Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

EDX Medical wprowadza na rynek narzędzie do diagnostyki genetyki nowotworów

EDX Medical wprowadza na rynek narzędzie do diagnostyki genetyki nowotworów

Cambridge z siedzibą w Wielkiej Brytanii Medycyna EDX Wprowadza na rynek w Wielkiej Brytanii narzędzie diagnostyczne umożliwiające określenie ryzyka wystąpienia dziedzicznego raka u pacjentów.

Narzędzie diagnostyczne, które nie zostało jeszcze nazwane, przeprowadza badanie linii zarodkowej. Chociaż mutacje w nowotworach są rzadkie, zwłaszcza w przypadku raka prostaty, piersi i jelita grubego, mogą pomóc w określeniu linii zarodkowej.

Według EDX uniwersalny test na raka, który zostanie udostępniony prywatnym podmiotom świadczącym opiekę zdrowotną i niektórym ośrodkom badań genetycznych NHS jeszcze tego lata, może osiągnąć 99% czułość i wykryć mutacje w 70 genach, o których wiadomo, że są powiązane z rakiem. Nowotwory z silnym składnikiem genetycznym.

„Badanie członków rodzin pacjentów chorych na raka powinno stanowić kluczową część krajowej strategii zapobiegania nowotworom i leczenia” – powiedział Mike Hudson, dyrektor generalny EDX. „Ten test pozwala lekarzom zidentyfikować istotne ryzyko genetyczne wspólne dla pacjentów i ich rodzin, podjąć działania zapobiegawcze przed wystąpieniem choroby lub podjąć świadome decyzje kliniczne i zapewnić dostęp do nowoczesnych leków z większymi szansami na długoterminowe przeżycie. Rak pojawia się później. „

W maju 2024 r. ASCO wydało Nowe rekomendacje O badaniu linii zarodkowej. Stowarzyszenie stwierdziło, że nawet pacjentom, którym w normalnych warunkach nie zaproponowano by badań genetycznych na linii zarodkowej w oparciu o kryteria dotyczące wywiadu osobistego lub rodzinnego, ale u których na podstawie badania nowotworu w genie wykryto patogenny lub potencjalnie patogenny wariant genu, należy zaproponować wykonanie badania genu germinalnego.

W zeszłym roku EDX nawiązał współpracę z… Termo Fisher Za wspólny rozwój i potencjalną komercjalizację kilku testów klasy klinicznej, w tym rozwiązań do diagnostyki raka.

Uzyskaj dostęp do najbardziej kompleksowych profili firm na rynku, obsługiwanych przez GlobalData. Zaoszczędź godziny poszukiwań. Zdobądź przewagę konkurencyjną.

Profil firmy – bezpłatna próbka

Jesteśmy pewni wyjątkowej jakości profili naszej firmy. Zależy nam jednak na tym, abyś podjął decyzję, która będzie najkorzystniejsza dla Twojego biznesu, dlatego oferujemy bezpłatną próbkę, którą możesz pobrać przesyłając poniższy formularz

Przez GlobalData

READ  Blastocystis i przewlekła pokrzywka spontaniczna: potencjalne mechanizmy oparte na mikroRNA


Odwiedziliśmy Polityka prywatności Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług, sposobu, w jaki możemy wykorzystywać, przetwarzać i udostępniać Twoje dane osobowe, w tym informacje o Twoich prawach w odniesieniu do Twoich danych osobowych oraz o tym, jak możesz zrezygnować z przyszłej komunikacji marketingowej. Nasze usługi są przeznaczone dla abonentów biznesowych i masz gwarancję, że podany adres e-mail jest adresem e-mail Twojej firmy.

W innym obszarze testów genetycznych chińska firma biotechnologiczna MGI Tech nawiązała niedawno współpracę z francuską firmą SeqOne Genomics w celu opracowania kompleksowego rozwiązania do testów genetycznych.