Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy muszę spędzić 90 dni sam, jeśli mam wyjazd służbowy do Polski? | Sprawy konsumenckie

Za piętnaście dni będę musiał jechać do pracy do Polski. Jeśli nowe zasady podróżowania, muszę zrobić test Govt PCR na drugi dzień mojego powrotu. Jednak strona internetowa Departamentu Zdrowia i Ubezpieczeń Społecznych (DHSC) stwierdza, że ​​testów PCR nie można przeprowadzić w ciągu 90 dni od ekspozycji na Kovit. Miałem wirusa miesiąc temu. Nie mogłem znaleźć żadnych wskazówek, co robić.
RD, Hastings, Wschodnie Sussex

Podnosisz pytanie, które dotyczy setek tysięcy ludzi i milczy w kwestii wskazówek DHSC dla gości z zagranicy. Covit sugeruje przeprowadzanie testów i śledzenie przed wykonaniem testu PCR lub testu przepływu bocznego w ciągu 90 dni po postawieniu diagnozy, ponieważ pozostałe inaktywowane fragmenty wirusa mogą dawać dodatni wynik przez okres do trzech miesięcy po ustąpieniu ryzyka infekcji.

Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia, która zastąpiła Wielką Brytanię w zakresie zdrowia publicznego w październiku, podkreśliła tę kwestię dopiero w środę, ale dopiero na zakończenie wytycznych dla tych, którzy mieli kontakt z kimś, kto uzyskał wynik pozytywny. Chociaż poradnictwo 90-dniowe dotyczy ogólnie osób cierpiących na ostatnią chorobę Covia, stwierdza, że ​​powinni oni przejść test PCR po powrocie do Wielkiej Brytanii z zagranicy. Może to oznaczać do 10 dni izolacji, jeśli wynik testu jest pozytywny po przyjeździe, podczas gdy ci, którzy już wyjechali za granicę, mogą utknąć tam nawet na trzy miesiące, po wprowadzeniu testów, które czekają na wynik negatywny.

Aplikacja NHS Covit Pass rejestruje naturalną odporność, która, jak się uważa, utrzymuje się do 180 dni po zakażeniu. Chociaż zwykle wymaga ujemnego wyniku testu i powinno być akceptowane w miejscach takich jak domy opieki, nie ma znaczenia dla nowo przybyłych do Wielkiej Brytanii. Twoja podróż może zatrzymać Cię w domu do przyszłego roku, a jeśli to możliwe, odwołam ją.

READ  Serwis streamingowy Instat TV ma ruszyć w Polsce

Wyślij e-mail na adres [email protected] Dodaj adres i numer telefonu. Zgłoszenia i publikacja należą do nas Regulamin

Ten artykuł został zmieniony 8 grudnia 2021 r., aby odzwierciedlić nowe przepisy, które wymagają, aby pasażerowie podróżujący do Wielkiej Brytanii poddali się testom PCR przed lotem.