Czesi pokonują Polskę w eliminacjach mistrzostw Europy dzięki szybkim golom

Dwa gole w pierwszych trzech minutach i gol Jana Kochty w drugiej połowie pomogły Czechom wyprzedzić Polskę 3:1 w pierwszym meczu eliminacji Euro 2024 w piątek.

Reprezentacja Czech zepsuła debiut polskiego trenera Fernando Santosa, strzelając swojego pierwszego gola zaledwie 27 sekund po rozpoczęciu meczu w piątym secie, kiedy Ladislav Krecci pokonał polskiego obrońcę, uderzając długą piłkę od Vladimira Kovala.

Dwóch graczy połączyło się w swoich pierwszych występach z pierwszą drużyną, aby podwoić prowadzenie, gdy Thomas Kvankara uderzył dośrodkowanie Davida Juraska z lewej strony, minął polskiego bramkarza Wojciecha Szczęsnego.

Goście przez długi czas dominowali w posiadaniu piłki po solidnym początku, ale Czesi skutecznie zakończyli zwycięstwo w 64. minucie, kiedy Jan Kuchta skierował głową po niskim dośrodkowaniu Alexa Kralla. Damien Szymański wyciągnął jednego z powrotem dla Polski w 87. minucie.

„Zaczęliśmy bardzo dobrze i pomyśleliśmy, że musimy kontynuować w ten sposób i nie zwalniać, ponieważ Polska ma wysoki poziom jakości” – powiedział Kvankara czeskiej telewizji.

– Zagraliśmy dziś bardzo dobry mecz.

Czesi, którzy zdobyli bramkę bez kontuzjowanego napastnika Bayeru Leverkusen, Patrika Cecha, jadą w poniedziałek do Mołdawii, podczas gdy Polacy zmierzą się z Albanią w grupie E.

READ  Can4Med zabezpiecza 12 kilogramów wysokiej jakości konopi do dystrybucji w Polsce; Polscy pacjenci doświadczają znacznego niedoboru medycznej marihuany w całym kraju |