Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

EJ natknął się na złoto w Polsce

Radość Villar – filipińska gwiazda

13 lutego 2022 | 00:00

MANILA, Filipiny – Olimpijski tyczkarz EJ Obiena pokazał, że wrócił do pełnej formy, kiedy w piątek wieczorem zdobył szczyt Orlin Cup z najlepszym w sezonie występem na wysokości 5,81 mw Łodzi.

Podczas gdy zwycięski wysiłek był poniżej jego rekordu wszechczasów, który strzelił 5,93 w Golden Roof Challenge w Innsbrucku w Austrii w zeszłym roku, była to ogromna poprawa w porównaniu z 5,70 ms zarezerwowanymi w ISTAF Indoor w Berlinie w Niemczech w zeszłym tygodniu, gdzie zakończył 4. i Beijer Stavhoppsgala w ostatni czwartek w Uppsali w Szwecji, gdzie zajął ósme miejsce.

Obiena pokonał 5,90 m w swoich dwóch pierwszych próbach, ale nie powiódł się, a chcąc pobić rekordy kraju i Azji, które posiadał, celował na 5,95 m, ale też nie udało mu się go wybić.

Brazylijczyk Thiago Braz, który zdobył brąz na igrzyskach w Tokio, wywalczył srebrny medal, a Polak Piotr Lesek z odległością 5,70 metra zdobył brąz.

Złoty medalista Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej ma nadzieję na dalszą poprawę w swoich nadchodzących konkursach, w tym w piątkowym spotkaniu Hauts-de-France w Levin we Francji.

Ostatni występ zawierał również operację naprawy uszkodzenia łąkotki w zeszłym miesiącu, a obecny konflikt z Filipińskim Stowarzyszeniem Lekkoatletycznym (PATAFA) jest już za tym.

READ  Versius rozpoczął działalność w Polsce wraz z rozszerzeniem obecności CMR w całym regionie