Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy Twój RAT faktycznie działa?  Skąd wiesz, czy Twój test na COVID-19 może wykryć Omicron

Czy Twój RAT faktycznie działa? Skąd wiesz, czy Twój test na COVID-19 może wykryć Omicron

Zostały przetestowane pod kątem zdolności do wykrywania wirusa typu dzikiego (oryginalny szczep), wariantu delta i wariantu Omicron. TGA nie wymienia żadnych konkretnych szczepów Omicron objętych testem.

Kiedy zakończy swoją analizę w poszczególnych testach (lub grupach testów), TGA zgłasza to w Harmonogram ogólnodostępnyktóry będzie aktualizowany w miarę odbierania większej ilości danych.

Co mówi nam tabela?

Możesz wyszukać markę, producenta i numer partii RAT, który masz w domu. Poszukaj tych oznaczonych jako „autotesty” (więcej o różnych rodzajach testów i ich wynikach później).

Najważniejsze kolumny w tabeli to te, które wskazują, czy grupa przeszła niezależny proces weryfikacji. Poszukaj czterech oznaczeń wskazujących, że zestaw spełnia minimalne standardy wykrywania oryginalnego wirusa, wariantów Delta i Omicron oraz przeszedł testy jakości. Krzyżyk wskazuje, że ten komponent nie przeszedł walidacji.

Twój wynik RAT nie został znaleziony?

Jeśli produkt występuje w dwóch wersjach – autotestu oraz rodzaju testu stosowanego w placówkach służby zdrowia, zwanego testem przyłóżkowym (w tabeli przy punkcie opieki) – można przetestować tylko jeden.

Jeśli tak, symbol † oznacza, że ​​test został przeprowadzony tylko na jednej wersji i możesz wykorzystać te wyniki do testów. Znajdź pasujący numer rejestracyjny, aby porównać podobne z podobnymi.

Ostatnia kolumna wskazuje rodzaj danych dostarczanych przez producenta. Niektórzy producenci przetestowali czułość swoich zestawów dla linii Omicron BA.4 i BA.5.

Czego nie mówi nam tabela?

To, że twój test nie ma znaków ani krzyżyków, nie oznacza, że ​​nie może wykryć Omicron. Możliwe, że niezależna walidacja nie została jeszcze zakończona lub została załadowana do tabeli. Więc jury odpada.

Tabela nie mówi nam również, które szczepy Omicron były testowane, chociaż w niektórych przypadkach producent dostarczył dane z badań klinicznych.

Dane w tabeli były aktualne tylko w październiku. Zobacz liczbę infekcji podwariantów od tego czasuwięc tak naprawdę nie wiemy, czy wpływa to na czułość nawet tych niedawno zwalidowanych testów.

READ  „Dajcie sobie czapki!” Eddie Jones eksploduje w mediach

Mocował się ze stołem, co teraz?

Jeśli twoja marka RAT zawiera kleszcze, szczególnie dla Omicron, została oceniona jako posiadająca akceptowalną czułość. Jeśli kupujesz RAT, sprawdź w tabeli, czy ta marka została przetestowana pod kątem wrażliwości na wariant Omicron.

Jeśli Twój test leżał w szafce przez kilka miesięcy, przed użyciem sprawdź datę ważności. Zastanów się też, czy był przez ten czas przechowywany w odpowiedniej temperaturze (co powie Ci instrukcja).

Ten artykuł został ponownie opublikowany z Rozmowa Na licencji Creative Commons. Przeczytaj oryginalny artykuł tutaj.

Rozmowa