób zarażonych wirusem w szpitalu to 60 lat.

Spośród osób przebywających w szpitalu 33 jest niezaszczepionych lub nie spełnia warunków, a czterech zostało zaszczepionych częściowo.

W ciągu ostatnich 24 godzin wykonano 2979 testów PCR i 6735 szybkich testów antygenowych.

W tygodniu kończącym się w niedzielę 4 września 72 osoby w szpitalach w Auckland i okręgu Manukau miały ciężką ostrą infekcję dróg oddechowych (SARI). Spośród nich 55 to dzieci poniżej piątego roku życia.

Zastępca dyrektora generalnego Ministerstwa Zdrowia, dr Andrew Old, powiedział na konferencji prasowej w środę, że wskaźnik krążących w ciągu siedmiu dni przypadków nadal spada, ponieważ spadł o 27 procent w stosunku do ubiegłego tygodnia, a liczba przypadków hospitalizacji spadła o 29 proc.

Powiedział, że najnowsze dowody pokazują „prawdziwe i trwałe dowody upadku Covid-19 w naszym społeczeństwie”.

Old powiedział, że liczba zgonów osób zarażonych Covid-19 również spada.

„Chociaż te trendy są naprawdę zachęcające, ważne jest, aby pamiętać, że każda śmierć związana z Covid-19 jest bolesna” – powiedział Old.

Tymczasem rząd w poniedziałek zdecyduje, czy to zrobić Całkowicie zlikwiduj system sygnalizacji świetlnej i inne nakazy Covid-19.

Pozbycie się systemu może oznaczać pozostałe ograniczenia, takie jak autoryzacje masek.

Jeśli to nastąpi, wejdzie w życie już w najbliższą środę – kiedy główny instrument prawny, na podstawie którego wydawane są nakazy Covid-19, wygaśnie, jeśli Rada Ministrów nie zdecyduje się na ich odnowienie.

Powiadomienie o gotowości na wypadek epidemii na 2020 r. (Covid-19) jest jednym z kompleksowych instrumentów prawnych, na mocy którego władze rządowe i służby zdrowia mają specjalne uprawnienia w odpowiedzi na Covid-19: w tym system sygnalizacji świetlnej. Jeśli nie zostanie odnowiony, wszystkie powiązane z nim zamówienia również zostaną usunięte.

Zawiadomienie jest odnawiane co trzy miesiące od czasu jego wprowadzenia w marcu 2020 r. i wymaga od premiera stwierdzenia, że ​​jest zadowolona ze skutków wybuchu i prawdopodobnie nadal będzie „znacząco” zakłócać podstawową działalność rządu i biznesu w Nowa Zelandia.

READ  Wybuch Covid-19: nowy wariant XE prawdopodobnie będzie o 10 procent bardziej przenoszony niż Omicron

Niniejsza decyzja jest podejmowana w oparciu o konsultacje z Ministrem Zdrowia i Dyrektorem Generalnym Zdrowia. Zrozumiałe jest, że gabinet nadal otrzymywał porady od urzędników służby zdrowia, ale zalecono rządowi, że może się to skończyć.