Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Davos 2022: Polska energetyka wymaga inwestycji co najmniej 1,3 bln zł do 2030 r. – Novinite.com

The polerowanie energia Sektor domaga się 1,3 – 1,7 biliona inwestycji do 2030 roku. Taki wysiłek można porównać do odbudowy Polski po II wojnie światowej – mówi Bauwe Strzyński, Wiceprezes ds. Finansów Pekao SA

Prezydent Strączyński wziął udział w dyskusji panelowej „Europejska energia Dywersyfikacja: jak mogą wspierać alternatywne czyste źródła, metody i technologie energia Bezpieczeństwo”, która odbyła się w polerowanie Dom podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w Szwajcarii. Jego zdaniem przyszłością są projekty nisko- i zeroemisyjne polerowanie energia Sekcja.

On sądzi, że polerowanie energia sektor wymaga Inwestycje Z 1,3 do 1,7 biliona do 2030 roku. Wysiłek ten można porównać do odbudowy Polski po II wojnie światowej.

„W ramach tej kwoty tam Inwestycje dwa w energia Infrastruktura, nowe budownictwo energia źródeł, ale także w sieciach dystrybucyjnych, w tym energii elektrycznej, gazu, a później wodoru. Infrastruktura związana z transportem i przetwarzaniem paliw oraz energia Trzeba też stworzyć magazyny” – powiedział przedstawiciel Pekao SA

Będzie to jednak nie tylko Inwestycje Przez przedsiębiorstwa państwowe i podmioty państwowe.

„Obecnie kończy się druga faza projektu budowy morskiej farmy wiatrowej. Procedurowo nazywa się to wydawaniem zezwoleń na tworzenie sztucznych wysp. Lista oczekujących na prywatnych inwestorów jest bardzo długa” – powiedział prezes Stryszenski.

twórczy energia Sekcja Inwestycje Pod wieloma względami atrakcyjny dla firm i banków. Po pierwsze, doskonale wpisuje się w strategię ESG.

„W Polsce polityka ESG właśnie została wprowadzona, ale otrzymujemy jasne sygnały dotyczące finansowania instytucji z Europy czy świata, że ​​niezależnie od ich atrakcyjności gospodarczej nie będą uczestniczyć w Inwestycje które nie przestrzegają ich polityk ESG” – wyjaśnił przedstawiciel Pekao Bank SA

Ponadto finansowanie nowoczesnych obiektów energetycznych jest atrakcyjne dla inwestorów, gdyż kontrakty realizują duże podmioty o stabilnych fundamentach lub utworzone przez nie wyspecjalizowane spółki joint venture. polerowanie Podmioty z zagranicznymi partnerami biznesowymi. Prezydent Strączyński podkreślił współpracę polerowanie energia Przykładem takich działań jest grupa z Ørsted i Orleen z Nordland przy budowie morskich farm wiatrowych.

READ  Dzięki Govt gospodarka o obiegu zamkniętym jest w pełnym rozkwicie

/ PAP MediaRoom

Podążać Novinet.com na mnie Świergot A Facebook

Napisz do nas na [email protected]

informacje na temat лгарски – Novinet.bg