Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

CX80 EMTBOC: Europejskie gwiazdy MTBO zbierają się w Polsce

CX80 EMTBOC: Europejskie gwiazdy MTBO zbierają się w Polsce

Polska jest gospodarzem pierwszej rundy tegorocznego Pucharu Świata CX80, czyli Mistrzostw Europy MTBO, podczas których od czwartku do niedzieli zaplanowano cztery dni intensywnych wyścigów. O medale będzie walczyć 109 zawodników z 20 krajów.

Do MTBO zgłoszono prawie wszystkie czołowe nazwiska, w tym wszyscy obrońcy mistrzów Europy z wyjątkiem Kariny Nurminen z Finlandii, która wygrała Sprint w 2022 roku na Litwie. Czech Christoph Bugar, który jest drugi w światowym rankingu IBF, zdobył tytuł mistrza w sprincie mężczyzn i należy do pełnowartościowej czeskiej drużyny, która w tym tygodniu ma znaleźć się w czołówce zawodników. Jego rodak Wojtyek Strański jest obrońcą tytułu mistrza dystansu średniego. Dania i Finlandia zdobyły tytuły w 2022 roku i przyjeżdżają do Polski z mocnymi zespołami; Duńczycy Nikolin Splitorff (obecny lider światowych rankingów) i Camilla Søgaard będą bronić odpowiednio długiego i średniego tytułu. Fiński Samuel Pukkala jest obrońcą tytułu mistrza biegu długodystansowego.

Odbywają się tu także Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieży, na których reprezentowanych będzie 17 krajów.

Akcja rozgrywa się w Ostródzie w północnej Polsce, miasteczku na wakacyjnym regionie Mazur, z lasami i wieloma jeziorami – „zielonymi płucami Polski”. Idealny do MTBO, z dużą gęstością ścieżek i ścieżek, dużymi obszarami lasów sosnowych i bukowych oraz umiarkowanymi wzniesieniami. Jazda terenowa jest ogólnie dozwolona, ​​ale ponieważ gleba może być miękka i piaszczysta, niekoniecznie jest to najlepsza opcja, nawet jeśli skrót wygląda atrakcyjnie na mapie. Oczywiście będzie tu dużo szybkiego podejmowania decyzji!

Odbywają się 3 konkursy indywidualne, a ostatniego dnia sztafeta mieszana dla drużyn 3-osobowych w tym co najmniej jednej kobiety, którą Czesi zwyciężyli w 2022 roku.

Wszystkie wyścigi będą transmitowane na żywo w telewizji IOF z komentarzem w języku angielskim autorstwa Linusa Rappa. Bilety na jeden/wszystkie zawody kosztują 6/20 €.

Przejdź do IOF TV

READ  Skutki handlu bitcoinami w Polsce

Wszystkie czasy podane są według środkowoeuropejskiego czasu letniego (UTC+2) – zdjęcie: Lars Gustafsson

Listy startowe, wyniki na żywo i śledzenie GPS w IOF LIVE

Puchar Świata CX 2024 80 składa się z trzech rund; Druga runda odbywa się w lipcu na Łotwie, a trzecia w Bułgarii we wrześniu.

Runda 1 Pucharu Świata CX80 i EMTBOC: Program wyścigu

Czwartek 30 maja
Wyścig sprinterski, pierwszy start o godz. 10:00 CET
Zawód Telewizja: 10:00 – 12:45

Piątek 31 maja
Duża odległość od 09:00
Zawód Telewizja: 10:00 – 12:45

Sobota, 1 czerwca
Średnia odległość wynosi od 09:00
Zawód Telewizja: 09:30 – 12:10

Niedziela, 2 czerwca
Sztafeta mieszana, start masowy o godz. 09:00
Zawód Telewizja: 08:50 – 11:00

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.emtboc.comBiuletyn 4 zawiera wszystkie szczegóły konkursu.