Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Elektrownia jądrowa Hinkley Point B może zostać oszczędzona rychłego zamknięcia | przemysł energetyczny

Zwolennicy energetyki jądrowej uważają, że Sekretarz ds. Energii, Quasi Quasijest otwarty na przedłużenie żywotności elektrowni Hinkley Point B, aby pomóc Wielkiej Brytanii odstawić import gazu i zapobiec szybszemu niż oczekiwano spadkowi brytyjskiej floty reaktorów jądrowych.

Rosnące ceny gazu i wojna na Ukrainie już zepchnęły w to rząd Powiedz właścicielom elektrowni węglowych, aby pozostali otwarci na dłużeja także ministrowie Ponownie rozważają swój zdecydowany sprzeciw wobec szczelinowania hydraulicznego W świetle obaw o zasilanie.

W przemyśle jądrowym i jego zwolennikach narasta przekonanie, że Kwarteng można również przekonać do poparcia przedłużenia do 18 miesięcy życia Hinkley Point B, który latem tego roku ma przestać wytwarzać energię elektryczną.

Taki plan, który pasowałby do Boris Johnson poparł nową energię jądrową w swoim najnowszym planie bezpieczeństwa energetycznegoutrzyma 1 gigawat produkcji energii elektrycznej w krajowej sieci w krótkim okresie, zastępując zapotrzebowanie na energię gazową dla nawet 1,5 miliona domów.

Konserwatywny poseł Ian Liddell Grainger, którego okręg wyborczy obejmuje Bridgewater i West Somerset Hinckley, powiedział, że rozmawiał z Kwartengiem o tej możliwości i że jest na nią „z pewnością” otwarty. „Kwasi nie jest idiotą” – powiedział.

„On rozumie stresy i napięcia, przez które przechodzimy, i że musimy rozważyć wszystko, co możemy. Oni są bardzo świadomi tego, co [Hinkley] Terminal B jest w stanie. Jest stara, ale zdrowa”.

właściciel Hinckley, Energia EFRmusiałby wprowadzić argument bezpieczeństwa, aby przedłużyć żywotność elektrowni, która została podłączona do sieci w 1976 r. i której wyłączenie było wcześniej opóźnione o siedem lat w 2012 r.

EDF będzie musiał udowodnić Urzędowi Regulacji Jądrowych (ONR), że stare pręty grafitowe można włożyć do reaktorów elektrowni, nawet w przypadku masowego i bezprecedensowego trzęsienia ziemi, aby zapobiec awarii jądrowej.

Jedno ze źródeł z branży jądrowej powiedziało, że pozostało „sześciotygodniowe okno”, podczas którego EDF nadal może złożyć sprawę na czas, aby ONR wydał orzeczenie w sprawie bezpieczeństwa planów i odroczył zaplanowane zakończenie produkcji energii w lipcu Hinkley 15.

READ  Hamish McCray: Czy uważasz, że w Doomsters mamy ekonomiczny Armagedon...

Greg Hands, Minister Stanu ds. Biznesu i Administracji Energii w Kwarteng (BEIS), odwiedził Hinkley w zeszłym tygodniu. Zrozumiałe jest, że tamtejsi inżynierowie powiedzieli Handsowi, że spodziewają się zamknięcia zakładu zgodnie z planem.

Jednak źródło z branży jądrowej powiedziało, że podczas gdy inżynierowie są naturalnie skupieni na planach wyłączenia, nad którymi pracowali od kilku miesięcy, starsi przedstawiciele EDF będą prawdopodobnie bardziej otwarci na przedłużenie życia Hinkleya.

ONR ostatecznie zdecyduje, czy taki plan może zostać zrealizowany, ale zgoda Kwartenga jest krytyczna. Wynika to z faktu, że EFR poniesie znaczne koszty, aby zbudować uzasadnienie bezpieczeństwa dla przedłużenia i będzie musiał mieć pewność, że ministrowie nie będą tego powstrzymywać.

EDF odmówił komentarza, czy planuje to zrobić. BEIS powiedział, że nie prowadziło żadnych dyskusji na temat takiej propozycji. „On ona [extending Hinkley] „Zapobiegnie to konieczności importowania dużej części gazu”, powiedział źródło przemysłu jądrowego.

Strażnik rozumie również, że Torness w pobliżu Dunbar i Heysham 2 w Lancashire mogą zejść z siatki wcześniej niż oczekiwano, w zależności od regularnych ocen stanu ich grafitowych prętów.

Ich emerytura została już przyspieszona, a EDF powiedział na początku tego roku, że przestanie generować w 2028, a nie w 2030. Teoretycznie każda elektrownia działająca przez rok mogłaby zastąpić ponad 1 miliard metrów sześciennych importowanego gazu.

Chociaż energia jądrowa jest tradycyjnie droga, wysokie ceny gazu w ostatnich miesiącach, zaostrzone przez wojnę na Ukrainie, oznaczają, że 45 funtów EDF za megawatogodzinę, które otrzymuje z kontraktu jądrowego, jest znacznie poniżej hurtowych cen energii.

Związki zawodowe Prospect i GMB również wezwały do ​​przedłużenia żywotności brytyjskiej floty jądrowej.

Nacisk na Kwarteng, aby zasygnalizował EDF, że rząd poprze plany utrzymania otwarcia Hinkley Point B, wynika z obaw, że zdolności brytyjskiej floty jądrowej mogą spaść szybciej niż wcześniej sądzono.

READ  Polska jest liderem i nadal będzie liderem na rynkach ICT w Europie wschodzącej

W oparciu o obecne prognozy dotyczące wycofania reaktorów i budowy nowych reaktorów, moc jądrowa Wielkiej Brytanii spadnie z 5,8 GW dzisiaj do 4,4 GW w 2028 r., biorąc pod uwagę budowę Punkt Hinckleya C Ale także koniec życia Tornessa i Heyshama.

Jednak data zakończenia w 2028 r. dla Hinkley Point C, która już przekroczyła budżet i jest opóźniona, jest w trakcie przeglądu, a termin zapadalności spodziewany jest latem tego roku.