Dziwny styl australijskiego bramkarza pomaga Australii osiągnąć mistrzostwo świata

Andrew Redmayne zapisał się w historii australijskiego sportu, gdy Australia zakwalifikowała się do tegorocznych Mistrzostw Świata dzięki zwycięstwu w rzutach karnych nad Peru w Katarze.

Wchodząc do meczu na chwilę przed pełnym czasem, w miejsce kapitana Mattie Ryana, Redmayne uratował swój szósty rzut karny dla Peru, gdy Australia wygrała 5-4 w rzutach karnych, aby zakwalifikować się do listopadowego turnieju.

Po raz piąty z rzędu Australia wzięła udział w finałach Pucharu Świata.

Po 120 minutach bez bramek Aaron Mooy, Craig Godwin, Agden Hrocic, Jimmy McLaren i Auer Mabile strzelili z rzutu karnego, aby nadrobić stratę Martina Boyle’a, zanim Redmayne odmówił peruwiańskiemu Alexowi Valerze, by wywołać radosne świętowanie na stadionie Ahmeda Ben Alego.

Zwycięstwo to także zwycięstwo trenera Sokerosa, Grahama Arnolda, który teraz poprowadzi reprezentację na Mistrzostwa Świata po walce o uratowanie swojej pracy, gdy przegrał w marcu automatyczną kwalifikację.

Jego decyzja o sprowadzeniu Redmayne’a na miejsce Ryana tuż przed upływem czasu będzie wielkim ciosem, gdy bramkarz Sydney dołączy do Marka Schwarzera i Johna Aloisa jako mistrz świata w rzutach karnych.

Dramatyczne zakończenie nastąpiło po 120 minutach bez bramek, gdy Peru było bliskie przełamania remisu, gdy rezerwowy Edison Flores trafił w słupek strzałem głową w drugiej połowie dogrywki.

Wcześniej Australia zagrała wcześnie na stadionie zdominowanym przez peruwiańskich kibiców, a Mitch Duke wykonał dwa wcześniejsze przejazdy daleko poza bramką.

Nathaniel Atkinson wcześnie wywołał ból głowy w Australii, kiedy dostał kartkę dopiero w 12. minucie, aby znokautować peruwiańską gwiazdę Christiana Cuevę.

Największym momentem Socceroos w inauguracyjnym sezonie był urodzony w Szkocji skrzydłowy Boyle.

W 20. minucie Boyle minął dwóch obrońców w polu karnym, ale dośrodkowanie było zbyt daleko przed Duke’iem, aby napastnik mógł nawiązać kontakt.

READ  Wellington Phoenix rozpoczyna odbudowę po podpisaniu kontraktu z pomocnikiem Mohamedem Al Taie

Boyle ponownie odegrał kluczową rolę, gdy Australia straciła rzut karny w 32. minucie.

Buell został ściśnięty z trzema peruwiańskimi obrońcami, a Boyle został ścięty na skraju pola, ale powtórki pokazały, że Amerykanie z Ameryki Południowej czysto wygrali piłkę i grali dalej.

Peru objęło prowadzenie w pierwszej połowie, ale również nie zdobyło gola w pierwszej 45., gdy Andre Carrillo i Luis Advincula zjednoczyli się niebezpiecznie na prawym skrzydle.

Obie drużyny nadal szukały przewagi w drugiej połowie, a Peru wykorzystało najbardziej oczywiste okazje.

Carrillo Ryan w 63. minucie wymusił podanie dośrodkowania z pełnej rozpiętości, po czym Cueva podkręcił strzał w boczną siatkę kilka minut później.

Pierwszy celny strzał dla obu drużyn oddał Hrustic w 81. minucie, ale jego strzał z rzutu wolnego z dużej odległości został łatwo trafiony przez peruwiańskiego kapitana Pedro Gallese.

Cztery minuty później Aziz Behich nie trafił na bramkę po tym, jak lewy obrońca podniósł luźną piłkę i pokonał dwóch Peruwiańczyków przed strzałem spoza pola karnego.

Hostic prawie ukradł zwycięstwo Australii w 88. minucie, kiedy został znaleziony przez rezerwowego Mabel, ale Galeese zdołał zablokować strzał pomocnika z interwencji.

Flores trafił pierwszy celny strzał Peru w pierwszej połowie dogrywki, ale jego próba z poza pola karnego była prosto w Ryana, który pewnie obronił piłkę.

Cueva miał wtedy świetną okazję, aby wyprowadzić Amerykę Południową na prowadzenie na początku drugiej połowy dogrywki, ale szybko strzelił po tym, jak został wysłany przez niebezpiecznego Floresa.

Flores następnie uderzył głową w słupek po tym, jak w najwcześniejszym momencie wskoczył na Bahisha w tylny słupek dla obu drużyn.

Następnie Arnold zwrócił się do Redmayne chwilę przed ostatnim gwizdkiem, podejmując decyzję, która teraz zakończy się w australijskim folklorze sportowym.

Nowa Zelandia zagra w środę rano z Kostaryką o ostatnie miejsce w turnieju.

READ  NFL: Dallas Cowboys przegrywają play-off, który kończy się chaosem, gdy sędzia słabnie