Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dane z 10 lat pokazują, że precyzyjny system CyberKnife® zapewnia długotrwałą ulgę w silnym bólu spowodowanym neuralgią nerwu trójdzielnego.

Streszczenie badania zostało uznane za najlepsze streszczenie kliniczne na spotkaniu Towarzystwa Radiochirurgii w 2022 r.


SUNNYVALE, Kalifornia.A 31 marca 2022 /PRNewswire/- Accuray Inc. (NASDAQ: ARAY) ogłosiła dzisiaj, że długoterminowe dane z obserwacji mężczyzn i kobiet z neuralgią nerwu trójdzielnego (TN) wykazały, że 72% nadal odczuwa ulgę w bólu 10 lat po poddaniu się radiochirurgii z użyciem robota sterowanego obrazem. CyberNóż® System. Podsumowanie badania ptZautomatyzowana radiochirurgia pod kontrolą neuralgii nerwu trójdzielnego: wyniki po 10 latach„Jako najlepszy abstrakt medyczny na ostatnim spotkaniu Radiosurgery Society 2022 w Carlsbad, Kalifornia.TN występuje najczęściej u osób po 50. roku życia i częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn [1]. Niektórzy pacjenci opisują TN jako najbardziej rozdzierający ból, jakiego mogą doświadczać ludzie. Ból może wystąpić przy najlżejszych dotknięciach twarzy, nawet lekki powiew może wywołać bolesny atak.


„Wiele osób nie rozumie, jak chroniczny ból związany z wyniszczającą neuralgią nerwu trójdzielnego. Nieleczony lub niewłaściwie leczony może być trudny do wykonywania codziennych czynności, które większość z nas uważa za oczywiste – od jedzenia posiłku po mycie jedzenie twarzy lub mycie zębów, aby porozmawiać. Dlatego takie badania są tak ważne. Dowodzą, że dzięki opcjom leczenia, takim jak radiochirurgia CyberKnife, możemy zapewnić naszym pacjentom długotrwałą kontrolę bólu – bez sztywnej ramy głowy, operacji lub leków Możemy zaoferować naszym pacjentom nadzieję i możliwość ponownego skupienia się na tym, co jest możliwe w ich życiu.” Alfredo Conteadiunkt neurochirurgii na Uniwersytecie Alma Mater w Bolonii w Bolonii, Włochy.


TN może wpływać na pacjentów w ciągu ich życia, co sprawia, że ​​długoterminowa opieka medyczna staje się koniecznością. Leczenie TN zwykle rozpoczyna się od leków blokujących sygnały bólu wysyłane do mózgu. Z biegiem czasu niektóre leki stają się mniej skuteczne, a niektórzy pacjenci doświadczają uciążliwych skutków ubocznych. U tych pacjentów może być konieczne leczenie alternatywne, takie jak zastrzyki, częstotliwość radiowa, ucisk balonowy, zabieg chirurgiczny lub radiochirurgia.

READ  Miejsce zamieszkania wpływa na ryzyko demencji – badanie


„Dane kliniczne nadal potwierdzają trwałe korzyści, jakie radiochirurgia CyberKnife może zapewnić w dłuższej perspektywie. System zapewnia zaawansowaną radioterapię z submilimetrową precyzją, co ma kluczowe znaczenie w leczeniu guzów i zmian w mózgu, jednocześnie minimalizując potencjalne ryzyko tego. Skutki uboczne ” Zuzanna Zima, kierownik Accuray. „To najnowsze badanie dotyczące neuralgii nerwu trójdzielnego potwierdza, dlaczego zespoły medyczne zwracają się do radiochirurgii CyberKnife, gdy precyzja i dokładność są niezbędne, i pokazuje pozytywny wpływ tej niechirurgicznej opcji leczenia na życie osób żyjących z tym ostrym i trudnym schorzeniem”.


System CyberKnife przeznaczony jest do leczenia schorzeń głowy i podstawy czaszki oraz zaburzeń czynnościowych za pomocą radiochirurgii – bez użycia stałej ramy wkręcanej w głowę pacjenta. System jest wyposażony w akcelerator liniowy (LINAC) zamontowany bezpośrednio na robocie, który porusza się i zgina wokół pacjenta, aby dostarczać asymetryczne, niewspółpłaszczyznowe wiązki promieniowania z tysięcy potencjalnie unikalnych kątów, ułatwiając wysoce precyzyjne zabiegi – zwykle w ciągu zaledwie jednej do pięciu wizyt .


Korzystanie z zaawansowanego obrazowania i synchronizacji Accuray-Excury® Śledzenie celów w czasie rzeczywistym przy użyciu technologii dynamicznego dostarczania, CyberKnife® System może śledzić guz lub zmianę i stale sprawdzać jej położenie, automatycznie korygując i dostosowując położenie wiązki promieniowania nawet przy najmniejszym ruchu. Synchrony wykorzystuje zaawansowane algorytmy i sztuczną inteligencję (AI) do prowadzenia dynamicznego rozliczania dostarczania ruchu, zapewniając jednocześnie nieprzerwane leczenie i maksymalny komfort pacjenta. Na przykład, jeśli pacjent poruszy głową podczas leczenia, system CyberKnife wykryje ten ruch i zsynchronizuje pakiet leczenia z nową pozycją guza lub zmiany w czasie rzeczywistym.


O badaniu[2]
Podstawowym celem badania była ocena bezpieczeństwa i skuteczności radiochirurgii CyberKnife u pacjentów z TN. Dawkę na receptę 60 Gy podawano w odcinku nerwu od 1 do 6 mm. Ta sama dawka jest podawana, jeśli potrzebne jest drugie leczenie; Z czasem drugą dawkę zmniejszono do 45 Gy. Wszyscy pacjenci przyjmowali leki średnio 4,3 roku przed radioterapią. Centrum Cybernoża CDI (Mediolan) leczyli 668 pacjentów z TN w ciągu ostatnich 12 lat; Dostępne są dane z 10 lat dla 84 pacjentów.

READ  Wielka Brytania rzuca wyzwanie Elonowi Muskowi w wyścigu o dostęp do Internetu szerokopasmowego | sektor technologii


O Accuray
Accuray angażuje się w rozwijanie potężnego potencjału radioterapii w celu poprawy życia jak największej liczby osób. Tworzymy unikalne, zmieniające rynek rozwiązania, mające na celu dostarczanie radioterapii nawet najbardziej skomplikowanych przypadków – przy jednoczesnym ułatwieniu powszechnie uleczalnych przypadków – w celu zaspokojenia pełnego zakresu potrzeb pacjentów. Jesteśmy zaangażowani w ciągłe innowacje w onkologii radiologicznej, neuroradiologii i nie tylko, współpracując z klinicystami i administratorami, umożliwiając im pomaganie pacjentom w szybszym powrocie do życia. Accuray ma siedzibę w Sunnyvale, Kalifornia, z obiektami na całym świecie. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź www.accuray.pl lub śledź nas FacebookA LinkedInA ŚwiergotA youtube.


Oświadczenie o bezpiecznej przystani
Oświadczenia zawarte w niniejszym komunikacie prasowym, które nie są faktami historycznymi, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i podlegają postanowieniom „bezpiecznej przystani” Ustawy o reformie rozstrzygania sporów dotyczących prywatnych papierów wartościowych z 1995 r. do, możliwości platformy CyberKnife w leczeniu bólu Nerw trójdzielny, trwałe korzyści z leczenia za pomocą platformy CyberKnife, zastosowania kliniczne, wyniki kliniczne, doświadczenia i wyniki pacjentów oraz wiodąca pozycja Accuray Incorporated w zakresie innowacji i technologii radioterapii onkologicznej. Te stwierdzenia dotyczące przyszłości wiążą się z ryzykiem i niepewnością. Jeśli którekolwiek z tych ryzyk lub niepewności się zmaterializuje lub jeśli którekolwiek z założeń Spółki okażą się błędne, rzeczywiste wyniki mogą się znacznie różnić od wyników wyrażonych lub sugerowanych w tych stwierdzeniach dotyczących przyszłości. Te ryzyka i niepewności obejmują między innymi zdolność Spółki do osiągnięcia powszechnej akceptacji rynkowej jej produktów; Zdolność firmy do opracowywania nowych produktów lub ulepszania istniejących produktów w celu zaspokojenia potrzeb klientów; ograniczone długoterminowe dane kliniczne firmy, które potwierdzają bezpieczeństwo i skuteczność jej produktów dla niektórych użytkowników; oraz inne rodzaje ryzyka zidentyfikowane w sekcji „Czynniki ryzyka” w kwartalnym raporcie firmy na formularzu 10-Q, złożonym w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd („SEC”) pod adresem 28 stycznia 2022Jest również okresowo aktualizowany innymi dokumentami firmy złożonymi w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

READ  nowa zmienna? Bez masek? Oto, co napędza pośpiech Covid w Wielkiej Brytanii


Oświadczenia dotyczące przyszłości są aktualne wyłącznie w dniu ich złożenia i są oparte na informacjach dostępnych Spółce w momencie składania tych oświadczeń i/lub przekonaniu zarządu w dobrej wierze na ten czas w odniesieniu do przyszłych wydarzeń. Spółka nie ma obowiązku aktualizowania stwierdzeń dotyczących przyszłości w celu odzwierciedlenia rzeczywistych wyników, wyników, zmian założeń lub zmian innych czynników wpływających na informacje dotyczące przyszłości, z wyjątkiem zakresu wymaganego przez obowiązujące przepisy dotyczące papierów wartościowych. W związku z tym inwestorzy nie powinni nadmiernie polegać na stwierdzeniach dotyczących przyszłości.


Połączenie z mediami:
Beth Kaplan
Kierownik ds. PR, Accuray
+1 (408) 789-4426
[email protected]


[1] https://www.ninds.nih.gov/Disorders/Patient-Caregiver-Education/Fact-Sheets/Trigeminal-Neuralgia-Fact-Arkusz


[2] Romanelli F, Bianchi L, Beltramo G (11 lutego 2022Radiochirurgia z użyciem robota pod kontrolą obrazu w neuralgii nerwu trójdzielnego: wyniki po 10 latach. Cureus 14 (2): a763 i Romanelli P, Conti A, Bianchi L, Bergantin A, Martinotti A, Beltramo G. Image-Guided Robotic Radiosurgery for Trigeminal Neuralgia. Neurochirurgia. 2018 1 listopada; 83 (5): 1023-1030.Cision Wyświetl oryginalną zawartość do pobrania multimediów:https://www.prnewswire.com/news-releases/10-year-data-shows-accuray-cyberknife-system-provides-long-lasting-relief-of-the-cruciating-ból-spowodowany-przez-trójdzielny- Neuralgia-301514290.html


ŹRÓDŁO Accuray Incorporated