Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dlaczego kryptowaluta może pozostać trochę na uboczu? monety

Kiedy Google to ogłosił Bitcoin Handlowcy będą mogli kupować przestrzeń reklamową na swoich stronach od sierpnia, a banki centralne zostały ostrzeżone o kolejnym potencjalnym wzroście reklamy kryptowalut.

Zwiększona aktywność wokół kryptowalut nie pozostała niezauważona w Banku Anglii, a 7 czerwca jaśniejsza Threadneedle Street opublikuje dokument doradczy, w którym Jak kryptowaluty są publicznie obsługiwane System – który mógłby rywalizować z Bitcoinem – może działać.

Raport jest punktem wyjścia w pracach banku nad walutami cyfrowymi, a także oceni perspektywy tzw. stablecoinów, walut, których wartość jest powiązana z czymś, co już ma wartość.

Bitcoin to wiele rzeczy, ale według Briana Davidsona, ekonomisty z Fathom Consulting, nie jest to stabilna waluta. Bitcoin nie przechodzi trzech głównych testów waluty – czy jest to magazyn wartości, czy kwalifikuje się jako jednostka wymiany i czy jest jednostką rozliczeniową.

Jego zwolennicy twierdzą, że gwałtownie rosnąca wartość bitcoina – z mniej niż 2000 funtów cztery lata temu do 45 000 funtów w kwietniu – pokazuje, że jest to magazyn wartości, ale, jak mówi Davidson, na taką samą skalę. To może być kiedyś bezwartościowe. A jego zmienność – wartość bitcoina spadła o 40% do około 26 000 funtów od kwietniowego maksimum – oznacza, że ​​wczasowicze z dnia na dzień nie będą wiedzieć, ile muszą wydać.

Jednak pomysł, aby cyfrowa waluta była ogólnie ukuta i obsługiwana, przy wsparciu Bank Anglii Ostatecznie rząd brytyjski sprzeciwia się wszelkim zasadom cyfrowej waluty, takiej jak bitcoin, która działa poza regulacjami bankowymi.

Bitcoin umożliwia przesyłanie płatności między cyfrowymi portfelami osób bez wiedzy innych osób, Dlatego nazywa się to Komisją ds. Prania Pieniędzy.

Larry Summers, były doradca ekonomiczny Billa Clintona, skrytykował amerykańską Rezerwę Federalną za wyraźny brak obaw o wzrost liczby walut cyfrowych.

READ  Polska widzi możliwość pogłębienia współpracy z mini-Gruzją

Ta krytyka nie może być skierowana przeciwko Sir Johnowi Cunliffe, zastępcy prezesa Banku ds. stabilności finansowej, który wygłosił kilka przemówień na ten temat i powiedział w zeszłym miesiącu, że „prawdopodobnie”, że państwo będzie musiało wydać jakąś formę cyfrowej gotówki, aby zatrzymać zaufanie społeczeństwa do pieniędzy.

„Świadomość, że deponenci w stresie mają możliwość przejścia na fundusze państwowe, może być ważna w zapobieganiu ogólnej utracie zaufania do funduszy” – powiedział Cunliffe. Zakłada to, że krypto stanie się wielkim biznesem, a miliony ludzi, którzy zdecydują się na przechowywanie pieniędzy w portfelu elektronicznym i płacenie nimi za usługę – tylko po to, by rozczarować się, gdy usługa nie jest świadczona – zasługują na opcję awaryjną.

Cunliffe jest częścią zespołu, który bada korzyści i wyzwania związane z kryptowalutami, a także przedstawi wyniki konsultacji, w których zapytano, jak bardzo ludzie tego chcą i dlaczego.

Branża bankowa będzie zainteresowana tym, w jaki sposób obecna forma pieniądza cyfrowego – którą większość z nas używa do płatności telefonami, komputerami i kartami debetowymi – powinna zostać odrzucona na rzecz takiej, która, choć pozornie nowoczesna, otoczy ją po jej zaistnieniu. jest oblężony. Dzięki zabezpieczeniom i przepisom działa to prawie jak pieniądze. Na początku Summers był entuzjastycznie nastawiony, ale teraz mówi, że kryptowaluty mogą być czymś podobnym do złota – trzymanym po jednej stronie głównych przelewów.

„Złoto przez długi czas było podstawowym atutem tego typu” – powiedział. „Myślę, że kryptowaluta prawdopodobnie pozostanie tutaj jako forma cyfrowego złota”.

Może to pasuje do Banku Anglii.