Derby A-League mężczyzn Melbourne zostały wstrzymane, ponieważ protesty fanów stały się gwałtowne

Derby A-League Melbourne mężczyzn zostały później przerwane ze względów bezpieczeństwa zawodników Protesty fanów Stało się to jedną z najbardziej przerażających scen w historii zawodów.

Kibice z aktywnej dzielnicy Melbourne Victory wbiegli na boisko krótko po 20 minutach sobotniego meczu na AAMI Park, a bramkarz Melbourne City, Tom Glover, doznał urazu głowy i podejrzenia wstrząsu mózgu po uderzeniu metalowym wiadrem.

Obie grupy kibiców strzelały racami w stronę boiska.

Ale sytuacja uległa eskalacji, gdy wydawało się, że rozbłysk zranił fotografa Network 10, a następnie eksplodował, gdy Glover podniósł innego fotografa z ziemi i rzucił go z powrotem na trybuny.

Następnie fani wbiegli na boisko, a Glover został uderzony metalowym wiadrem używanym do wyrzucania rac i natychmiast zaczął krwawić ze skroni, wymagając pomocy medycznej.

Wkrótce przez tunel wbiegli zawodnicy obu drużyn i mecz został wstrzymany, zanim sędziowie podjęli decyzję o przerwaniu meczu.

Na początku meczu panowała napięta atmosfera, a aktywni kibice obu drużyn planowali opuścić mecz w 20. Protest przeciwko australijskim federacjom zawodowym.

Zakrwawiony Tom Glover z Melbourne został wyprowadzony z boiska.

Darian Trainor/Getty Images

Fani z całej konkurencji protestowali przeciwko decyzji ligi o sprzedaży kolejnych trzech Wielkich Finałów do Sydney.

Obie grupy fanów zaczęły skandować „f *** APL” natychmiast po zakończeniu meczu byłej A-League kobiet.

Zarówno fani Al-Nassr, jak i City trzymali transparenty przed meczem, a gdy pojawiła się połowa, sygnalizując swoje niezadowolenie z APL.

Kibice Melbourne Victory szturmują boisko.

Kibice Victory odpalili małe fajerwerki, a następnie wystartowali, podczas gdy bramkarz Paul Izzo musiał pomóc usunąć flary rzucane przez fanów City.

READ  „Zmień sport na zawsze”: UFC Hall of Famer Stefan Bonnar umiera w wieku 45 lat

Potem gra pogrążyła się w chaosie.

City prowadziło 1:0, gdy mecz został przerwany, dzięki bramce Aidena O’Neilla w 11. minucie.

Fani pokazują swoje rozczarowanie APL przed rozpoczęciem meczu.