Czeska nastolatka Linda Frohvitova zdobyła pierwszy tytuł WTA, pokonując Magdę Linate z Polski

Fruhvirtova wygrała swoje pierwsze finały WTA (Twitter/ch Chennaiopenwta)

Młoda Czeszka Linda Frohvitova wygrała ostatnie pięć meczów decydującego seta, aby zdobyć swój pierwszy tytuł w grze pojedynczej na WTA Tour, pokonując trzecią rozstawioną w Polsce Magdę Linet w trzech setach, aby zakończyć swój przełomowy tydzień tutaj w niedzielę.
17-letnia Fruhvirtova pokonała w finale numer 3 rozstawionej Linette 4-6, 6-3, 6-4, zdobywając swój pierwszy tytuł w Tourze.

Fruhvirtova przegrała w trzecim secie 4:1 przed zebraniem ostatnich pięciu meczów.

Powiązane wiadomości

Kanada awansuje do ćwierćfinału Pucharu Davisa, gdy nadzieje Chorwacji wzrosły po deblowej przegranej Murraya po odejściu Wielkiej Brytanii

Kanada zakwalifikowała się do ćwierćfinału Pucharu Davisa, podczas gdy Chorwacja zwiększa nadzieje; Murray traci debla z Brexitem

Duet Davis Cup Sackth-Yuki przegrał remis w deblu, a Norwegia wygrała remis 3:0

Puchar Davisa: Sakuth Yuki przegrywa w deblu, Norwegia remisuje 3-0

Zajęło Fruhvirtovej dwie i pół godziny, aby wygrać z tyłu nad Linette, dwukrotnym składem singli. Nastolatek pomścił stratę Lynette podczas ich jedynego poprzedniego spotkania w Cleveland w zeszłym roku.

W wieku 17 lat i 141 dni Fruhvirtova jest jak dotąd najmłodszą postacią w sezonie WTA Tour. Jest najmłodszą mistrzynią singli na trasie, odkąd Coco Gauff wygrała w zeszłym roku Parmę w wieku 17 lat i 70 dni.

Niedzielny mecz był odważnym zwycięstwem dla Fruhvirtovej, która wymieniła połowę ze swoich sześciu breakpointów, sprzedając jednocześnie siedem z dziewięciu, z którymi zmierzyła się w finale, wynika z raportu zamieszczonego na stronie internetowej WTA Tour.

Lynette była wcześnie prowadząca, przełamując 5-4 w pierwszym secie z forhendem z przyłożenia. Potem pobiegłem z nadarzającą się okazją, trzymając zakochany serwis, by poprowadzić jeden set.

Fruhvirtova zmieniła sytuację, robiąc pierwszą przerwę dnia, by w drugim secie prowadzić 5-3. Rozstrzygnęła mecz, podkręcając go do następnego meczu i zakończyła set, w którym nigdy nie spotkała się z punktem przełamania.

Zwycięstwo z forhendem dało Lynette pierwsze spotkanie w dogrywce, prowadząc 3-1, a po rozegraniu 4-1 wydawało się, że to wina Polaka. Raport mówi, że Frohvitova użyła mocnych kopnięć, aby zrzucić serwis 4-3, a Czeszka ruszyła do przodu z przerwą 5-4 po powrocie funta szterlinga.

READ  James może się załamać podczas kręcenia w Polsce

Fruhvirtova nigdy nie zrezygnowała z tej przewagi, zamieniając swój pierwszy punkt mistrzowski w następnym meczu na swój pierwszy tytuł.