Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ekspert od wirusów mówi, że blokada Covid-19 czerwca łagodzi „ podejrzenia ” dotyczące zmieniającego się pośpiechu Indii

Ekspert od wirusów ostrzegł, że ostatni etap łagodzenia blokady jest „wątpliwy” po wzroście indyjskiej odmiany Covid-19.

Mikrobiolog, profesor Paul Hunter, powiedział BBC, że do czerwca może być „ogromna liczba przypadków” – po gwałtownym wzroście liczby przypadków nowego wariantu.

Powiedział, że Wielka Brytania może być w stanie ” pogoda „- Ale jeśli liczba przypadków i hospitalizacji wzrośnie wśród osób starszych i słabych, to planowana data 21 czerwca dla czwartego etapu mapy drogowej Covid” jest teraz wątpliwa „.

Jednak minister ds. Szczepień Nadim Al-Zahawi powiedział, że dopóki rządowe „cztery testy” zostaną spełnione, „zdecydowanie” będzie kontynuował złagodzenie kary z 21 czerwca.

„Będziemy udostępniać dane narodowi, aby udowodnić, że te testy są spełnione, czy nie” – powiedział. „O to chodzi w danych i polityce opartej na dowodach”.

Cztery testy to:

  • Program rozpowszechniania szczepionek powinien być kontynuowany z powodzeniem
  • Dowody te pokazują, że uderzenia pięścią są wystarczająco skuteczne w zmniejszaniu liczby hospitalizacji i zgonów wśród osób zaszczepionych
  • Wskaźniki zakażeń nie grożą wzrostem liczby hospitalizacji, co wywiera niezrównoważoną presję na NHS
  • Rządowa ocena ryzyka nie jest zasadniczo zmieniana przez nowe zmienne budzące obawy

Minister ds. Szczepień Nadim Al-Zahawi powiedział, że każda decyzja będzie oparta na danych

Al-Zahawi powiedział, że próby szczepienia wszystkich dorosłych w domach wielopokoleniowych zakończyły się „sukcesem” i mogą być „narzędziem” do zastosowania na obszarach, gdzie zmienna jest wysoka.

„Wielopokoleniowe eksperymenty domowe w Luton, Slough i innych miejscach były dobre, zakończyły się sukcesem, dlatego uważam, że są narzędziem w naszej zbrojowni” – powiedział BBC Breakfast.

Zapytany, dlaczego nie jest to teraz realizowane, powiedział: „Lekarze będą wydawać tego rodzaju zalecenia i decyzje, a my odpowiednio dokonamy przeglądu programu szczepień”.

READ  Żywa rodzina królewska: Harry wysłał ostrzeżenie w trzech słowach i kazał mu przerwać publiczne przemówienia | Królewski | Aktualności

Powiedział, że w poniedziałek łagodzenie ograniczeń w Anglii będzie kontynuowane.

Powiedział Sky News: „Uważamy, że mapa drogowa na poniedziałek jest nadal aktualna, ponieważ zapewniane są szczepionki, a szczepienia trzymają ludzi z dala od szpitala i oczywiście z dala od poważnych infekcji”.

Dodał, że rząd jest „przekonany”, że może to trwać, ale powiedział, że urzędnicy będą „nadal monitorować” sytuację.