Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Diapolityczny niski wskaźnik szczepień w społecznościach aborygeńskich w Nowej Południowej Walii

Czołowa postać w Nowa Południowa Waliaoryginalni ludzie Społeczność lokalna wyraziła poważne zaniepokojenie epidemią Covid-19 w regionach, mówiąc, że wskaźniki szczepień wśród niektórych grup First Nations są „diabolicznie niskie”.

Wspomniany epidemiolog z Council of Indigenous Health and Medical Research oraz Wakka Wakka i Wulli Wulli, dr Peter Maalouf że istnieje duża różnica we wskaźnikach szczepień między społecznościami tubylczymi i nietubylczymi, i że niektóre społeczności zostały zaniedbane przy starcie.

„Moim prawdziwym rozczarowaniem jest fakt, że rdzenni mieszkańcy nigdy nie byli słyszani przez tę obecną reakcję zdrowotną” – powiedział dr Maalouf. Dzisiejszy weekend.

Co więcej, otrzymaliśmy mieszane wiadomości od rządu Wspólnoty Narodów dotyczące rozpoczęcia szczepień… Teraz obserwujemy przypadki w społecznościach rdzennych w zachodniej Nowej Południowej Walii, jest to szczególnie niepokojące, biorąc pod uwagę, że istnieją długotrwałe nierówności społeczne i ekonomiczne, które je spowodowały wrażliwy.

Czytaj więcej:
* Covid-19 Australia: Nowa Południowa Walia zgłasza 830 nowych przypadków i trzy zgony
* Eksperci ds. Zdrowia twierdzą, że rządowi nie udało się ochronić Maorysów i Pasifiki przed ostatnią epidemią, nazywając to „naszym najgorszym koszmarem”.
* Covid-19 Australia: Wskaźnik szczepień kluczem do zakończenia blokady Sydney

„To, co widzieliśmy w ciągu ostatnich 18 miesięcy (to, że) społeczności tubylcze przetrwały pierwszą falę epidemii ze stosunkowo niewielką liczbą przypadków. Jednak od tego roku społeczności tubylcze w NSW odnotowały niepokojący wzrost liczby aktywnych Covid sprawy.”

W Nowej Południowej Walii jest obecnie ponad 500 aktywnych przypadków w społecznościach rdzennych, szczególnie w zachodnim Sydney i zachodniej Nowej Południowej Walii.

Trwa wyścig o zaszczepienie jak największej liczby osób w Australii, szczególnie w społecznościach aborygeńskich.

Chris McCain/Personel

Trwa wyścig o zaszczepienie jak największej liczby osób w Australii, szczególnie w społecznościach aborygeńskich.

W Wilcanii, gdzie ludy Aborygenów i wyspiarzy z Cieśniny Torresa stanowią ponad 60 procent populacji, jest 69 aktywnych przypadków, z których 62 to Aborygeni.

„Chcemy, aby rząd uznał nasze usługi zdrowotne kontrolowane przez rdzenną społeczność, aby zapewnić wysokiej jakości programy szczepień w społeczności” – powiedział dr Maalouf.

Nasze usługi mają udokumentowane doświadczenie w zapewnianiu środowiskowych programów szczepień, takich jak szczepienia przeciwko grypie i pneumokokom, ale dlaczego w przypadku Covid jest inaczej?

„Niektóre wskaźniki szczepień w społecznościach tubylczych są diabolicznie niskie. Jak myślisz, co się stanie? Jeśli nie podniesiemy wskaźników szczepień, wiemy, że wariant delta jest bardzo zaraźliwy w społecznościach. nasze społeczności.”

Dr Maalouf powiedział na początku tego miesiąca, że ​​prowadził „udane rozmowy” z rządem stanowym na temat utworzenia ośrodka szczepień prowadzonego przez rdzennych mieszkańców, ale nadal jest „w fazie rozwoju”.

Powiedział: „Otrzymaliśmy również wiadomość od rządu NSW o opracowaniu rdzennej gorącej linii, aby pomóc ludziom zrozumieć wprowadzenie szczepionki i zarejestrować swoje wizyty, ale także połączyć się z niezbędnymi niezbędnymi usługami wsparcia społecznego”.

Ta historia została pierwotnie opublikowana dziewięć Jest ponownie publikowany za zgodą.

READ  Covid-19: 2 nowe przypadki w MIQ, ryzyko wybuchu epidemii w Perth w Nowej Zelandii jest `` niskie ''