Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Credit Suisse zwraca się do szwajcarskiego banku centralnego o pomoc w wysokości 45 miliardów funtów

Credit Suisse zwraca się do szwajcarskiego banku centralnego o pomoc w wysokości 45 miliardów funtów

Ulrich Korner, dyrektor generalny Credit Suisse, powiedział, że środki te „demonstrują zdecydowane działania mające na celu wzmocnienie Credit Suisse w ramach naszej strategicznej transformacji”.

Dodał: „Mój zespół i ja jesteśmy zdeterminowani, aby szybko iść naprzód, aby dostarczyć prostszy, bardziej skoncentrowany bank zbudowany wokół potrzeb klientów”.

Sprzedaż nastąpiła po tym, jak największy inwestor banku wykluczył pompowanie większej płynności do oblężonego banku.

Pogłębiający się kryzys szwajcarskiego pożyczkodawcy wzbudził obawy przed zarażeniem europejskiego sektora bankowego i wywołał panikę na rynkach finansowych w związku z szerszymi skutkami upadku Silicon Valley Bank (SVB) w zeszłym tygodniu.

Credit Suisse powiedział, że pożyczy do 54 miliardów dolarów od Szwajcarskiego Banku Narodowego w ramach krótkoterminowej pożyczki i instrumentu płynnościowego oraz odkupi około 3,2 miliarda dolarów swojego długu.

Bank przechodził od kryzysu do kryzysu w ciągu ostatnich dwóch lat, ale jego problemy pogorszyły się w tym tygodniu po tym, jak przyznał się do słabości kontroli sprawozdawczości finansowej i powiedział, że nadal zmaga się z klientami wypłacającymi pieniądze z banku.

Ammar Al-Khudairi, prezes zarządu Narodowego Banku Arabii Saudyjskiej, wyraził w środę obawy po tym, jak powiedział, że jego firma nie zainwestuje żadnego dodatkowego kapitału w bank ze względów regulacyjnych.

Zeszłej nocy Bank Anglii przeprowadził nadzwyczajne rozmowy ze swoimi międzynarodowymi odpowiednikami, gdy wszyscy ścigali się, aby ocenić potencjalny wpływ problemów w Credit Suisse.

READ  „Rok świstaka”: dochód do dyspozycji w Wielkiej Brytanii spadnie o 3,8% w 2023 r. | Kryzys kosztów życia w Wielkiej Brytanii