Drużyny z Nowej Zelandii podwoiły się na Mistrzostwach Świata Siódemek w Tuluzie

Siódemki z Nowej Zelandii ukoronowały swoje tytuły mistrza świata w rugby dzięki dramatycznemu zwycięstwu w finale we Francji od tyłu.

Mężczyźni doszli do siebie po przegranej 19:7 z Argentyną i zremisowali mecz, wygrywając 24:19 w dogrywce. Docierając do finału, Nowa Zelandia zajęła serię 14 z łącznie 24 z jednym biegiem do stracenia.

Kobiety zdobyły tytuł w serii w piątek i zwyciężyły po przegranej 14-0 ze Stanami Zjednoczonymi i wygraniu ostatniego meczu 19-14.

Ich 36. zwycięstwo z rzędu – tylko o jedno mniej niż ich rekordowe 37 w sezonie 2018-19 – przypieczętowało szóste z rzędu mistrzostwo Nowozelandczyków. W całej serii przegrali tylko raz, z Australią w finale inauguracyjnego turnieju w Dubaju.

W czterech finałach tego sezonu pomiędzy liderami męskiej serii, Nową Zelandią i Argentyną, był to najlepszy wynik.

Regan Ware zdobył szansę w pierwszej minucie, ale nic więcej nie wyszło Nowej Zelandii w pierwszej połowie.

Nokaut w kontrataku Luciano Gonzaleza dał wyrównanie Niemcowi Schulze.

Kiedy grzesznie pominięto Aquila Roculisoa z Nowej Zelandii, Argentyna wykorzystała te liczby, by wyprzedzić Agustína Fragę. Tuż przed przerwą Marcos Moneta przechwycił piłkę Mosesa Leo i Argentyna objęła prowadzenie 19:7.

Dwukrotnie Moneta kopnęła piłkę i goniła ją do bramki tylko po to, by zobaczyć, jak piłka toczy się do tyłu.

Rokolisoa zapoczątkował powrót Nowej Zelandii świetną próbą solo w scrumie w swoich własnych 22, a następnie Roderick Solo użył skradzionej piłki liniowej, aby zablokować Monetę i zdobyć 19-19. Rokolisoa nie był w stanie wykonać konwersji z korzystnej pozycji, a Argentyna zmarnowała szansę na skorzystanie z rzutu karnego w ostatnich sekundach poza Nową Zelandią 22.

W dogrywce Nowa Zelandia wymusiła nokaut, oszołomiona, a Solo pokonał Monetę na zewnątrz. Jego kontakt narożny z Monetą wokół talii przetrwał recenzję wideo.

„To było po prostu pójście za róg i nadzieja na najlepsze” – powiedział Solo.

READ  Premier League: Michel Antonio dwukrotnie prowadzi West Ham na szczyt po pokonaniu 10-osobowego Leicester

Nowa Zelandia wygrała w piątek mecz grupowy kobiet ze Stanami Zjednoczonymi 31:12, ale Stany Zjednoczone awansowały do ​​finału po pokonaniu Australii 10:7 w półfinale.

Ciężkie słabsze w finale Stany Zjednoczone wykorzystały żółtą kartkę w pierwszej minucie dla kapitana Nowej Zelandii, Sarah Herrenny, strzelając dwie przerobione próby.

Naia Tapper i Kristi Kirchi zapewniły USA prowadzenie 14-0 przed powrotem Herini.

Kiedy Amerykanka Alina Olsen została pozbawiona grzechu, Nowa Zelandia wystawiła Stacy Waka na próbę.

Nowa Zelandia nadal traciła dwa gole w drugiej połowie po sprytnym podaniu Teeli Nathana Wonga i Risi Bury Lane, które posłało Jazmina Felixa Hothama na słupek.

Presja Nowej Zelandii była nieubłagana, a po rzucie karnym blisko linii amerykańskiej Waka udała się na drugą próbę w finale.

Herini powiedział: „Jestem bardzo zdenerwowany sposobem, w jaki grałem, ale człowieku, stracić 14 punktów przeciwko takiej drużynie, a potem wrócić i wygrać, jestem bardzo dumny z grupy i zwycięskiego sezonu, w którym „miałem”.