Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Deliveroo obniża prognozę sprzedaży w Wielkiej Brytanii w związku z pogłębiającym się kryzysem kosztów utrzymania | Dostawa

Deliveroo obniżyło swoją roczną prognozę sprzedaży po ujawnieniu spadku popytu na dania na wynos, ponieważ klienci ograniczyli wydatki z powodu kryzysu związanego z kosztami życia.

Grupa zajmująca się dostawą na wynos stwierdziła, że ​​wzrost całkowitej sprzedaży według wartości transakcji brutto (GTV) spadł z 12% w pierwszym kwartale do 2% w ciągu trzech miesięcy do końca czerwca.

„Jest to spowolnienie wartości GTV, które zdaniem kierownictwa odzwierciedla wpływ zwiększonych problemów konsumentów” – podała firma w poniedziałkowym uaktualnieniu handlowym.

W Wielkiej Brytanii wzrost sprzedaży spadł z 12% do 4% kw/kw.

powiedziała Victoria Scholar, dyrektor ds. inwestycji w Interactive Investor.

„Istnieją już doniesienia, że ​​Brytyjczycy ograniczają usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix i Disney+, podczas gdy firmy dostarczające żywność, takie jak Deliveroo, prawdopodobnie staną w obliczu podobnego spadku popytu”.

Deliveroo powiedział, że obecnie spodziewa się wzrostu całkowitej wartości transakcji (GTV) w całym roku w przedziale od 4% do 12%, w porównaniu z poprzednimi prognozami 15% do 25%.

Spółka utrzymała jednak niezmienioną prognozę podstawowej marży zysku.

Firma ciągle to dostosowuje [profit] Spółka poinformowała, że ​​wytyczne dotyczące marży i bilans dostawy deliveryoo pozostają mocne. „Kierownictwo jest przekonane, że firma jest w stanie dostosować się finansowo do szybko zmieniającego się otoczenia makroekonomicznego, poprzez poprawę marży brutto, zwiększoną efektywność wydatków marketingowych i ściślejszą kontrolę kosztów”.

W maju Deliveroo został oskarżony o „poszukiwanie poparcia dla praktyk wyzysku” po podpisaniu umowy ze związkiem GMB, Nie gwarantuje wypłaty ustawowej płacy minimalnej swoim firmom kurierskim przez cały dzień pracy.

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

Zgodnie z umową, która uznaje 90 000 pasażerów za „samozatrudnionych”, grupa na wynos obiecała im płacić minimalną pensję przynajmniej po kosztach, ale tylko podczas składania zamówienia.

Jednak nie otrzymują wynagrodzenia podczas meldowania się w aplikacji i oczekiwania na zamówienie, co oznacza, że ​​ich łączne zarobki godzinowe od czasu podjęcia pracy mogą spaść poniżej minimalnego poziomu prawnego.

Zapas w Deliveroo, który ma Od czasu katastrofalnej floty spadł o ponad 70% Na głównym rynku londyńskim w marcu zeszłego roku spadła o 5% na początku handlu w poniedziałek, ale później odrobiła straty i prawie się nie zmieniła.

READ  Firmy zajmujące się owocami morza zachęcają do wyjścia „poza łódź”