Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dramat ITV New Yorkshire Ripper wyjaśnia zmianę tytułu.

Dramat ITV New Yorkshire Ripper wyjaśnia zmianę tytułu.

Scenarzysta najnowszego dramatu kryminalnego ITV, którego akcja rozgrywa się po zbrodniach notorycznego seryjnego mordercy Petera Sutcliffe’a, powiedział, że tytuł serialu został zmieniony ze względu na szacunek dla rodzin jego ofiar.

Jak wyjaśnił producent wykonawczy i scenarzysta George Kay, dramat został pierwotnie zapowiedziany pod tym samym tytułem, co nieoficjalne nazwisko Sutcliffe’a: Rozpruwacz z Yorkshire.

Zmieniono jego nazwę na Długi cień „Mroczna marka o mężczyźnie, który nie zasługuje na taką uwagę” – powiedział Kai, aby zapobiec.

„Zaczęliśmy do niego dzwonić Rozpruwacz z Yorkshire „Ale na początku nie dowiedzieliśmy się, jak to miało miejsce podczas kręcenia serialu, że pseudonim używany do opisania Petera Sutcliffe’a – który najwyraźniej zaczął się, zanim ktokolwiek poznał jego prawdziwe imię, ale trwał później – pod wieloma względami oznaczał brak szacunku”.

ITV

Powiązany: ITV udostępniło pierwszy zwiastun dramatu Yorkshire Ripper, w którym Toby Jones prowadzi polowanie

Kaye kontynuowała, że ​​zmiana nazwy serialu była „jedną z naszych lekcji”, dzięki którym możemy z większym szacunkiem badać zbrodnie Sutcliffe’a.

„Pracowaliśmy nad tym przez cztery lata i w tym czasie poznaliśmy wiele osób zajmujących się każdą częścią tej historii” – wyjaśnił.

„Próbowaliśmy poznać, zmienić i zrozumieć ich historie i opinie, dlatego zmienił się tytuł Rozpruwacz z Yorkshire„.

Sean Thomas, Daniel Mays, Długi cień

ITV

Powiązany: Gwiazdy Marvela, The Crown i It’s a Sin łączą siły w nowym dramacie ITV

Sutcliffe został skazany za zamordowanie 13 kobiet i usiłowanie zamordowania siedmiu innych w latach 1975–1980.

Celem tej siedmiodcinkowej serii jest opowiedzenie nowej strony przerażającej historii, skupiając się na ofiarach i ich rodzinach; Sutcliffe podobno pojawia się tylko na krótko w późniejszych odcinkach.

Toby Jones gra DCS Dennisa Hobana, David Morrissey gra DCS George’a Oldfielda, a Lee Ingleby gra DCS Jima Hobsona, trzech kluczowych funkcjonariuszy pracujących nad odnalezieniem i powstrzymaniem Petera Sutcliffe’a.

Katherine Kelly pojawi się jako Emily Jackson, Danielle Mays jako jej mąż i Jill Halfpenny jako Doreen Hale.

Polly Hill, szefowa działu teatralnego ITV, powiedziała: „George [Kay]Rękopisy i Lewis [Arnold]„Reżyseria tego wspaniałego aktora stworzyła wrażliwy i wspaniały dramat, z którego jesteśmy dumni, że możemy go zaprezentować w ITV”.

Sutcliffe zmarł w więzieniu po zarażeniu się koronawirusem w 2020 roku w wieku 74 lat.

Długi cień Zostanie wyemitowany w ITV1 i wyemitowany w ITVX we wrześniu.

Dosłowny znak

Niezależny reporter wiadomości

Charlie Duncan jest niezależnym reporterem wiadomości w Digital Spy.