Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Demokratyczna Republika Konga: Liczba przypadków odry w prowincji Kasai Oriental przekroczyła 1000 w 2023 r.

Demokratyczna Republika Konga: Liczba przypadków odry w prowincji Kasai Oriental przekroczyła 1000 w 2023 r.Biurko z wiadomościami @pactiman63

Szef regionalnego wydziału zdrowia w Kasai East w DRK powiedział, że liczba przypadków odry znacznie wzrosła nawet w strefach zdrowia, w których w zeszłym roku organizowano dni szczepień.

„W prowincji zgłoszono ponad 1020 przypadków, w tym 19 zgonów. Jednak w tym tygodniu mamy trudności, ponieważ w związku ze strajkiem pracowników służby zdrowia nie zaktualizowaliśmy danych. – powiedział dr Nestor Chitico.

Demokratyczna Republika Konga/CIA

Dodaje również, że tylko pięć z 19 okręgów zdrowotnych w prowincji Kasai Oriental było w stanie zaszczepić dzieci, ale liczba przypadków stale rośnie.

„Trzeba stwierdzić, że działania związane ze szczepieniami nie zostały w pełni wdrożone. Kampania została zorganizowana jedynie częściowo w kilku obszarach. Tym razem wierzę, że w przyszłym tygodniu zorganizujemy akcję szczepień przeciwko odrze w całym województwie. Ukończył.

Od początku roku do 16 sierpnia DRK zgłosiła ogółem 204 822 podejrzanych przypadków, w tym 2210 potwierdzonych przypadków i 3594 zgonów związanych z odrą (wskaźnik śmiertelności 1,8%) w sześciu prowincjach.

Subskrybuj Outbreak News TV na YouTube

READ  Dwa mysie modele ALS wykazują korzyści dzięki terapii genowej SOL-257