Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy dieta gotowanych jajek naprawdę jest tak szalona, ​​jak się wydaje? ⋆Singh Wiadomości

Jajka są popularnym pokarmem bogatym w białko i zawierającym witaminy A i D.

Dieta gotowanych jajek to modna dieta, która ma na celu włączenie jajek do codziennej rutyny żywieniowej danej osoby, aby czerpać korzyści z jajek.

Dieta nie składa się tylko z jajek, pomimo swojej nazwy. Aby schudnąć, zwolennicy mogą również jeść warzywa nieskrobiowe.

Zalety i wady diety zostały omówione przez dietetyków z „Newsweekiem”. Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie osoby powinny skonsultować się ze swoim lekarzem.

Jak działa dieta z gotowanym jajkiem?

Dieta na jajka na twardo obejmuje spożywanie kilku porcji jajek na twardo dziennie.

„Dieta z gotowanymi jajkami to niskokaloryczna, niskowęglowodanowa dieta, która będzie promować utratę wagi z powodu deficytu kalorii” – powiedziała Newsweekowi Erin Palinsky-Wade, konsultantka ds. żywienia i autorka kilku książek dietetycznych.

„To bardzo restrykcyjne i nie potrwa długo”. Dieta ma sporo dodatków, ale podstawowym założeniem jest zjedzenie dwóch jajek z owocami na chleb, a następnie jajek lub innego białka zawierającego niespójne rośliny dla innych śpiewaków.”

Ryby i kurczaki to dwa przykłady białka w diecie. W większości diet przekąski nie są dozwolone.

W diecie znajdują się również owoce o niskiej zawartości węglowodanów, takie jak pomarańcze, jagody i szczenię, zawierają niewielkie ilości basmati i olejów, takich jak olej kokosowy, a u niektórych gatunków niedrogie produkty mleczne.

W godzinach szczytu dieta ogranicza pokarmy bogate w węglowodany, takie jak wypieki, ziemniaki, przetworzona żywność i napoje słodzone cukrem.

Książka autora Ariela Chandlera o toksynach jest inspiracją dla jednej popularnej wersji diety.

Co możesz pić na diecie z gotowanym jajkiem?

Podczas gdy napoje słodzone cukrem są zabronione w diecie, dozwolone są napoje bezchlorowe, takie jak woda, niesłodzone czy kawa.

Dlaczego chleb odcina się od diety gotowanych jajek?

„Obcinanie piłek doprowadziłoby do zwiększonych strat” – powiedział Palinski-Wade.

READ  Zorza polarna dodaje Halloweenowi niesamowity blask po ogromnym rozbłysku słonecznym | nowości naukowe i technologiczne

Ponieważ węglowodany są przechowywane w organizmie, mogą zużywać więcej retencji, co prowadzi do przybierania na wadze.

Istnieją również dowody na to, że eliminacja węglowodanów z diety może z czasem pomóc w utracie wagi.

Jak legalna jest dieta gotowanych jajek?

Chociaż ta dieta może prowadzić do krótkotrwałej utraty wagi, wielu ekspertów powiedziało Newsweekowi, że jej nie polecają.

Jednym z głównych celów jest restrykcyjna dieta, która jest trudna do przestrzegania dla każdego.

„Podsumowując”, powiedział Newsweek, Ashley Irwin, projekt badawczy prowadzony w Departamencie Żywienia Gillings School of Public World na Uniwersytecie Północnej Karoliny w Chapel Hill: „Włączenie jajek, oposów i warzyw do diety jest również dla zwiększenie zawartości białka, witamin i fitoskładników”.

„Przestrzeganie takiej ograniczonej diety prawie na pewno spowoduje utratę wagi w krótkim okresie, czego można się spodziewać, biorąc pod uwagę niższe spożycie chloru”.

Według Richarda Matsa, wybitnego profesora nauk żywieniowych na Uniwersytecie Purdue, diety, które zachęcają do spożywania dużej ilości jednego rodzaju żywności, są „stare jak wzgórza” i mogą przynosić krótkoterminowe korzyści. Jednak powiedział, powiedział, że takie diety są „często niewspierane przez odżywianie” i „ogólnie zawodzą”, ponieważ ludziom trudno jest się ich trzymać.

Palinski-Wade zgodził się, że dieta zawiera pokarmy bogate w składniki odżywcze, ale „głównym problemem jest długa lista „pokarmów, których należy unikać”.

„Dieta są bardzo restrykcyjne, prawdopodobnie nie będą zrównoważone w dłuższej perspektywie i eliminują wszystkie korzystne składniki odżywcze znajdujące się w żywności, takiej jak orzechy, nasiona, owies, nasiona i soczewica” – kontynuowała.

Jeśli ludzie chcą znaleźć coś, co im odpowiada, Irwin sugeruje, aby przestrzegali zarejestrowanej diety. Powiedziała: „Niezależnie od tego, czy lubisz jajka, czy nie, dieta może pomóc ci uzyskać to, czego chcesz od jedzenia, ponieważ pomoże ci spełnić twoje zachcianki”.

jajka i sałatka